Aktuálně: 4 812 inzerátů175 560 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.06.2013, 17:03:47 xxx.xxx.162.247
Tak moje "alexandří radost" netrvala dlouho. Za všechno může počasí, které je letos opravdu hrozné. V noci z pátku na sobotu se hrozně ochladilo (6 stupňů) a má samice vousáče zabila obě mladé, třetí mládě zemřelo den před tím, samice jej nekrmila. Naštěstí samec ještě nepřepeřil a ještě ten den jsem je viděl 2x při páření. Říkal jsem si, že se můžu spolehnout aspoň na druhý pár. Ten mě vyvedl z omylu hned druhý den. Den před předpokládaným líhnutím samice v neděli slezla ze čtyř oplozených vajíček. Byl jsem zrovna se známým koupit samce žaka, aspoň jsem se podíval, jaký měl pán chov a po příjezdu domů už byla samice venku z budky. Všechny vajíčka byly chladné. Okamžitě jsem je vyndal a i když jsem z nich nic neslyšel, všechny jsem je podložil pod penanty, kteří zrovna sedí na svých vajíčkách. Samice je bez problému přijela a opět je začala zahřívat. Včera jsem z budky jedno z alexandřích vajíček vyhodil, správně jsem odhadl, že v něm byl zárodek odumřelý. Byl ve stádiu těsně před líhnutím, o to větší to byla škoda. Na druhou stranu jsem ale z jednoho ze zbývajících tří vajíček uslyšel pípání a všiml jsem si, že již je naklovnuté. Dnes ráno, když jsem šel na praxi (mám jí doma u taťky, hned vedle domu - naštěstí) jsem se šel podívat do budky a to hned v šest ráno. Mládě se zrovna dostávalo z vajíčka. Kontrolu jsem ze strachu, jestli ho samice příjme zopakoval za hodinu - nepříjmula. Byla odsunuté v rohu budky, zahrabané hoblovinama. Už včera jsem si projistotu zajel k známému půjčit inkubátor. Ještě, že jsem to udělal. Okamžitě jsem ho zapnul, a než naskočil do dobré teploty, na mládě v misce jsem co nejvíce dýchal. Ještě bylo spojené žilkami s skořápkou vajíčka, proto byla s mládětem v misce i skořápka. Jakmile se inkubátor zahřál na 30 stupňů a stále stoupal, umístil jsem do něj mladé. To bylo okolo osmi hodin, již po konzultaci s P. Šiškou. Inkubátor byl ve své době opravdu drahý a dobrý, ale už má své roky a semtam trošku zablbne, proto se mi podařilo během mých občasných kontrol zvýšit teplotu z 32 stupňů, na 36, až kolem poledne. Vlhkost udržuju okolo 55%. Mládě jsem poprvé nakrmil po desáté hodině, kdy už se mu také povedlo zbavit skořápky a to spíše řídkou směsí. Od prvního dne dokrmuju poprvé, dokrmoval jsem minimálně od panáctého dne, tak snad se to povede. Aktuálně se v budce u penantů klube další mládě, takže snad příjme samice aspoň jeho, pokud ne, budu krmit dvě, to už je jedno. Krmím co dvě hodiny a zatím to jde dobře, tak snad to tak půjde i dál.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 14.08.2013, 20:58:08 xxx.xxx.112.26
Oživím vlakno po prvych hniezdach mi vtáky preperili utino pár naniesol 5 vajec ale bohužial maju to čiste-prisudzujem to tomu že samec sa nestihol dostať do toku, a další pár biela samica a prirodný samec naniesli už ich tretiu znášku,predošle dve boli čisté.12.8, sa im vyklubal prvý mladý a dnes je tam naklobane dašie vajíčko tak uvidíme:) treti modrý par sice hrabal a vyzeralo to nedejne ale nejak ich to už prešlo
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 19.09.2013, 20:44:00 xxx.xxx.112.26
Tak vyklul sa tam aj druhý mladý,krasne rastu už su pomaly cele operene. Lutino par mi zasadol už tiež na 3 tohtoročnu znášku samec je krasne v toku tak dúfam že to nebude zase čisté. Včera som skonktroloval búdku a mali tam zatial 3 vajíčka:)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.09.2013, 13:59:57 xxx.xxx.162.247
Tak jsem dneska dovezl domů nový přírůstek do chovu. :) Jde o samici alexandra rudohlavého, rok 2011. :) Stejně starého samce si dovezu příští týden. :)
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 08.10.2013, 20:57:05 xxx.xxx.112.26
Dnes som na bydielku už pozoroval oba vyletené zelené alíky :) počkam až ich odstavím,páru rozpárujem a albináčka dostane albinaka samce ktorý už lieta vonku vo voliere :)
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 22.10.2013, 19:47:21 xxx.xxx.112.26
Sezona mi dalej pokračuje: lutino páru sa vyliahol pred 5 dnami jeden malý lutináček.3koda že len jeden:( mali 5 vajíčok ale iba dva oplodnené.Druhý mladý sa pravdepodobne udusil vo vajíčku. Modrý pár velmi intenzívne hrabe tak uvidím:)
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2013, 21:55:01 xxx.xxx.127.239
Ahoj, před týdnem jsem si koupil 3 měsíčního amazonana oranz.,ktery byl odchovan svymi rodiči. Četl jsem, ze takhle se papousek mnohem hůře ochocuje, ale chovatel od kterého amazonana mám mi rekl, ze před rokem měl taky jedno mlade a rodina, ktera si vzala, ma po ted uz roce papouška témeř ochoceneho i kdyz nebyl ručně dokrmovany. Moje otázka je spis v tom, jak se mám ted v těch prvních dnech k papousekovi chovat a co mám dělat, aby jsem někde neudělal nějakou zásadní chybu. Je mi jasne ze po tydnu, po měsíci mi nebude klovat z ruky, ale aspon přibližný postup, jak zaručeně neudělám nic zle a papousek nebude tak divocit, kdyz mu napr. budu měnit vodu apod. Dekuji pavel
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2013, 19:08:53 xxx.xxx.205.96
Dobrý den je to vlákno o alexandrech tak se zeptám zde. U kterých druhů alexandrů se musi víst povinné záznamy o chovu a obchodu?
cone (neregistrovaný) 28.10.2013, 19:32:55 xxx.xxx.156.224
http://www.novaexota.eu/files/26/zk-210-2010sb.pdf tady byste měl nalézt všechny odpovědi a informace o které máte zájem
Jana (neregistrovaný) 04.12.2013, 21:16:27 xxx.xxx.11.12
Prosim mam par Alexandru malych.Chovame je v byte ve velke kleci.Chtela bych zkusit mlade.Kdy tak muzu ke kleci pridelat budku?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 05.12.2013, 20:51:09 xxx.xxx.162.247
Pokud je opravdu máte v pokojové teplotě, budku můžete vyvěsit kdykoliv. Jen potom zpestřete stravu. Přidávám fotku ze zimoviště, společně rudohlaví a vousáči. :)
Obrázek
Jana (neregistrovaný) 08.12.2013, 18:35:02 xxx.xxx.11.12
Jake by jste my doporucily vitaminy pred hnizdenim Alexandru malych.Bezne dostavaji zrni pro velke papousky,ovoce,zeleninu,piskoty,orisky.Obcas roboran pro exoty,varene vajicko,tvrdy tvaroh.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.02.2014, 22:35:39 xxx.xxx.162.247

Tak mě dnes zlákalo počasí a otevřel jsem okna alexandrům rudohlavým a vousatým. Samozřejmě ještě nekrmím pestře, abych je sklidnil, vysadil jsem už i ovoce a zeleninu a krmím nyní jenom suchým a třeba deně jenom kousek jabka atd. 

Uvidíme, co z toho bude na jaře, dva páry vousáčů jsou chovné a rudohlavé jsem sestavil na podzim, jsou to 2011 a jdou perfektně k sobě, kde je jeden je vždycky i druhý, létají pořád spolu, spí spolu, probírají si peří.

Přikládám nějaké fota. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.