Aktuálně: 4 570 inzerátů178 101 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

anonymní (neregistrovaný) 30.06.2011, 16:10:55 xxx.xxx.143.54
Tak jsem asi před třemi dny skusil nafotit a vypadá to takto :-(
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.07.2011, 19:25:15 xxx.xxx.109.90
Filiip. Nie je jasné koľko ich je. DOkrmuješ ich zámerne, alebo sa rodičia nestarali ?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.07.2011, 20:53:04 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Mladé jsou dvě. Stejně jako loni dokrmuju z nutnosti, protože mi samice samce téměř zabila. Musel jsem ho odstranit stejně jako loni z voliery a ošetřovat. Následně si samička mladých přestala všímat. Stalo se to ráno a do večera jsem je ještě přikrmoval v budce dokrmovačkoui a čekal, jestli se nezačne starat, ale nezačla. Ještě odpoledne jsem si sehnal pro jistotu inkubátor a ten se hodil. Příští rok ihned po vylíhnutí mladých samce odstraním a zkusím to nechat na samici.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.11.2011, 17:06:30 xxx.xxx.80.34
Asi před měsícem mi uhynul můj samec alexandra malého. Po dvou sezonách, kdy ho samice málem zabila už nebyl ve 100% stavu a samice ho nejspíš uhonila po voliéře, nevím, co to do ní tak na jednou mimo hnízdění vjelo. Když jsem to zjistil, samce jsem přemístil do malé klece a do tepla, ale už bylo pozdě, do hodiny uhynul. Teď bych chtěl zkusit chov alexandrů vousatých, nevíte náhodou někdo o nějakém páru, popřípadě i jednotlivých kusech rok 09,10 - kroužkovaných?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.11.2011, 20:39:29 xxx.xxx.80.34
Tak už jsem si sehnal pár vousáčů. Samec je kroužkovaný, loňský a samice bez kroužku 07. Dneska ráno jsem byl pro samce v Přerově, ještě není tak mohutný jako samice a je trošku drobnější, ale je to spíš tím, že samice je opravdu krásná. Pro ní jsem byl dneska odpoledne u Paní, která jí z rodiných důvodů dávala pryč. Nechtěla za ní žádné peníze a když jsem jí chtěl zaplatit, odmítla to, takže mám nádhernou samici za darmo. Je sice dost ochočená, ale myslím, že ve voliéře se to vytratí. Zatím sedí se samcem každý na opačné straně voliéry, ale samice už k němu pár krát přešla a začala si ho prohlížet, samec a je ale ještě pořád nesvůj, naopak se mi zdá, že samice si zvykla na nové prostředí celkem ryhle, ale asi to bude ještě chvilku trvat, protože byla hodně fixovaná na majitelku a ta jí měla perfektně ochočenou. Letos a loni na jaře prý snesla tři vajíčka. Teď je mám ve voliéře , která je cca 1,5-1,3-1,3 (d,š,v), kde je teplota deset stupňů. na jaře půjdou do větší venkovní voliéry se záletem.Během zítřka, možná ještě dneska tady hodím nějaké fotky.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.12.2011, 21:01:08 xxx.xxx.112.26
Tak prešiel rok ani sme sa nenazdali,zase mám narodeniny :) a máme tu novú sezonu.Tri páry alexandrov sú už 2 týždne presťahované v boxoch.Majú tam kolem15 stupnov a prisviecujem im aj ráno aj večer.Je tam prírodný pár ktorý už dosť intenzivne hrabe v budke,potom modrý pár ktorý sa zatial iba krmí,a tretí par je zložený z bielej samičky a žlteho samca tí taktiež už intenzivne hrabú v búdke.Ani jeden z týchto párov ešte neodchoval mladé,tak som zvedavý čo mi prinesie nova sezona.Chovný lutino pár je ešte pri čínannoch a čaká na prerobenie nových volier vo vedlajšej miestnosti kde ich budem stahovat spolu aj s alexandramy velkými a žakmy.Takto to zatial vyzerá u mna pochvalte sa teraz vy
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 04.01.2012, 19:42:16 xxx.xxx.112.26
Tak dnes sa to začalo, prvý pár dnes začal znašku biela samica zo žltým samcom.Zelený pár už je skoro vkuse v budke takže očakávam znašku behom pár dní.U modreho páru vidím zlepšenie majú sa už viac k sebe a samica už poctivo hrabe.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.