Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

anonymní (neregistrovaný) 11.05.2012, 12:58:59 xxx.xxx.152.176
Fylipe jaké budky používáš pro vousáče?Přírodní nebo z desek a jakých rozměrů?Psals o úpravě stravy před hnízdní sezónou.Jakou stravu v tomto období podáváš?Díky za radu.Pepa
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 19:38:33 xxx.xxx.205.96
Fylipe to že se pářily neznamená že budou určitě oplozené, mě se horáci pářily i šestkrát denně a bylo 7 čistých vajec.
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2012, 12:12:45 xxx.xxx.143.54
Mě se končně ve středu vylíhli 3 alexandři malí ale rodiče nechcou přijímat vaječnou míchanici :-( Myslíte že bude stačit když budou krmit jen klíčenou směsí a mraženou kukuřicí s hráškem ?
cone
cone (1412 příspěvků) 13.05.2012, 13:10:09 xxx.xxx.67.3
Možná jako řešení by mohlo být podávání suché průmyslové vaječné směsi na klíčeném či jen máčeném zrní. Ale jinak jistě mladé ochovají i na klíčeném, piškotech a ovecem se zeleninou.
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2012, 15:13:33 xxx.xxx.112.110
chtela jsem se zeptat mim alexikum bude 16.5 mesic ted uz pomalu doperuji chtela jsem vedet za jak dlouho oni vyletavaji z budek?
Marty (neregistrovaný) 13.05.2012, 15:16:02 xxx.xxx.150.38
Mojí alexandři malí taky nepřijímali míchanici, ani jeden typ. Zkus jim podat jen natvrdo uvařené vejce pokrájené na polovinu či větší kusy. To by mohlo vyjít. Jinak moji černohlavci to mají asi prázdné. Letos jsem zanedbal zapisování snůšek a teď nevím jak na tom jsem. Takže se musím podívat, jestli jsem to tady někde nepsal do tématu. :D Ale co se týče oplozenosti, tak mi známí říkali, že mladé páry bývají neúspěšné. Že většinou je první snůška neoplozena z důvodu nevyzrálosti samce. Ale další léta už by to mělo vyjít.
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2012, 17:09:29 xxx.xxx.112.110
tak to moji alexandri michanici miluji davam ji 2 denne protoze uzivit 4 hladove krky jim da asi zabrat
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2012, 18:39:28 xxx.xxx.143.54
No oni moc neberou ani to samotné vajíčko i když dnes ráno jsem jim dal jen míchanici a jak jsem šel krmit odpoledne tak byla skoro prázdná ale to spíš přisuzuju tomu že neměli zrní tak uvidíme :-)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.05.2012, 20:03:25 xxx.xxx.162.247
Tak u mě berou míchanici i vousáči a vždy jí brali i alexandři malí. Myslím, že s vychováním na klíčeném, ovoci a zelenině by neměl být problém. Samozřejmě vím, že nemusí být oplozené, přece jenom to je ale lepší, než kdybych je neviděl pářit se vůbec. Budku mám pro ně malou, z překližky a kontroluji jí zvenku. Samice v ní byla hned po předložení, potom jsem jí tam už neviděl a začala tam znovu chodit asi týden před snůškou. Budka má vnitřní rozměry 23x23x38. Vletový otvor má průměr 7cm.
anonymní (neregistrovaný) 15.05.2012, 08:27:53 xxx.xxx.152.176
Myslíte,že by vousáči rozebrali králičí pletivo?Mám voliéru pro austrálii s králičím pletivem (nádherné,rozeli)a není problém.Budu muset pletivo vyměnit?
anonymní (neregistrovaný) 15.05.2012, 09:47:16 xxx.xxx.143.54
Filipe pěkné voliéry a ještě hezčí vousáči . Mohl bys hodit víc fotek a připst rozměry ? :-)
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 13.06.2012, 21:02:04 xxx.xxx.112.26
Jak sa vám dari? u mna je situácia takáto: prekvapenie u čínanov sa nekonalo a znášky som sa nedočkal-sú to ale 2010 takže pochopitelné. Alexandre velké nakoniec druhý krát nenasadli, prírodný pár alexandrov malých sa už slní vo vonkajšej voliere.Do ich boxu kde hniezdili som vrátil lutino pár ktorý v inej voliere behom celej zimy nezahniezdil,po vrátení do ich pôvodneho boxu kde hniezdili už predch. dva roky zasadli behom 2 týždnov a už dnes majú 2 vajíčka.Modrý pár sedí na 2 oplodnených vajciach už zhruba týžden a 4 pár kde je biela samica a lutino samec dnes zahájili 4 znášku 1 vajíčkom-tak snad im to už vyjde.Nechám sa prekvapiť, prajem úspešné pokračovanie sezony
fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.06.2012, 23:29:39 xxx.xxx.162.247
Matuš, gratuluju. U mě to podruhé zkouší pár vousáčů, sedí na čtyřech oplozených vajíčkách, tak snad to tentokrát vyjde. Druhý pár, který jsem koupil minulý týden už leze do budky a viděl jsem, jak se krmí. Jde o chovný pár, který jsem koupil od známého, letos už vyvedli mladé, ale zatím ještě nepřepeřili, tak možná ještě něco bude. Marty, jak u Tebe probíhá hnízdění černohlavých?
anonymní (neregistrovaný) 29.06.2012, 13:26:52 xxx.xxx.92.42
Ahoj, U černohlavých bylo ze čtyř vajec jen jedno oplozeno. Jedno tedy rozbili, takže ve výsledku to vyjde nastejno. Samice nejdříve seděla jen tak sporadicky, ale jelikož bylo příjemné teplé počasí asi to tak nevadilo, druhou půl inkubace seděla vcelku pevně a vylézala, jen když jsem šel krmit. To automaticky vylezla ihned, ale ve výletu jsem ji neviděl. V tu dobu než se mladý vylíhl, jsem uzavřel výletové okno a ven vypustil alexandry malé, ať z toho léta také něco mají. Po třech týdnech a pár dnech od snášky se vylíhl jediný alexandr černohlavý. Samice jej sice zahřívala, ale nekrmila. Ještě dva týdny jsem tam nechal vejce, tak možná proto jej samice neopustila. Mladého jsem týden dokrmoval, i když výrazně neprospíval, zůstal naživu. Přesně po týdnu se rodiče chytli a začali jej krmit. Protože jsem k nim chodil do voliéry dokrmovat, pár dočasně zkrotl a samice zvědavě přihlížela. Poté začala asistovat a když jsem ji ho přistrčil k zobáku, zkoušela jej krmit. Od té doby jsem nalézal ve volátku nepatrné hrudky a poté rodiče převzali péči úplně. Od té doby má pěkně naplněné volátko. Ale abych byl úplný, první týden na něm zanechal následky, krmná směs nebyla příliš výživná a tak se teď mládě vyvíjí o něco pomaleji. Ale možná to je jeho druhu vlastní a vývoj není tak rychlý jako třeba u rosel pestrých. Ty se mi vyklubaly o necelé dva týdny později a nyní ho začaly předhánět. No, uvidíme, já jsem rád i za tuto zkušenost. Snad se ale další rok povede lépe.
Marty (neregistrovaný) 29.06.2012, 13:28:29 xxx.xxx.92.42
Jeden z prvních dnů při dokrmování
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 29.06.2012, 13:31:26 xxx.xxx.92.42
Zkoušel jsem vše, dokonce jsem ho podložil i pod samičku aymary šedoprsého, ale ta jej nepřijala a dočasně opustila svou snůšku. Mládě jsem musel rozehřívat abych jej neztratil...
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 29.06.2012, 13:34:43 xxx.xxx.92.42
Nyní už si vyleze i k hornímu okraji budky a žádá si o nakrmení. Z toho důvodu jsem pod budku umístil bedýnku se senem.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.