Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.05.2013, 17:25:08 xxx.xxx.162.247
Takže u mého párů vousáčů, který už mi odchoval loni mám dvě jednodenní mladé, třetí se aktuálně klube. Druhý pár má v budce čtyři oplozené vajíčka a dnes by se mělo líhnout první, tak uvidím, tato budka se mi hůř kontroluje, takže zatím bez kontroly a nechám tomu volný průběh. Co u Vás? Matuši, změnilo se něco u alexandrů velkých?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.05.2013, 20:07:18 xxx.xxx.162.247
Tak jedna dnešní fotečka. :) Mladí jsou zatím maximálně nakrmení a třetí vajíčko je také oplodněné, odpoledne se klubalo, znovu už je v budce dneska nechci zbytečně rušit. :)
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 27.05.2013, 15:18:58 xxx.xxx.112.26
Ahoj Filipe držim palce obom Tvojim párom, u mna sa u velkých alexandrov nezmenilo nič mal som tri znášky a všetko to boli čiste vajcia pri tom obidvaja samci majú cez 5 rokov takže som na pochybach teraz samice sedeli bezvadne. U malých alexandrov dva páry už preperuju už som v miestnosti vysadil okno a nahradil ho ramom s pletivom a treti par zatial nepreperuje tak možna sadne ale uvidíme.Všetky mlade od a. malých sa mi už podarilo predať. Velice nadejne to je ale u činanov u ktorych bol asi 3 týždne krasny tok a samica už ma rozhrabanu komplet budku tak som moc zvedavý-majú tri roky tak by sa patrilo prekvapiť
Jana (neregistrovaný) 27.05.2013, 19:18:12 xxx.xxx.11.12
Dobry den chtela bych se poptat zkusenych chovatelu.Mam 2 Alexandry male obema letos bude 7 let.Poprve letos od nich mam 3 mlade.Brzy jim bude 5 tydnu.Vim,ze cca 7-8 tyden zacinaji vylezat z budky,ale nikde jsem se nedocetla jak jeste dlouho po tom co vylezou z budky maji byt jeste s rodici neboli v jakem cca tydnu mohou jit Alexandrici do noveho domova.Dekuji moc za info.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.05.2013, 19:40:24 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer, alexandry budete moct od rodičů odstavit, až začnou sami žrát. Rodiče je budou krmit ještě asi 2-3 týdny po vylétnutí z budky, po té začnou mladé přijímat potravu sami. Rodiče je můžou ještě dále přikrmovat, ale už na tom mladé nejsou závislé. Musíte pozorovat, zdá už mladé přijímají potravu sami, potom jim dát ještě aspoň týden a bude to bez problému.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.05.2013, 20:56:58 xxx.xxx.162.247
Tak už jsou v budce vousáči tři. Loni se poslední mládě neproklubalo, letos mělo taky malinký problém a musel jsem mu z vajíčka v poslední fázi klubání pomoct, možná by to zvládlo samo, ale nechtěl jsem nic riskovat. Loni krmili rodiče perfektně, tak snad to tak bude i letos a ukrmí stejně dobře, jako loni dvě mladé i letošní tři.
Marty (neregistrovaný) 29.05.2013, 21:30:54 xxx.xxx.92.42
Ahoj kolegové Psittaculové :) Tak se dívám, že vám to hnízdí na výbornou. U mě se letos nepodařilo. Moji alexandři začali s tokem sice ve správnou dobu, ale počasí tomu nepřálo. Bylo to koncem března, kdy se velmi razantně ochladilo a napadlo 20 čísel sněhu. Protože mám své černohlávky ve venkovní kombinované voliéře, zamítnul jsem možnost předložit budku. Černohlávci byli v silném toku a já se bál, že by mohla mít samice problémy. Vidal jsem je i pářit se. Hned jak se začlo oteplovat, vyvěsili jsem větší kmenovou boudu, jinou než loni. Pár ji začal navštěvovat a samice si nahrabávala vystélku. Byl jsem přesvědčen, že je vše na správné cestě. Avšak k dalšímu páření už nedošlo. V krizi jsem předložil i loňskou úzkou dutinu, v naději, že je to ještě nakopne. I tuto samice nepravidelně navštěvovala. Tedy tuším, že samice, protože bylo opět rozhrabáno. Avšak to byl asi poslední záchvěv a myslím, že už je to letos marné. Zvažoval jsem ještě, že bych je zavřel do záletu, třeba by se z nudy opět ačli o budky zajímat, popřípadě budky vyvěsit a zkusit je dát koncem léta. Ale pokud mají pevný režim, hnízdit jednou ročně v určitý termín, tak už je asi nepřesvědčím. Loni jsem u nich odchoval jedno mládě. V této voliéře při identickém postupu. A ještě pro Matůše, koukal jsem na předešlé příspěvky a posléze na tvůj profil. Jsi teda chovatelsky pokročil. Dost se ti tvoje osazenstvo rozrostlo. Já to jen chválím a přeji úspěch. Máš i nějaké nové voliéry? Zkus vložit nějaké fotky alexandrů i voliér, pokud jsi postavil nové. Dík A Filipovi rovněž gratuluji k opakovanému úspěchu u vousáčů.
Marty (neregistrovaný) 29.05.2013, 21:36:40 xxx.xxx.92.42
Ještě napíšu krátkou reportáž o mých zelených alexandrech malých. Tyto alexandry jsem na podzim přenechal mé sestřence na slovensko. Umístila je do sklepa a pestře krmila. Ve sklepě měla teplo a tak jim předložila budku. Jak se mi s nima zas až tak nedařilo, u ní zasedli a snesli tuším 5 vajec ze kterých se vylíhla všechna mláďata. Já jsem jen zíral. Ale přál jsme ji to, do té doby chovala jen andulky. Vše probíhalo skvěle až do třetího týdne nejstaršího mláděte. Kdy jej našla uhynulé. Krmení bylo stále kvalitní, teplota údajně okolo 18-20 stupňů. Od té doby začla mláďata jedno po druhém hynout. Nedokázal jsem ji poradit a bylo mi jí líto. Nevíte někdo, čím to mohlo být? Údajně neměly známky napadení a byly nakrmeny. U mě mládě odchovali, jen ho později přiškubávali, ale opustilo budku.
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 09:52:38 xxx.xxx.57.196
Ahoj,chtěl bych se zeptat na dva problémy co mě letos postihly při prvním hnízdění alexandrů malých.Loni se mě pár pářil,ale samice vajíčka nenanesla.Letos při intenzivním páření samička snesla 3 plné vajíčka.Jedno z nich samice napraskla a mládě ve vajíčku uhynulo.Se zbylích dvou vajíček se mládé vylíhli,ale samice velmi málo krmila.U prvního mláděte jsem pozoroval navíc,že má rozjeté nožky cca po 5 dnech uhynulo.Druhé se zdálo po vylíhnutí v pořádku,ale samice ho taky velmi málo krmila a po týdnu se mu nohy taky rozjeli a za 3 dny uhynulo.Podával jsem pestrou stravu včetně vaječné míchanice.Budku mají kmenovou dno jsem jim vysipal hoblinam.Myslíte,že se samice do budoucna polepší a bude mladé krmit?Prosím zkušenější chovatele o radu.Nevím co dělám špatně.Děkuji Pepa
Londonberry (neregistrovaný) 30.05.2013, 10:09:17 xxx.xxx.96.54
Dobrý den,nejspíš to sem tak úplně nepatří ale chtěla bych se zeptat jaké by měly být minimální rozměry klece pro jednoho Alexandra malého,který by byl celoročně v této kleci a každé odpoledne ve všední dny a celý den o víkendech bychom ho pouštěli po bytě (velký dvoupatrový byt v paneláku) ?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.05.2013, 17:07:27 xxx.xxx.162.247
Tak třetí mládě se úspěšně proklubalo taky, ale moje radost netrvala dlouho, druhý den jsem jej našel nenakrmené a podchlazené, už jsem mu nemohl nijak pomoct. Druhý pár jsem teď zrovna nekontroloval, takže nevím, jak to s nimi je. Už nějakou dobu sháním informace o alexandrech holubích a konečně se mi podařilo sehnat i kontakty na pár chovatelů, kteří je mají a úspěšně je i odchovávají. Podle toho, jak to letos dopadne s odchovy, bych se chtěl do těchto alexandrů pustit, máte s nimi někdo zkušenosti, nebo je máte dokonce aktuálně ve svých chovech? Za každé další informace budu vděčný. :)
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 18:30:04 xxx.xxx.205.96
Alexandry holubí chová také pan Křelina z Bernardova u Kutné Hory, co vím tak má dva nepříbuzné páry a loni odchoval u každého páru 5 mladých a prodával je s endoskopii.
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2013, 19:34:45 xxx.xxx.11.12
Musim se pochlubit s nasima Alexikama.Vek 4 tydny
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 01.06.2013, 22:13:36 xxx.xxx.112.26
Krása Mirku,ja mam par čínanu 2010 čekam den čo den prvni vajce a nejako nie a nie sa dočkať ale všetko tomu nasvedčuje rozhrabana budka každým dnom krasny sliny tok paria sa o život
Jana (neregistrovaný) 02.06.2013, 17:54:02 xxx.xxx.11.12
Jak casto muzu nechat hnizdit Alexandry male.Ted mame 3 mlade.Hnizdeji i na podzim nebo je lepsi je nechat jen jednou rocne aby se nejak nevysilovali...Bude jim 7.let

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.