Aktuálně: 5 168 inzerátů172 047 diskuzních příspěvků17 712 uživatelů

Agama Bradata - spravny chov

anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 19:42:48 xxx.xxx.31.149
Dobry den, chcel by som sa poradit so skusenejsimi ohladne spravneho osvetlenia, teploty a rozlozenia teraria ako aj krmenia... pripajam najprv popis teraria plus foto: TERARIUM teplota a vlhkost terarium ma 80x50x50 (SxVxD) je z drevenej konstrukcie v predu zo skla. teplota priemerna cez den je 30-31C vlhkost je cca 40% (presne teploty a rozlozenie je na obrazu) OSVETLENIE DEN Osvetlenie je zabezpecene jedinou vybojkou Lucky Reptile Bright Sun UV Desert 50W (viac o tomto svetle eshop.farmapython.cz/vybojky-bright-sun-a-prislusenstvi/lucky-reptile-bright-sun-uv-desert) ktora sklbuje svetlo, teplo a UVA/B (viac na foto) dava teplo bodove 40C. Svietim od 7-30 rano do 21-30 vecer NOC potom sa zapina nocne moon light svetlo Lucky Reptile Night Sky (viac o tomto svetle tu eshop.farmapython.cz/nocni-osvetleni/lucky-reptile-nigh-sky) ROSENIE a kupanie mladata rosim vzdy rano a na vecer po jedle agamku davam na 15 min do teplej vody potom ju necham este vyhriat chvilu sa mi nosi na pleci a okolo 21 ju davam uz spat vzdy sa schova pod kamen kde sa schuli a spi tam az do rana. KRMENIE RANO jedlo podavam rano granule Agama food pre mlade (Natural Bearded Dragon Food pro mláďata) spolu s nejakym zelenym (pupava, ale teraz skor skorocel a datelina kedze to pestujem...) VECER na vecer jej davam 3-4 male cvrcky obalene v Nekton MSA a sem tam nejake ovocie alebo mrkvu... SUBSTRAT ako substrat mam Lucky Reptile Desert Bedding (viac na eshop.farmapython.cz/hlavni-podkladove-substraty-pro-vlhka-teraria-a-hady/lucky-reptile-desert- bedding) moje otazky na vas ktori mate viac skusenosti: 1. je osvetlenie postacujuce? netreba este prikupit jedno svetlo ktore by nevydavalo teplo ale cisto len svetlo napriklad nieco ako Lucky Reptile Daylight Sun T5 (24W?Rovnako je ok aj nacasovanie denneho a nocneho rezimu? 2.je teplota a vlhkost OK 3. je substrat ok? 4. co krmenie? 5. viete mi odporucit nejakeho dobreho veterinara? Bratislava uplne idealne Ivanka PD:-) cokolvek co nerobim spravne pripadne by to slo robit lepsie.. DAKUJEM za kazdu radu Prajem pekny vikend Martin
Obrázek
Rado (neregistrovaný) 08.12.2011, 17:02:15 xxx.xxx.67.75
Zdravim,, pekne si to opisal o agamke ako sa staras ,ale ja mam jednu podotazku : mas nejake problemy s agamkou zda sa ti ze je chora? ak nie tak pravdepodobne tvoje otazky su zbitocne :o) ja somzaciatocnik ale instinkt mi hovori ze treba zvieratu vytvorit co najprirodzenejsie podmienky a to je hlavne ... treba si nastudovat aj krajinu odkial pochadza a clovek si uvedomi jej potreby ..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.