Aktuálně: 4 601 inzerátů178 093 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Přidávejte poznaty z Lysé

anonymní (neregistrovaný) 01.11.2010, 16:32:44 xxx.xxx.109.90
Až to považujete za navážanie,tak potom sorry.Nepísala ste,že vlastníte štiepiteľné,ale ste písala,že očakávate mutačné,tak som si myslel,že máte i mutačných rodičov.Ja osobne by som nechoval vtákov,ktorí sa mi nepáčia,preto tá otázka.
Orina (neregistrovaný) 01.11.2010, 16:46:04 xxx.xxx.114.6
Mirku bohužel asi ty modré. Ale je to první hnízdo, tak nevím co tam vlastně bude. Hypoxanta je někdy v zahraniční literatuře popisovaná jako samostatný druh. Až v dnešní době se popisuje jako mutace. Ani tak nezáleží jaké mutace v odchovu budou, ale jestli se budou líbit zájemcům.A hlavně jestli se budou mláďata zdárně vyvíjet. Co je platné zlaté peří, když to ještě v hnízdě pojde. Já jsem původně chtěla perláta, ale tahle kombïnace se mně líbila víc.
sunflowersman (neregistrovaný) 01.11.2010, 17:19:17 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Pan Eliáš kombinuje s tyrkysovými. Já si myslím, že se nemusíte bát. O pyrury je poslední rok celkově zájem. Hodně lidí mě volá na dokrmené nebo na nová mláďata,ale zatím nemám co nabídnout. Perláta je už jiný druh pyrury. Tedy pokud myslíte pyrrhura perlata perlata (pyrura perlový červenobřichý). Mě se také moc líbí, proto mám tři páry a chtěl bych ještě čtvrtý. Na fotce vypadají poměrně pěkně,ale na živo, když vidíte několik jedinců pohromadě při zapadajícím slunci, tak terprve vyniknou pořádně jejich barvy. Mě osobně tohle naplňuje a věřím, že každému by tento pohled nahradil i nezdařené odchovy :)
kajik (neregistrovaný) 01.11.2010, 22:36:49 xxx.xxx.16.80
teda ty jsou krasny, ja snad budu muset rozsirit chov
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 02.11.2010, 07:35:35 xxx.xxx.151.22
mě zatím nic nepřesvědšilo že se jedná o opalinovou mutaci, ať koukám jak koukám vidím spoustu jiných znaků, pokud by se jednalo o poddruh tak to by bylo spíše pravděpodobnější ale i tak jsou znaky rozdílné, když se podíváte na různé mutace hypoxantha nesou všechny tak nějak stejné znaky, když se podíváte na mutace zelenolící opět všechny mutace nesou stejné znaky prostě v tom je vidět zelenolící, to že jde o opalinovou mutaci jsem přinesl jeden nejmenovaný chovatel a toto se rozneslo mezi veřejností, já v tom však stále vydím a nejen já samostatný druh a pouhé dohady a přesvědčování mě zatím nepřesvědčily. chovám několik mutací zelenolící i žlutoprsé a ptáci jsou prostě rozdílní.
Obrázek
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 02.11.2010, 07:38:18 xxx.xxx.151.22
tyrkysový a přírodní
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 02.11.2010, 11:52:59 xxx.xxx.113.67
Pravda je, že s názorem pana Jedlínského souhlasím, protože jsem o tom četla právě v zahraniční literatuře. Taky myslím, že se jedná o samostatný druh, i když na druhé straně se nebudu přít, protože se nikdy nebudu věnovat chovu pyrur do hloubky. Pro radost i starost mě jeden pár stačí. Je na ně krásné podívání a zase se chovají úplně jinak než jiní papoušci co vlastním. Každý chováme papoušky pro něco jiného. Někdo kvůli mutacím, jiný k početným odchovům, já především o poznatek ke vzatahu k lidem a ke vzájemnému vztahu mezi sebou.Beru je spíš jako zajímavé tvory, kteří si dokáží udělat nějaký vztah k člověku.Pak ovšem nemohu a ani nechci koukat jestli mají brko takové nebo jiné, vycházím z přírody a proto ty co jsou přírodní barvě nejblíž se mi nejvíc líbí. Ovšem všechno je zvyk a u andulek je právě jejich pestrost zajímavá. U těch mutací se zamyšlím nad skutečností, abychom časem nedopadli jako chovatelé psů, kdy bylo kdysi kupírování uší a ocasů v módě a teď je to pro výstavní jedince zakázané.
Peťula (neregistrovaný) 02.11.2010, 12:01:34 xxx.xxx.38.103
Teda Ori, to je krásný názor :-). Já se dívám na papoušky stejně, zůstávají mi časem v chovu pouze takové druhy, které jsou schopyi vycházet s lidmi i mezi sebou bez projevu nějakého stresu nebo agrese. Z tohoto pohldu u mě bohužel neobstály rozeli, penanti, prostě takoví ti krásní zlostní divočáci :-). Od pyrur mě odrazuje křik, pořizuji pouze tiché druhy, mám ráda klidný život :-))
Orina (neregistrovaný) 02.11.2010, 12:35:16 xxx.xxx.113.67
Taky mi překvapilo, jak se dovedou pyrury ozvat. Jenže zase je na nich zvláštní, že se ozývají křikem v době kdy se cítí ohroženy, kdy jsou nejistí pohybem kolem voliéry, kdy příjde cizí osoba a oni musí dát všem vědět, že se děje něco neobvyklého, při špatném krmení, kdy není v misce to co by jim obzvlášť chutnalo atd. atd. Teďzačaly u mě hnízdit a je až neobvyklé ticho. Bohužel já mám takovou zásadu, že kromě mláďat, která musí z domu, tak nově zakoupené papoušky, pro které se rozhodnu nebo pro ty staré věkem, nikdy nedávám pryč. Mají nárok žít v prostředí na jaké si zvykli a přehazování z místa na místo jim nesvědčí. V přírodě taky nejraději setrvávají na jednom stanovišti, pokud je nevyžene predátor nebo hlad. V chovech s nimi bohužel takto proti jejich vůli cvičí člověk. Proto i když mě ze začátku jejich hlasitý projev zaskočil, tak je ale kvůli tomu nebudu dávat pryč. Už jsme si na sebe zvykly.
Obrázek
Smíšek (neregistrovaný) 02.11.2010, 17:45:23 xxx.xxx.26.42
Tak koukám, že z původního zadání se přešlo na pyrurky - mohu se také pochlubit
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 02.11.2010, 17:53:55 xxx.xxx.113.67
Máte někdo v chovu Picta Picta? A fotky?
sunflowersman (neregistrovaný) 02.11.2010, 18:10:49 xxx.xxx.175.196
Ještě bych se vrátil k těm hypoxanthám. Genetika je jasná věc a ta nelže. Nevím proč by zkušení chovatelé kombinovali hypoxanthy (opalíny) se zelenolícími tyrkysovými a skořicovýmí. Myslíte, že se záměrně dopouštějí mezidruhového křížení pyrury žlutoprsé a pyrury zelenolící??? Neřeku u Ar,ale u pyrur tohle asi nemá nikdo zapotřebí. Pyrury paní Oriny štepí na tyrkysovou, která je mutací pyrury zelenolícího. Jaktože tedy její ptáci nevykazují křížení s pyrurou zelenolící a jsou jako typičtí žlutoprsí. Jelikož štepí pouze na mutaci a to v rámci svého druhu. Luboši genetika je jasný důkaz. Pokud máš samce hypoxantha, dej k němu samici zelenolící a přesvědčíš se. Podobné kombinace hypoxanth a zelenolících tyrkysových je i v jednom čísle papoušků, kde popisuje kombinace chovatel z Izraele. Ptáci paní Oriny štepí na tyrkysovou, tudíž oba rodiče těchto ptáků museli být hypoxantha a jeden z nich ještě v kombinaci tyrkysovou (tedy musí mít jasně geny zelenolící pyrury) , jaktože tedy jsou ptáci paní Oriny typické hypoxanthy Luboši?
sunflowersman (neregistrovaný) 02.11.2010, 18:13:53 xxx.xxx.175.196
Smíšku odchoval jste už od picta roseifrons?
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 02.11.2010, 18:55:15 xxx.xxx.151.22
mezidruhového křížení některých běžných papoušků se záměrně dopouštějí i špičkoví chovatelé v zahraničí, již v mnoha článcích tak bylo popsáno, naposledy mnou čtený článek o rozelách aby u daného druhu dosáhli mutací. je zvláštní že pyrurové žlutoprsí se vyskytují v hojném počtu i v přírodě v uzavřeném biotupu kde se zelenolící nevyskytují, že by příroda která abnormality nepovoluje a jinač zbarvení jedinci hynou nebo se stávají kořistí nechala žít jak se tady nazývá opalinovou mutaci v tak hojném počtu v přírodě. v současné době jsou a vždycky tomu tak bylo alespoň u nás mutační pyrury vzácností chovají se velice málo, je divné že tedy hypoxantha se u nás jako jediná mutace chová ve velkém počtu celá desetiletí proč zrovna ona?? proč ne i jiná mutace, proč se u žlutoprsého páru vždy vylíhnou potomci v barvě rodičů a ne i jinak odlišní, za celé roky?? proč u zelenolících skořicových, hlavně tyrkysových v hnízdě objevý i přírodní jedinec, je divné že se tam tedy neukáže i opalino?? proč mají hypoxanthy i v mutacích stejné znaky jako žlutoprsý, proč zelenilící i v jakýchkoli mutací mají stejné znaky se zelenolící? proč skořice zelenolící a skořice žlutoprsá vypadají naprosto odlišně a podobají se svému druhu? jak říkám je mnoho věcí co tyto dva druhy odlišuje a zatím mě nic nepřesvědčilo o tom že se jedná o mutaci, to by bylo velice snadné a vědci zabývající se genetikou a odborníci v chovu na slovo vzatí by na to přišli již dávno a ne po mnoha desítkách let, vlastně jsou tyto druhy známé již z počátku minulého století nebo ještě dříve.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.