Aktuálně: 4 805 inzerátů175 554 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Marty (neregistrovaný) 25.12.2010, 16:46:49 xxx.xxx.249.60
Takové rozšířené jsem ještě neviděl a ani o něm neslyšel, ale jeden chovatel tohoto rodu praktikuje u všech druhů chov tří párů pohromadě. Vždy jednotlivý druh po třech párech dohromady. Pravidelně odchovává. Nevím jak by to bylo v tomto případě, ale pokud je voliéra opravdu takto prostorná, tak bys to mohl vyzkoušet. Jinak dodatečně přeji všem oslavencům. Sám také chovám alexandry malé. Oba dva jsou kroužkováni kroužky 07, takže jim táhne na čtyři léta. Spolu jsou asi dva roky. Snažím se o jejích odchov, ale zatím je to vše marné. Samice snese vejce, ale historie se opakuje, vše je prázdné. Sama na nich vzorně sedí a zahřívá je, ale marně. Loni měla v prvním hnízdě 5 a ve druhém 4 vejce. Neoplozenost jsem přičítal jejich nezkušenosti a nevyzrálosti. Letos to byly už jen tři vejce, ale opět to samé. Po prosvícení 2 vejce čistá a 3. se mi nepodařilo prosvítit, nejspíš mělo hrubou skořápku. Zatím je ještě všechny zahřívá, co kdyby v tom jednom přece jen něco bylo. Ale vypadá to na další neúspěch. Mám je ve vnitřní voliéře o rozměrech 1,85*1,2*2,7v, zatím bez proletové části. Na jaro je možná přemístím do jiné voliéry vedle rosel. Třeba se čerstvý vzduch a větší prolet pozitivně podepíše na příštím hnízdění.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 25.12.2010, 16:53:26 xxx.xxx.249.60
ještě dodatek, myslel jsem * rozšířené společenství Mimo a. malé chovám a. černohlavé. Nyní v zimě mají asi 2 roky. Budku jsem jim sice dal, ale je to spíš jen z popudu mých známých, že by se mohli pokusit zahnízdit. Dostali kmenovou budku začali se o ni dokonce i zajímat, ale spíš to bude z potřeby něco okusovat. No uvidíme. Zatím se těším z jejich pozorování, jsou to pěkní papoušci.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 25.12.2010, 17:09:45 xxx.xxx.249.60
Ještě k těm hrubým bidlům. Nic na tom nevidím špatného, že dá někdo hrubší bidla. Horší by spíš bylo, kdyby dal tenká a ptákům přerůstaly drápky. Jediná nevýhoda u hrubších bidel je podle ta, že se na něm samička nemusí udržet při páření, ale papoušci jsou vynalézaví a něčeho se přidrží. Jinak mé rosely jsem na bidle při této činnosti zatím neviděl, vždy na zemi nebo jiné větší rovné ploše.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.12.2010, 19:02:51 xxx.xxx.112.26
Petula: dakujem pekne a som rad že ťa to zaujalo a že budeš verne sledovat priebeh sezony! Ja pevne verím že sa to tentokrat podarí Petre: taktiež díky za prianie, a to s tym dokončenim to sme sa teda zhodli presne:D ale aspon že su už naši zverenci v novom a su spokojny
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.12.2010, 19:07:57 xxx.xxx.112.26
4neregistrovany: dakujem za pochvalu, a k tomu tematu povedal som si že ide sezona tak aspon sa popozerame komu sa čo ako dari u alexov. Inač krasna para snad sa ti tiež podari odchov a ešte k tym alexom čo si menoval do buducna tak ja som si toho roku kupil mlady tohtoročny par alexov činskych a to už je fakt krása Marty: díky za želanie, taktiež ti musim pochvalit voliery ozaj pekna praca a snad ti to už vyjde u tej pary! Skušal si podavat nejake pripravky na lepšiu oplodnenost vajec?
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2010, 19:37:54 xxx.xxx.143.54
Matúš díky za pochvalu ptáků . Taky se mi moc líbý a jsem rád že jsem se k nim vrátil . Před pár lety jsem měl páru alexů malých a rudohlavých a dal jsem je pryč . Po čase jsem toho litoval tak to snad teď vyjde a už takovou hloupost neudělám :-) Jak bude chvilka tak pohledám fotky a vložím fotky i těch výše zmíněných co už nemám . Jinak jsem se ještě chtěl zeptat na rozměry těch venkovních a vnitřních ubikacích . Jo a kdybys hodil fotky těch číňanů tak se zlobit nebudu :-)
Marty (neregistrovaný) 25.12.2010, 20:30:05 xxx.xxx.249.60
Žádné přípravky pro lepší oplozenost jsem nepodával. Snažil jsem se na to jít podáváním pestré stravy. Máčené či klíčené byl základ a k tomu denně ještě různé druhy ovoce. Suché zrní jsem nevysadil. Občas jsem přidal piškoty. Možná byla chyba v tom, že jsem vynechal vejce a vaječné výrobky. Když jsem se o tom bavil s kamarádem, tak už bylo pozdě, protože vejce už byla snesena. Je třeba poučit se z chyb a zkusit to příště. Ti nepujdou z domu, dokud je neodchovám :) Někdo by řekl obyčejný druh, ale i tak to není vůbec snadné. Vyvěšením budky to ze strany chovatele rozhodně nekončí.
ala (neregistrovaný) 25.12.2010, 21:24:58 xxx.xxx.112.110
tak je muj poklad 08 snad letos budou neco se samickou mit minuly rok sedela na 4 ale byly prazdne podle me nezkusenost samce.uvidime i kdyby nic nebylo je to okrasa voliery a lidi se na ne chodi koukat.mam jeste lutino samici a dva samce stribrny 08 konec roku a 10 lety oliva.tem asi sezenu samice jeste nevim.
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 26.12.2010, 00:11:37 xxx.xxx.112.26
4neregistrovany: tak davam fotku pre potechu oka,no proste alexovia su krasne vtaky uvažujem o tretom pare Marty: čo keby si skusil aqaker a promotor možna by to pomohlo ja som mal prvu znašku od lutin 5 vajec všetko čiste druhykrat v lete 5 vajec jedno mlade,ale nekrmili a tak pošlo :( tak dufam že teraz to už vijde ala: mohol by som poprosit foto tych dvoch striebornych samcov? Neuvažovala by si predat jedneho?
Obrázek
ala (neregistrovaný) 26.12.2010, 10:18:46 xxx.xxx.112.110
jeden samec je oliva to je ten 10 lety a druhy je ten stribrny byl mi prodan jako samice ale bohuzel se z ni vyklubal samec,po obede udelam foto obou nebo alespon vsech:)
Marty (neregistrovaný) 26.12.2010, 20:53:55 xxx.xxx.249.60
Ti číňani jsou super, taky jsem si je chtěl pořídit, ale bál jsem se nadměrného hluku a možná, že bych měl i nevyhovující voliéry se slabým pletivem. Také i vyšší pořizovací cena, ve srovnání s tím co mám zatím doma. Dokud se mi odchovy nebudou dařit, tak nic většího asi pořizovat nebudu. Tobě ať se daří.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.12.2010, 22:02:01 xxx.xxx.80.34
Marty: Míchanici mi alexandři brali pro královácích asi nejvíc. Jinak jsem dával ještě klíčené, máčené, hodně zeleného, ovoce, zeleniny, do vody promotor, jeřabiny, černý bez. Míchanice ale zmizla i tak jako první a to dokonce i dřív než ovoce, které mojí alexi taktež s královákama a ještě senegalcema berou nejvíc. Naproti tomu třeba senegalci mi vůbec neberou míchanici a třeba penanti mi neberou žádné ovoce ani zeleninu a můžu jim tam dávat jakékoliv druhy. U Všech papoušků s vyjímkou těch penantů se mi osvědčily hrušky, které berou všichni hodně rádi. Máme na zahradě dvě hrušně, takže to je vpohodě. V létě mají k základu ovoce z jablek a pomaranču ještě hrušky a potom podle dnů v týdnu další ovoce a zeleninu.
Brno
Brno (211 příspěvků) 27.12.2010, 07:15:06 xxx.xxx.169.158
Číňany mám a nejsou tak hluční. Když se ozvou, tak o nich vím, ale to je málokdy. Daleko hlučněší jsou patagonci. Ti řvou i za jasných nocí a to de opravdu rozléhá.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2010, 10:43:13 xxx.xxx.143.54
Jo číňani to je prostě nádhera :-) Tady přikládám slibované fotky mých prvních alexandrů které jsem dal pryč a potom si uvědomil že to je srdcovka :-D
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2010, 10:44:43 xxx.xxx.143.54
A tihle jakbysmet . No snad se mi to letos podaří a budou zase u mně :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2010, 12:27:53 xxx.xxx.43.1
pane Marty v jaky volieře chováte černohlavy děkuji za odpověd
Marty (neregistrovaný) 30.12.2010, 21:28:17 xxx.xxx.100.23
Alexndry černohlavé chovám ve vnitřní voliéře o půdoryse 1,8x1 m a výšce 2,3 m. Pletivo jsem použil o síle drátu 1,4 mm. Zatím jsou teda jen ve vnitřní voliéře, kde na léto měním skleněnou výplň za pletivo, takže jsou částečně na vzduchu a dopoledne na n i svítí sluníčko. Letos uvažuji o dostavbě nějakého venovního proletu. Jinak jsem je také chtěl umístit do kombinovaného boxu vedle rosel. Tu jsem částečně zaizoloval minerální vlnou o síle 8 cm a v nejbližší době ji snad dodělám. Poté by zde mohlo být přijatelné klima a v případě nutnosti by se zde umístil nějaký zdroj tepla. Ale tito alexandři jsou i tak dost odolní, takže si myslím, že do teploty -5°C se jim nic nestane. Ale jelikož ničí dřevné hrany, budu je muset nějak zalištovat. PS: příště bez toho "pane" , nemusíte mi vykat :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.