Aktuálně: 4 570 inzerátů178 101 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 10.01.2013, 23:35:46 xxx.xxx.112.26
Tak sezonu som zahájil až dnes a vtáky dostali budky,bohužial skôr sa nedalo. Na sezonu su pripravené: 3 páry alexandrov malých,dva páry alexandrov velkých a jeden pár žakov tak budem informovať postupne ako sa to vyvíja:)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 18:08:55 xxx.xxx.162.247
Matuš, parádní zimoviště, fakt bomba. :) Přidám informace o mých vousáčích. Jeden, můj původní chovný pár mám v zimovišti, kde jsou mimo ně ve voliérách ještě amazónci černotemenní a eklekti. Teplota v místnosti neklesá pod 10 stupňů. Po přemístění do zimoviště se u obou ptáků znovu objevil problém, s kterým jsem je koupil, protože pocházeli z bytu. Oba mají na zádech dost "suché" peří a celkově se mi zdá, že je nějak neumím dostat do 100% kondice, ve špatném stavu ale nejsou. Druhý chovný pár, který jsem zakoupil v létě mám na zimu ve společné voliéře s nevytápěným záletem, kde klesá teplota až k -8, podle aktuální venkovní teploty, spolu s horákama jedním párem korel. Tento pár je v 100 % formě a kondici, mají uhlazené peří, za celou dobu, co jsou v této voliéře - to je asi od poloviny listopadu - jsem je snad neviděl, že by seděli načepýření, neustále jsou venku, kde je o hodně větší mráz, hrají si ve sněhu, zakřičí si a celkově na ně má to, že se dostanou na vzduch a na sluníčko perfektní vliv. Nikdy bych nevěřil, že mezi těmito páry bude takový rozdíl, ještě vzhledem k zimovišti a nevytápjenému záletu. Navíc první pár dostává plnou stravu, to znamená mimo zrní i ovoce a zeleninu a to každý den, druhý pár ne, protože by ovoce okamžitě zmrzlo. Jen sem tam trošku dostanou. Nejspíš si jsou vousáči s alex. čínskýma podobní i v jiných věcech, než jen ve vzhledu. :)
stewe
stewe (50 příspěvků) 15.01.2013, 20:36:12 xxx.xxx.8.2
Ahoj Filipe,takze si myslis ze bych mohl chovat alexandry vousate venku bez pritapeni ale se zaletem?mam to podobne jako ty,pri velkych mrazech je uvnitr max.7-8 pod nulou..nebudou trpet?diky
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 20:44:22 xxx.xxx.162.247
Ahoj, pokud tam je při velkých mrazech opravdu tak -8, tak si myslím, že ano, mojí určitě netrpí, jde to opravdu poznat. A to je minulý chovatel ještě loni zimoval při nule. Každý večer se na všechny ptáky chodím dívat a dokonce ani nespí načepýření, tak jako u Austrálie třeba penanti, nebo horáci, to mě opravdu překvapilo.
stewe
stewe (50 příspěvků) 15.01.2013, 20:47:41 xxx.xxx.8.2
A jeste se zeptam na hnizdeni,jelikoz ptakum netopim tak bych potreboval aby hnizdily na jare..jak hnizdej tobe?chce to asi ptaky kteri se na jare narodily ze je to tak?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 21:02:00 xxx.xxx.162.247
Zdá se mi, že u alexandrů putuje takový "mýtus", že hnízdí stejně jako třeba poicephalusi i u nás hlavně v zimě - není to pravda. Co já vím, tak většina chovatelů je odchovává právě na jaře, samozřejmě, když jim v zimě topíte, tak zahnízdí i v zimě. Mi loni zahnízdili poprvé tuším v dubnu a podruhé v červnu, ale nejsem si jistý, musím se podívat a napíšu Vám to tady. Druhý pár známému, od kterhoé jsem je loni koupil taky hnízdil na jaře. :) Stejně tak mi na jaře - v dubnu hnízdili alexandři malí, když jsem je choval a znám plno dalších chovaelů, kterým různé druhy alexandrů hnízdí na jaře, stačí jim k hnízdění v zimě neposkytnout podmínky a na jaře je zprávně nakopnout. Pokud se povede na jaře odchov a budete mít zájem, tak dejte vědět, mám dva páry a kdyby se náhodou povedl od obou, snad bych uměl sestavit nepříbuzné páry, letošní odchov byl opravdu nádherný. :)
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2013, 21:20:22 xxx.xxx.8.2
Nooo,to je zajimava nabidka:)odkud ses,ja az z Krkonos ale mozna bych si nakej vejlet mohl udelat a dame rec:)zatim diky a cau,at se dari:)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 21:28:17 xxx.xxx.162.247
Tak z Krknoš to máš ke mě trošku z ruky, ale kdyby jsi chtěl mohl by jsi to potom nějakou pěknou neděli spojit i s nedalekou burzou v Přerově. :) Ještě jsem ale letos nic neodchoval, takže je to hodně předběžné. :D
stewe
stewe (50 příspěvků) 15.01.2013, 21:35:03 xxx.xxx.8.2
Takze ses nekde od Prerova,fiiiha to je dalka:)ale nic neni vyloucene:)a na burze v Prerove sem jeste nebyl,jezdim do Tyniste a do Sobotky ale ne moc casto..obcas sem zajdu a pokecame co noveho:)a jeste,nemas nahodou net stranky,mrknul bych se,uz sem videl par fotek s tveho chovu..mas to super:)skoda ze me sem nejdou davat fotky,nevim proc,ale chodim na faunu...
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 22:17:37 xxx.xxx.162.247
Mám tam dost fotek, víc než kde jinde. :) No, úplně kousek od Přerova ne, spíš kousíček od Opavy, ale když už pojedeš takovou dálku, můžeš to s Přerovem spojit. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.01.2013, 20:13:50 xxx.xxx.162.247
Stewe: Přidéj si mě do přátel a ukážou se Ti, mám všechno pro ty, které nemám v přátelích zablokované. Michale, jeden pár, který mi loni i poprvé odchoval jsem měl ve voliéře cca. 1,5x90x2 se záletem 1,30x80x2, teď je zimuji v menší voliéře, cca 1,5x1x1 (d,š,v). Drhý pár, který jsem koupil později jsem měl přes léto ve společně voliéře s horskýma a korelama, která má rozměry 4x1x2 a teď jsou v menší voliéře, opět spolu s horákama, protože tato voliéra má netemperovaný zděný zálet. Je to vlastně ta, v které přes léto první pár hnízdil. Na jaře opět přesunu oba páry tak, jak byly přes léto a snad se povede u druhého páru odchov ve společnosti horáků, uvidím. :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.