Aktuálně: 4 805 inzerátů175 554 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Marty (neregistrovaný) 24.02.2011, 18:58:31 xxx.xxx.249.60
Matúš. jakou teplotu prosím tě udržuješ v chovné místnosti. Popřípadě jakou jsi ji měl v době inkubace? Děkuji, Marty
Marty (neregistrovaný) 27.03.2011, 22:12:08 xxx.xxx.249.60
Zdravím, také bych se rád zeptal, jak se daří.? U mě se konečně po 4 letech chovu konečně dostavuje úspěch. Nyní mám v budce jednoho dobře prospívajícího alexandra malého. Ze tří vajec se vylíhl jen on, ale jsem za něj rád. I to je pro mě událost :). Alexandr má asi tři týdny a rodiči je krmen výborně, snad se dočkám i jeho osamostatnění, ale to je ještě dost času. Co se týče černohlavých, tak i ti začali navštěvovat dutinu, samice si i připravuje hnízdní materiál. No, uvidíme, jak to vše dopadne.
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2011, 06:46:26 xxx.xxx.136.77
Zdravím, mě samice napadla samce tak že až tekla krev a musel jsem samce dát z voliéry do klece.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.03.2011, 09:47:40 xxx.xxx.38.103
Velmi pěkné téma. Přidám svou trošku. Na podzim jsem nechtěnému přírodně zbarvenému velmi silnému a krásnému mazlíkovi dodala starou, na jedno oko slepou lutino samici bez několika prstů, jen jako společnici. Protože jsem v zimovišti topila rudohlavým a tihle dva začali dlabat pařez na kterém jsou misky na krmení, dala jsem k nim kmenovou budku, samice ji ještě ten den obsadila, nanesla 5 vajíček, seděla jak přišitá, samec ji vzorně krmil. Vylíhlo se jedno mládě, a bude žluté :-))). Tak držte palce!
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2011, 16:42:10 xxx.xxx.14.65
Petula: Tak to držím palce.. at se malému daří :)
Lucia (neregistrovaný) 28.03.2011, 18:41:55 xxx.xxx.234.23
veľmi pekné voliery Matúš prajem veľa šťastia v dalšom chove.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 28.03.2011, 22:45:11 xxx.xxx.112.26
Zdravím vás po dlhšom čase! Situácia sa vyvíjala dosť rôznorode.Všetko šlo ako po masle, obidva mladé alexandre krásne rástli a pribudali im pomaličky pierka.Vtáci mali už pomaly 4 týždne boli už dosť pekne operené,dost velké a pekne mohutne stavané.A však stala sa taká vec ked samica pri vstupe do búdky musela zle alebo skôr zoskočiť z rebríka a trafila zrovna to staršie mlade.Zbadal som to jeden den rano ked mal mladý pri rannej kontrole po tele nejake červené šmuhy,situacia sa zhoršila behom dna a poobede ked som došiel domov zo školy tak alex už začinal modriet a pri lepšej kontrole ked som ho dôkladne prezrel tak už sa mu robili aj dost velke podliatiny na krídlach na chrbte ale aj hlave.Vtedy mi došlo že čo sa to vlastne stalo a bol som si už vedomý že ked prežije tuto noc tak to bude jedine zazrak. Nestal sa,mlady nasledne v noci uhynul a tak zostalo len druhe 4 týždnove mlada.To som nasledne asi 4 dni po úhyne jeho surodenca rodičom odobral a dal som ho mojmu dobremu kamaratovi na dokrmenie.V ten den som ešte odobral prirodnemu páru čistú znašku a teraz verím že sa podarí alexandrom zahniezdit ešte raz nakolko ešte nie je neskoro a podmienky na to maju myslím si že dost idealne. V sobotu som kúpil prvú polovicu mojho dalšieho páru alexov malých a to 6 ročneho samca krasne bez jedinej chyby a to modreho, ktorý si teraz počka niekolko týždnou na novu a schopnú partnerku.Dúfam že sa mi to podarí čím skôr.Prajem všetkým úspešnú sezonu
Michal (neregistrovaný) 31.03.2011, 20:59:18 xxx.xxx.4.166
Dobrý den, chtěl bych se zeptat Vás jakožto odborníků na Alexandry, zvládnou naši zimu? Četl sem někde, že prý bz problémů...Ale zřejmě to bude zbytečné trápení papošků, nebo se mýlím?
Marty (neregistrovaný) 31.03.2011, 21:26:46 xxx.xxx.249.60
Alexandřů je celá řada druhů. Myslíte nejběžnější druh, tedy alexandra malého? Tady je mnoho názorů. Jedni se přiklánějí k mrazuprostému zimovišti, kde neklesne teplota pod nulu a nezamrzne voda. Další je mají přes zimu ve vytápěných ubikacích, kde se teplota pohybuje na 15°C, protože v zimě mají hnízdní období a chovatelé jim vyvěšují hnízdní budky. A do třetice jsou zde chovatelé, kteří mají své alexandry celoročně venku. Já sám jsem alexandry takto v mrazu nechoval. Šel jsem do maxima -5°C, ale poté se mi zdáli méně aktivní a více méně jen postávali na bidle anebo slétli ke krmení. Další riziko u mě bylo to, že mi v létě spávali na pletivu. Stát se to v zimě, tak mají po prstech. Mnozí je takto chovají, ale jak hodně jim to podlomí, anebo prodlouží draví, to nevím. Tady záleží na každém chovateli, jak dopřeje svým chovancům a jak si cení jejich zdraví. Jinak velmi otužilí jsou alexandři čínští. Tito ptáci se chovají v hojném počtu a převážně je to asi jen ve venkovních voliérách, o těch je to obecně známo. Osobně jsem neslyšel o případech, kdy by byli tito alexandři oslabení zimou nebo jim umrzly drápky. Možná, že se s tím jen chovatele neradi chlubí, ale nevím o tom. Další potenciální alexandři jsou černohlaví, ty letos zkusím chovatel celoročně v kombinované voliéře, ale s tím, že je vnitřní ubikace zateplená, ale teplota by měla klesnout jen k -5°C. Ale při jakýchkoliv známkách "chřadnutí" jdou zpátky do garáže. To samé se stane, budou-li mi demolovat voliéru, je ze dřeva. Ostatní alexandry bych teplotě pod 0°C nevystavoval. Takže jmenovitě a. velkého, a. vousatého, a. holubího, a. rudohlavého a jiné vzácnější druhy
fylip
fylip (1289 příspěvků) 31.03.2011, 21:52:57 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Znám pár chovatelů, kteří chovají celoročně venku i alexandry velké a to bez omrzlích drápků a v perfektní kondici. Tito chovatele už několik roků odchovávají. Já bych to ale asi dělal stejné, jako to mám u alexandrů malích a to tak, jak popisoval Marty, typloty kolem nuly, semtam těsně pod nulou jim neuškodí. Fylip
Michal (neregistrovaný) 01.04.2011, 00:43:39 xxx.xxx.4.166
Chtěl bych alex. malé...Ale asi si vyberu jiné papoušky, nechci je trápit...Viliéru mám se záletem ale stěny jsou ze dřeva,takže teploty v zimě neklesají pod -5, ale co kdyby dorazili mrazy jako v rusku:D Jinak dík za info :) A Gl v chovu:)
Marty (neregistrovaný) 15.04.2011, 19:58:37 xxx.xxx.249.60
Můj první odchov alexandrů malých (historie chovu výše v textu). Je to pouze jedno mládě, zatím dobře prospívá. Zároveň můj první letošní odchov.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.04.2011, 07:33:14 xxx.xxx.112.110
tak to je moje nova holcicka druhy par prirodni 7 let a olivovy 10 maji 3 vajicka taj jsem zvedava byl by to muj prvni odchov alexandru malych
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.05.2011, 19:28:16 xxx.xxx.80.34
Zdravím všechny, Dneska jsem po kontrole budky zjistil, že alexandři malí mají první vajíčko. Předpokládám, že by mělo být oplozené, proože jsem je viděl třikrát se pářit. Jinak to u mě není zatím nic moc. Penanti mi začali žrát vajíčka a kouřoví mají opět čtyři prázdné vajíčka. Aspoň u králováků to vypadá nadějně. Samice leze do budky a už jsem je viděl 4x se pářit. Dneska jsem si všiml, že už je dost prohnutá, takže čekám každým dnem první vajíčko. Eklektusy jsem viděl, jak se krmí a to i když jsou teprve lonští. A co alexandři u Vás?
Marty (neregistrovaný) 02.05.2011, 21:34:32 xxx.xxx.249.60
Malý z budky kousek výše na fotce už se pomalu tlačí ven. Staří si hráli s kontrolním otvorem a otevřeli mu ho. Pak jsem ho našel na bidle s nimi. Na noc jsem ho ještě uklidil do budky a zatím tam vydržel. Akorát mi ho začali obírat na předních partiích těla. Teď mu tam začíná růst nové, tak snad se staří uklidní. Nakrmen je dá se říci dobře.
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2011, 08:56:42 xxx.xxx.180.177
Dobrý den.Před měsícem jsem koupil zvlášt samce a samici Alexů malich.Zatím nejdou k sobě ale samice si udělala hnízdo na zemi.Nyní má 4 vejice a pevně sedí.Má stim z vás někdo zkušenosti?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.