Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

"Trable" z Žakem

Zdenka (neregistrovaný) 01.12.2010, 19:40:59 xxx.xxx.57.166
V POHO.. :-) Já jen že nemusím koukat na hromádku trusu v kleci.. Tak radši vyměním noviny a je to.. :-)
margax (neregistrovaný) 01.12.2010, 20:43:13 xxx.xxx.33.129
Děkuji moc za fotografie, určitě se budou hodit...zřejmě se pak osopím na rodiče (mají zahradu :) ať mi naschovají pár větví, hned to tam bude mít hezčí, než ta kupovaná kulatá bidla. Co se týče bašty, už jsem ho převychovávala, byl krmen jen buráky a slunečnicovými semeny (max. směs bílých a černých slunečnic), v knihách jsem se dočetla, že i tato semena jsou tučná a že spíše méně....tak jsem ho postupně učila na směs semen a granulí, sušené ovoce ale do něj nenarvu, natož ty chilli papričky, vyhazuje je, ale aspoň čas od času zbaští i granulky. Ale stejně jede po slunečnici..:) Co se týče věku, tipla bych, že teď mu bude tak 8-10 let, nevím to jistě, bohužel. Ruku s rukávem zkusím, třeba to taky bude pro něj dobrý, jen nemáme místo v bytě na to venkovní bidlo..:( chtěla bych pro něj takový ten pěkný strom...ale to asi až se přestěhujeme do velkého, si zas bude muset chudák zvykat na další nové prostředí. Ještě jsems e chtěla zeptat...teď jsem si všimla, že má pod křídlama prosvítat kůži (jakoby tam semtam neměl pera, těsně "vpodpaží") to je normální? A dneska jsme pokročili a umíme pusinku :-D
Eva P. (neregistrovaný) 05.12.2010, 10:22:37 xxx.xxx.81.125
milý kadukaji, jestliže máte ve voliéře více ptáků, pak jistě musíte čistit častěji. Já mám ale jen jednoho papouška ve voliéře a přes den se zdržuje mimo klec, takže skutečně stačí jen vybrat to pod místem kde spí a pod krmítky a celou podestýlku jen jednou za měsíc. Přes den je buď na svém ptačím stromě nebo na bidýlku, které má na stole, tam má dole noviny, protože dolů nechodí, aby je škubal a do klece se chodí jen najíst. Nemyslím, že by strádal nečistotou!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 05.12.2010, 20:30:25 xxx.xxx.85.66
Nechápu proč jsou někteří čitatelé(ky) takto stahovačné :-)), v původním příspěvku píšete, že máte alexandRY a né jednoho papouška a také nemůžu vědět jak je chov vašeho –ich papoušků situován, jestli jsou volní,zavření jeden nebo víc atd. Psala jste, že máte papoušky což je množné číslo o celodenním rituálu jste nepsala nic, z toho každému vzejde, že při více papoušcích ve voliéře bude i větší množství znečištění. SAMOZŘEJMĚ z vaším jedním alexem a volným polem působnosti po bytě bude možné i hygienické měnit a čistit jednou za měsíc. Dával jsem dohromady jednoho kakadua, ikdyž byl volně, byl naučen chodit kadit do klece. A po jeho potřebě i byť jako jednoho papouška si nedovedu představit uklízet po měsíci. Dalším pohoršeným chci tímto napsat ať uváží svěžím rozumem, že každý papoušek se chová jinak, je jinak naučený, je jinak veliký atd. takže čistit ubikace každému jinak, je zřejmé :-)))

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.