Aktuálně: 5 175 inzerátů172 198 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Leguán zelený

Lucka (neregistrovaný) 25.09.2010, 20:05:24 xxx.xxx.58.21
Dobrý den, mám leguána-samici věk 7 let. Včera jsem našli v teráriu spoustu krve a zjistili , že krvácí z kloaky. Navíc měla pořád otevřenou tlamu a jazyk byl bílý a lepkavý. Krvácení přestalo. Podařilo se nám do ní dostat trochu heřmánkového čaje. Dneska slezla a snědla trochu trávy a taky se vyprázdnila-bez krve. Zdá se mi ale stále apatická. Do dneška jsme s ní neměli žádný problém. Nevíte náhodou o co může jít, popřípadě poradit ?
Lukáš Műller (neregistrovaný) 14.10.2010, 21:03:10 xxx.xxx.45.4
Dobrý den,mám leguána-samca věk 1 a půl roku. Před 4-5 dny jsem yačal zjištovat že vůbec nechce jíst.Přitom mi tohle nikdy neudělal a stravu ma vyváženou!!!Nevíte co se děje popřípadě poradit!?moc dekuji
Michal Nosek (neregistrovaný) 08.11.2010, 18:42:05 xxx.xxx.32.85
Měl bych dotaz, jestli by někdo dokázal odpovědět na otázku, v jaké frekvenci slyší leguán zelený, respektive zda je leguán schopen slyšet kmitočky na 28kHz.
QuestD (neregistrovaný) 12.12.2021, 13:54:52 xxx.xxx.137.206
Ahoj Je to 20 dní co mám doma mládě leguána zeleného Všiml jsem si že má na těle zvláštní fleky (hnědé trochu až do černa) a příjde mi že se to zhoršuje.. A nedávno se mu objevil další který je úplně jiný- velký a modrý (ale není podním žádná boule nebo podobně) Nemá s tím někdo nějaké zkušenosti?? Předem děkuji za odpověď))
Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 21.03.2022, 18:25:02 xxx:xxx.3678:ec08
Dobrý den. Píši Vám na otázku ohledně toho, že Vám nechce Leguan jist. Zkuste, jestli nemá náhodou žízeň, to potom totiž ani nejedi. Leguani pijí pouze vodu z listů rostlin, která se tam dostane jen pravidelným rosenim teraria, nebo třeba já mám svého nauceného, ze mu dávám přímo pít z rozprašovače do tlamicky, ale je to nutné každý den. Pokud by to nebyl tento důvod pak doporučuji veterinu.. Snad vám to k něčemu bude. Hodně štěstí přeji G. M.
Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 16:24:52 xxx.xxx.94.168

Ahoj,jen rychlí dotaz.Řešíte někdo svlékání leguána?Máme ročního,má období,že se svléká vlastně pořád.Celého zeleného už jsem ho neviděla pěkně dlouho.Svlek probíhá bez problémů kromě ostnů mezi tělem a ocasem.Koupu,stříkám 3× denně,ale stejně tam stará kůže drží.Snažím se po každé koupeli odloupat, ale vezmu vždy radši jen to,co aspoň trochu jde.Leguan je mladý,po zvyknutí v tetariu si už chodí ven,když se vykouká a vše prozkouma,tak ho v rukou vracím zpátky do teraria,dává to úplně v klidu,proto bych ho nějakou bolestivou manipulaci nerada zradila.Má někdo nějakou vychytávku?Díky za rady.

radekbike (neregistrovaný) 16.10.2023, 20:15:51 xxx.xxx.43.144

Ahoj

mám 3 měsíce leguána má skoro 40 cm.  Pořád se nechce nechat pohladit. Je to normální ? pokud ano tak v jakém stáří se prestávaji bát. Máme ho v obýváku aby byl co nejvíce mezi námi  .

Leithian
Leithian (527 příspěvků) 16.10.2023, 21:51:48 xxx.xxx.120.42
Odpověď na příspěvek uživatele radekbike z 16.10.2023, 20:15:51

Leguan neni pes. Fakt si na lidi nezvyka stejne. Proste s nim obcas opatrne manipulujte. Ze zacatku to bude asi mazec casem mozna lip. Ale nikdy nikdy z nej nebudete mit zviratko co vam bude lezet na kline kdyz koukate na tv a nechava se drbkat. Bude to silne sakra silne zvire jehoz tera by casem melo bejt tak 2m (dylka a to samy vyska) a kdyz vas pak svihne ocasem budete mit luxusni jelito.

Nekteri plazi se proste nenechaj hladit a mazlit nikdy. Nejsou to kocky psi ani kralici

kometa
kometa (4131 příspěvků) 17.10.2023, 08:28:12 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 16.10.2023, 21:51:48

Ono mazlení nemusí ani některé kočky a králíci.😉 Jinak samozřejmě souhlas.

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 17.10.2023, 14:09:19 xxx.xxx.161.10
Odpověď na příspěvek uživatele radekbike z 16.10.2023, 20:15:51

Především leguáni jsou naprostá individua, hodně zvířat se v adultu nechá sice jakože pohladit, ale manipulace s nimi mimo terárium z nich udělá vyšilující magory, kteří se snaží dostat pryč. Píšu to všude dokola - někteří se dají zvyknout (neřekl bych ochočit) a to včetně toho, že se prochází mimo své terárium, drtivá většina ale nerada svoje prostory, na které je zvyklá, opouští a mají silnou únikovou reakci což v kombinaci s drápy, kterými disponují není žádný valný zážitek (osobně vyzkoušeno). 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.