Aktuálně: 4 797 inzerátů175 482 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 30.12.2010, 21:34:09 xxx.xxx.112.26
Príspevok 1.: Prešiel 1 týžden čo su vtáci vo svojich novych volierach, v miestnosti je momentalne zhruba 12 stupnov nechcel som to hned prudko zvyšiť nakolko predtým mali vonku v budove zhruba 5. Snažím sa krmiť čo najpestrejšie a striedam to tak že raz dostavajú suchu zmes,raz čisto ovocie,tak vaječnu zmes a dalši den klíčenu zmes od DN. Zatial to vyzera že situacia sa vyvíja celkom slubne . Obe samice už obsadzuju budy po dnešnej kontrole su piliny dost rozhrabane ,plus nejake naštiepane čiastky driev zo stien budiek. Do vody podavam promotor, a je vidieť že vtáci sú naozaj v krasnom toku takže som zvedavy ako bude situacia pokračovať. Ďalší suhrn pridam opät o týžden, prajem úspešnu sezonu 2011
Marty (neregistrovaný) 30.12.2010, 21:36:43 xxx.xxx.100.23
Omlouvám se za chyby v předchozím příspěvku. Ještě jsem chtěl poreferovat o mém páru alexandrů malých, který měl snůšku tří vajec. Po rezervní době, kdy jsem očekával ještě případné líhnutí, jsem vzal budku i s vejci. Dvě vejce byla prázdná jak jsem myslím psal a jedno, které se nepodařilo prosvítit bylo nakonec plné. Mládě se mohlo vyvíjet asi tak do 14. dne. Nevím, co by mohlo být příčinou neúspěchu, snad nedostatečná teplota. V místnosti bylo konstantních 15°C, samice nvíc poctivě zahřívala. Ale i tak je to krok kupředu a mám radost alespoň z tohoto jednoho oplozeného vejce. Už se těším na další hnízdění. Ale s největší pravděpodobností jim předložím budku až na jaře.
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2010, 12:27:48 xxx.xxx.143.54
Matúš mně se velmi osvědčilo při motivaci k hnízdění přidat do budky kousky ztrouchnivělého dřeva . Předpokládám že jejich pud upravování budky před hnízděním je tímto částečně potlačen . No každopádně mě se to osvědčilo :- Přeji ať ti to vyjde a dělají ti jen radost . Je to krásný pohled na plnou voliéru rodičů s mladými .
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 16.01.2011, 20:25:52 xxx.xxx.112.26
Tak zopár slov k alexandrom.Msím povedat že sa to vyvíja celkom slušne.Vtáci su v krasnom ,doslova obrovskom toku,videl som ako so už obe páry parili.Obe samice sa už skoro cele dni zdržujú v budkach.Prírodna samička už nocuje 4 noc v bude a lutino 2. Búdky sú z vnútra krasne upravene,hruba vrstva pilin je vytvarovana krasne do kotliniek,steny bud sú dost načaté.Obe samice už maju pekne ohnute chvosty čo svedči o tom že su už skoro stale v budkach, vychadzaju zatial len vykuknut pri krmeni ale väčšinou hned zalezu naspäť.Podla spravania a chovania sa oboch parov oačakavam znašky behom par dní,nadalej vás tak budem informovat.Prajem mnoho chovatelských úspechov ovšem momentalne tým ktorým bud už hniezdia alebo sa chystaju krasne alexandre!
Brno
Brno (211 příspěvků) 16.01.2011, 21:44:18 xxx.xxx.169.158
Tak to ti Matůši gratuluji a držím palce, ať to klapne. Já mám tříleté číňany a začaly lozit do budky, v které všechno dřevo štípou na třísky. Tři roky může být málo, takže velké úspěchy nečekám, ale i ty malé potěší.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.01.2011, 21:47:58 xxx.xxx.80.34
Matuš, tak to gratuluju. Já jsem dal alexům budku letos dřív a samice už o ní jeví celkem zájem. Na to, že tam je budka teprve 4 dny, tak už v ní je celkem často a parádně jí i se samcem upravujou. Viděl jsem už i krmení, tak doufám že se to letos znovu podaří a bude to třeba ještě lepší... Snad nebudu muset zase dokrmovat.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.01.2011, 16:11:07 xxx.xxx.80.34
Matuš: Jak to u tebe vypadá? Už je něco snesené? Já jsem dneska vešel do zimoviště zrovna když se pářili, tak doufám že to teda výjde. Potom dám vědět.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 18.01.2011, 18:53:53 xxx.xxx.112.26
Pekný večer! Tak ako som slúbil že ked nastane nejaka zmena budem informovat,Včera večer ked som išiel vyhasit svetlo alexandrom bolo kolem 23:00 tak som pozoroval že obe samice boli v budach ale lutinačka nachvilu vyšla a bola strašne nervozna.Tak som chvilu počkal až zalezla naspät do budy a tak som vyhasil.Dnes poobede pri krmeni som skontroloval budky a ako som predpokladal tak mam prve vajičko u lutin! Žlty tak vedu 1:0 oproti zelenym :D
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.01.2011, 19:10:46 xxx.xxx.80.34
Matuš grazuluju. U mě samice hrabe v budce a dneska jsem je znovu diěl při páření. Už dávám míchanici, klíčené, jeřabiny, hodně ovoce, zeleniny, kukuřice v mléčné zralosti, tak doufám že letos nebudu muset dokrmovat... :)
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 28.01.2011, 23:13:59 xxx.xxx.112.26
Hlásim aktualny stav lutina vyhravaju 5:0 a u prirodnych je samica stale v bude a okusuje sepiu ale aj omietku zo steny tak predpokladam znašku snad behom par dní. Ako sa darí ostatným ktorí maju alexandre?
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.01.2011, 23:30:27 xxx.xxx.80.34
Matuš mám to podobné jako ty u tvojich přírodních. Samice je pořád v budce a bere jak sepii, tak klove omítku, tak doufám že nabere toho vápníku dost :)
Marty (neregistrovaný) 29.01.2011, 15:15:48 xxx.xxx.249.60
Tuto zimu jsem umožnil mým alexandrům druhé hnízdění. Budku jsem vyvěsil zhruba před dvěma týdny. První hnízdění mi přineslo jen 3 vejce, pouze jeden zárodek, takže se těším, jak dopadne toto. Nebo spíš je to tak, že doufám. Po vyvěšení se samice opět začla zajímat o budku a jejich chování se také změnilo. No uvidíme, co z toho bude. A černohlávci zatím nic, ti jsou mladí.
alena (neregistrovaný) 29.01.2011, 16:31:00 xxx.xxx.112.110
tak muj parek zatim nic nechavam je az kdyz jsou venku ve velke voliere.posilam na ukazku meho samce
Obrázek
alena (neregistrovaný) 29.01.2011, 16:32:54 xxx.xxx.112.110
a tady je se svoji o dost starsi partnerkou on je 08 ona nevim
Obrázek
alena (neregistrovaný) 29.01.2011, 17:46:06 xxx.xxx.112.110
tak to je dalsi muj sverenec cekam az mu doroste peri na kridle a pujde pak do voliery
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.02.2011, 20:00:52 xxx.xxx.80.34
Matuš, to je nádhera :) Jak já ti je závidím. Dneska jsem se bavil se strejdou a ten říkal, že je taky měl a moc kravál mu nedělali. Dělají prý kravál jen, když se překřikují s jinýmio hlučnými papoušky. U něho to tak bylo když měl vedle nich arakangy, ale po prodaní ar, byli alexandři poměrně tiší, tak možná za rok... :) Za týden jedem asi do Holandska, tam chce strejda koupit 2 páry černohlavích, nějaké rudohlavé a číňany :) Teď hude mít dvě volné voliery, proože prodává oratrixe, tak aspoň uvidím, jak budou ti číňani hluční, i když už jsem je slyšel hodně krat :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.