Aktuálně: 4 570 inzerátů178 101 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Marty (neregistrovaný) 29.06.2012, 13:53:50 xxx.xxx.92.42
A ještě, když už jsem zmínil i alexandry malé, tak ti po přemístění ven asi po týdnu obsadili budku a samice do ní snesla tři vejce. Je to její obvyklá snůška. Od pondělka se to mělo líhnout, ale zatím nic. Od pohledu se to zdálo prázdné, asi to tak bude i doopravdy. V době toku jsem viděl jak krmení tak páření. Páření jsem u nich viděl vlastně poprvé co je chovám. Od roku 2007. Zatím mi odchovali jediné mládě, dohromady se vylíhly 2 a oplozené byli asi 3. Je to pár, kterému nemohu přijít na kloub. Ale jsou to zábavní papoušci, je sranda je poslouchat a pak pozorovat samce, když vyletí samice z budky. Co jsou na sluníčku a dešti, tak se i pěkně spravili.
Obrázek
karel (neregistrovaný) 01.07.2012, 08:51:50 xxx.xxx.175.196
Můžete poradit,jak velká výletová okna po králováky ačíňany-díky Karel.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 09.07.2012, 21:55:53 xxx.xxx.112.26
Tak včera som okrúžkoval obidva mladé od modrého páru zatial krásne rastú, a už to začalo pískať aj v búdke u mojho 4 páru kde je lutino samec a biela samica tak uvidíme
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2012, 16:50:44 xxx.xxx.203.180
určitě nebude, to by samec musel štěpit do modrých..
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.08.2012, 09:44:18 xxx.xxx.162.247
Takže u mě se zatím vousáčům daří. Jejich první hnízdění nedopadlo dobře, všechny vajíčka byly oplozené, ale žádné mladé se neproklubalo. V druhém hnízdění opět čtyři oplozené vajíčka, samice opět vzorně seděla, opět jedno vejce před vylíhnutím zmizelo, dvě mladé se vylíhli, třetí se opět neproklubalo. O dvě vylíhlá mláďata se samice perfektně stará, volátka mají pořád nacpané k prasknutí, i přes to, že je to její první hnízdění. Je na mě agresivní a kontroly můžu provádět jen když je ve výletu, což je málo kdy. Mladé dnes mají 16 dnů. Nakroužkování samice snesla bez problému i přes to, že sama kroužek nemá. Druhý pár vousáčů se jen krmí, mám je dohromady s horákama a chci zkusit jejich společný chov ve voliéře 4x1x2. Zatím se tolerují, neviděl jsem ani jeden problém. Je to chovný pár, koupil jsem ho od známého, letos už odchovali, takže u mě snad příští rok.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 11:43:44 xxx.xxx.162.247
Matuš, určitě do nich jdi, jsou to perfektní papoušci. V toku je jejich chování strašně zajímavé. Když jsem si je složil, nebrali žádné ovoce, jen slunečnici, teď už berou vše bez vyjímky, dokonce upřednostňují ovoce a zeleninu před zrninami. Každý den dostávají plnou misku ovoce a zeleniny a prakticky jenom tím krmí mladé. K tomu ještě kupovanou - ovocnou vaj. míchanici. K tomu klíčené i suché zrní. Přikládám fotku mladých, která je stará asi pět dnů, teď už se jim rozvíjí peří, dneska večer přidám aktuální fotky.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 17:56:56 xxx.xxx.162.247
Takže jak jsem slíbil, něco aktuálnějšího. Až se divím, jak rychle se vousáči (nebo alespoň Ti mojí) vyvíjejí. Fotky, které teď přidám jsou ze včerejška a už dnes vypadají úplně jinak. Všiml jsem si, že samice je krmí téměř jen ovocem, kterého dostávají snad jednou tolik, než eklekti a všechno je beze zbytku vybráno, a trošku ovocnou míchanicí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 22:24:41 xxx.xxx.162.247
Matuš, tak to asi fakt až na příští rok, nemám rád zamlouvání dopředu, ale už jsou oba zamluvení... :) Když je známý viděl, jak jsou už v budce velcí, tak říkal, že jestli vyletí, oba si je vezme a sestaví si dva páry. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.08.2012, 17:28:41 xxx.xxx.162.247
Dneska ráno samice vousáče z druhého páru zmizla v budce, během dne jsem jí viděl jen jednou vykouknout a to z budky v které jsem jí ještě neviděl. Nevím, jestli v ní něco má, nebo zatím jen hrabe, nechci jí rušit, tak uvidím. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.09.2012, 15:58:49 xxx.xxx.162.247
Takže v sobotu vyletěl první vousáč z budky a dneska už sedí vedle sebe oba. Jsou krásní, velcí a vůbec se nebojí. Čekal jsem, že budou splašeně létat po voliéře,, ale vklidu sedí, příjdou si až na pletivo, zkouší ode mě z ruky brát piškot, ale zatím jim to moc nejde a spíš si s ním hrají. U druhého páru se samice pořád zdržuje v budce, ale nechci jí rušit, takže vůbec nevím, jestli tam něco má.
anonymní (neregistrovaný) 04.09.2012, 08:37:33 xxx.xxx.143.54
Tak to gratuluji Filipe . Podle toho že vám vousáči vyletěli až teď usuzuji že je necháváte hnízdit až po zimě ve venkovní voliéře . Je to tak ? Můžu se zeptat jakou s tím máte zkušenost ? Přemýšlím také nad těmito krasavci ale mám možnost zimovat jen v menší spíše kleci než voliérce tak bych je chtěl nechat hnízdit až po přemístění ven . Mimochodem můžete vložit fotku ?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.09.2012, 11:01:07 xxx.xxx.225.44
Dobrý den, ano, nechávám je hnízdit až na jaře. Stejně mi hnízdili i alexandři malí a celkově znám chovatele alexandrů obecně a většině hnízdí až na jaře. Také jsem je zimoval v menší kleci, asi 1,5x1,2x1 (d,š,v). Takže určitě do nich jděte, v tomto bych problém vůbec neviděl. :) Foto vložím, dneska je nafotím a vidím, jak mi to vyjde, teď jsem ještě ve škole.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.