Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 16.02.2012, 20:04:02 xxx.xxx.112.26
Zdravím, prešiel nejaký čas a tak zhrniem ako to momentalne vyzerá. U prvého žlto-bieleho páru bola znáška čistá ale vtáci sa nadalej krmia a samica opäť obsadila budku tak čakám druhú znášku.Modrý pár sa behom 2 týždnov vkuse páril a dnes ma prekvapilo 1 vajce.Zelený pár zatial znášku nemá ale samicauž ani nevylieza z búdky tak snad behom pár dní. Taktiež som pred týždnom presťahoval do nových voliér pár alexandrov velkých ktorý poctivo obsadili budku a samica už aj nocuje v bude tak som zvedavý.Spolu s alexandrami som presťahoval aj moj pár žakov ale tí zatial len okusuju búdku zvonku ale nechám sa prekvapiť ako dopadne celá sezona.Pochválte sa ostatní ako sa darí vám?
Marty (neregistrovaný) 17.02.2012, 19:55:41 xxx.xxx.150.38
Ahoj Matúš, pěkný výhled z okna... Moji alexandři malí nyní sedí na vejcích. Respektive samička, samec se k ní občas připojí a na noc tam chodí pravidelně. Mají tři vejce a vypadá to, že jsou dvě plná. Ale nic jsem si nezapisoval, tak nevím, kdy se to bude líhnout. Každopádně mě letos nezklamala a opět snášela, jak se ji zachtělo, v intervalu 3,4 dnů. Nyní u nás bylo skoro dva týdny dosti zima, mráz okolo -15, tak bylo ve sklepě 9°, takže uvidíme, jestli se podaří. Můj druhý pár alexandrů a sice černohlaví přečkali zimu ve venkovní kryté voliéře, kde teplota dosáhla maximální (minimální) teploty -7°C (venku -22°C). Tam hnízdění očekávám na jaře. Takže na ně jsem zvědavý a už se na ně těším.
Marty (neregistrovaný) 18.02.2012, 18:11:21 xxx.xxx.150.38
Takže neznámý termín líhnutí nejspíš připadl na dnešek. Při obsluze jsem postřehl slabé pípání mladého. Mrazy přešly a dneska u nás bylo +8°, tak snad se to ve sklepě opět ustálí na původních 15°C.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 20.02.2012, 22:05:50 xxx.xxx.112.26
Tak po dnešnej kontrole modrý pár má zatial 3 vajíčka, a pridal sa už aj zelený par ktorý má taktiež zatial tri vajcia,tretí pár sa určite chystá zahájiť druhú znášku-verím že to tak bude behom pár dní. Dnes som presťahoval aj 4 lutino pár ktorý už mal minulý rok mlade tak som zvedavý čo bude dalej.Mnoho úspechov prajem
cone (neregistrovaný) 21.02.2012, 08:28:05 xxx.xxx.67.3
Marty, Matúši, držím pěsti ať vše proběhne jak má. Úspěšný odchovy.
Marty (neregistrovaný) 21.02.2012, 11:41:55 xxx.xxx.129.201
U mě oslavy zkončily. Včera jsem zkontroloval budku a našel mládě studené. Jsou tam ještě dvě vajíčka, ale už ani nepředpokládám, že se z nich něco vyklube.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 26.02.2012, 09:31:22 xxx.xxx.112.26
Tak po dnešnom rannom krmení a kontrole je stav takýto: prírodný pár sedí na 4 vajciach,modrý pár to isté 4 vajcia,a biela samica a žltý samec zahájili druhú znášku zatial 3 vajcia.Som zvedavý ako sa to bude vyvíjať:)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.03.2012, 18:45:54 xxx.xxx.80.34
Matuš, tak jak u Tebe? Já jsem dneska přistihl při páření můj pár vousáču. Sestavil jsem je v zimě, takže i toto už je úspěch, asi si padli do oka. Samec je 09 a samice 07. Údajně už snášela čisté vajíčka, tak uvidím. Do budky už nějakou dobu taky lezou, tak snad to u nich letos vyjde. Byl bych rád i za jedno mladé.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.03.2012, 18:53:32 xxx.xxx.80.34
A ještě doplním, že jsem to ani nečekal, protože jsem ještě nekrmil pestrou stravou, jen suché a hodně ovoce a zeleniny, tak jako přes zimu. Od zítřka začnu dávat i míchanici, do vody promotor a místo suchého už jen máčené a klíčené + sem tam rohlíky a ovocné vločky v mléku.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 16.03.2012, 21:03:04 xxx.xxx.112.26
Ahoj Filipe!Tak prajem nech sa Ti podari odchov.U mna to zacalo pred troma dnami pískať,a po dnešnej kontrole je stav nasledovný:zalený par zatial dva mlade este maju dva vajicka,modrý pár tiež dva mlade a este dva vajíčka,tretí pár ma bohužial aj druhú znášku čistu a 4 chovný pár je tesne pred znáškou.Zatial takto nech sa darí
fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.03.2012, 15:28:32 xxx.xxx.80.34
Dneska jsem před obědem pokrmil a za hodinku jsem si byl sednout k voliérám. Seděl jsem tam asi 2 hodiny, díval se na všechny papoušky a měl jsem strašnou radost, že už nemusí být zavření vevnitř... :) Samec alexandra vousatého se celou dobu před samicí předváděl, rychle ťukal zobákem do bydla a potom se asi 15 minut krmili. Pak byla chvilku pauza a následovalo páření, které trvalo asi pět minut. Za chvilku po alexandrech se ještě krmili králováci, samec už je v silném toku a penanti hrabou v budce.
Marty (neregistrovaný) 18.03.2012, 21:21:51 xxx.xxx.150.38
Moji alexandři černohlaví se začli velmi ozývat, trvá to už asi měsíc. Samec se často předvádí a někdo z nich, nejspíš samice, chodí do budky a chystá hnízdo. Občas je legrace je pozorovat, samec přelézá z větve na větev a zpátky v identických cyklech. Pářit ani krmit jsem ale zatím neviděl.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.03.2012, 17:39:43 xxx.xxx.112.26
Situácia je nasledovná:prírodný pár ma 2 mladé,modrý pár taktiež 2 mladé,tretiemu páru som už vyhodil čistú ynášku ale vtáky sú nadalej v silnom toku tak necham sa prekvapit či nesadnú ešte raz.Mladé budu mať v utorok už dva týždne,pekne rýchlo rastú snad to tak pojde aj nadalej.Začali sa činiť aj alexandre velké zatial samica sedí na 3 vajciach tak uvidíme.Samicu som zohnal len vo februári takže aj znáška je už pre mna úspech,ale nechám sa prekvapiť možno sa zadarí.Uspešnú chovnú sezonu prajem!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.05.2012, 22:21:48 xxx.xxx.162.247
Tak jak je to u Vás s alexema? Matuš, rodiče se starají? U mě samice vousáče už několik dnů chodila intenzivně do budky a dneska snesla první vejce. Zjistil jsem to k večeru při kontrole budky, kdy poprvé z budky nevylezla, jen na mě syčela a zahlédl jsem jedno vejce. Doteď byl samec poměrně plašší, trošku víc se ozýval s nástupem hnízdní sezóny, ale nebylo to nic moc. Dnes po snesení vejce se nikdo k voliéře nesměl ani přiblížit a to jak k výletu, tak záletu, jinak začal poměrně silně křičet, narážet na pletivo, syčet a celkově je o hodně agresivnější. Připadá mi, že samice zasedla hned na první vajíčko, máte s tím někdo u vousáčů zkušenost? Známému nasedla samice až na třetí.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2012, 10:24:57 xxx.xxx.152.176
Tak u mě alexandři se 14 dnů intenzivně pářili,ale samice nezačala vůbec snášet.V prvopočátku navštěvovala budku,ale ani nezačala hrabat v budce a už je přešel i tok.Mám zkusit znovu podánat klíčené zrní abych je možná motivoval k toku?Myslíte,že je ještě šance zahnízdění? Fylipe:vousáče máš přes zimu v záletech nebo je musíš stěhovat domů do tepla?Já o nich letos uvažuji,ale musel bych je stěhovat domů.V nějaké diskuzi jsem četl,že přicházejí do toku brzy na jaře a po přemístnění do venkovní voliéry se jim tok přeruší a už nezahnízdí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.05.2012, 10:29:33 xxx.xxx.162.247
Vousáče mám ve venkovní voliéře s zděným, nevytápěným záletem, takže tam v zimě klesá teplota pod bod mrazu. Musím je tedy stěhovat tak, jako Vy. Toho bych se vůbec nebál, stačí tomu přizpůsobit krmení a půjdou do toku po přemístění na sluníčko. Určitě je to pár od páru, ale podle mě by to neměl být problém.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2012, 19:07:57 xxx.xxx.112.110
dobry podvecer tak ja mam ze 4 vajicek 4 mlade alexandry male.chtela jsem se zeptat je mozne ze samicka prirodni a samec oliva maji sedive mlade?malym je 3 tydny.uz jim zacinaji rust pericka a prave se mi zdaji byt sediva nejaka modra no uvidim jeste je asi brzo soudit barvu.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 07.05.2012, 23:12:52 xxx.xxx.112.26
U mňa je situácia nasledovná:rodičia sa sice starali vzorne ale začali škubať tak som mladé odobral a kamarát mi je ručne dokrmil.Tretí pár ktorý zasadol aj na tretikrát ako som očakával mal konečne oplodnené vajcia,ale žiaden uspech sa nekonal nakolko sa jedno mladé nevyklubalo vôbec-po rozbití vajíčka bol alex už zadusený, a druhý sa sice vyklubal ale asi ho rodičia ušlapali takže žiadne mlade.Pár alexandrov velkých mal 3 čisté vajcia ale vtáky su nadalej v silnom toku a samica už stale v budke takže očakávam novú znašku.Druhú znášku sa tiež chysta zahájit modrý pár,ktorým som mlade odobral.Zaujímavo to vyzera aj vonku u alex. čínskych2010,ktore sú v silnom toku a už asi 2 týždne sa pária tak som zvedavý ako to bude pokračovať
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.05.2012, 22:15:38 xxx.xxx.162.247
Takže u mě vousáči dneska pravděpodobně ukončili snůšku a to čtvrtým vajíčkem. Samice už od prvního vajíčka vzorově sedí a snad budou i oplozené. To by ale být měly, pářit jsem je viděl téměř pořád a to ještě i dva dny, před snesením prvního vajíčka. Samec chodí samici krmit do budky a ta téměř nevylézá, takže jsou kontroly poměrně těžké, ještě k tomu se oba stali extrémně agresivními a to jak vůči mě, tak vůči ostatním v okolí voliéry. Podle toho, jak jsme vypočítal inkubační dobu, první mládě by se v případě oplozené snůšky mělo líhnout 27.5, tak snad se zadaří.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.