Aktuálně: 4 864 inzerátů175 081 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Leskoptve

raduz
raduz (128 příspěvků) 04.07.2011, 09:53:13 xxx.xxx.92.194
Dobrý den p.Novák děkuji za odpověd,sám jsem uvažoval stejně jako vy,už jsem si zajistil krmení a pokud leskoptve letos zahnízdí do třetice zkusím krmit jen cvrčky.Bohužel to letošní "nádherné počasí " ted ptáky zabrzdilo v aktivitě tak uvidíme jak to dopadne.Za ten tip na míchanici děkuji z mých párů ji stejně berou jen tříbarevky.At se daří s pozdravem Nesvačil
Emil
Emil (42 příspěvků) 04.07.2011, 20:45:11 xxx.xxx.169.222
Dobrý den, loni jsem krmil v době odchovu převážně moučnými červy, ale staří mi mladé vyházeli. Letos jsem dával cvrčky a jen občas červy a odchov se podařil. Ať se do třetice odchov podaří. Emil.
raduz
raduz (128 příspěvků) 15.08.2011, 12:46:16 xxx.xxx.92.194
Zdravím pánové ,tak na potřetí se to konečně povedlo třetí hnízdo a tři mladé už jsou venku týden,ale čekal jsem jak to dopadne..jen pro info kompletně jsem překopal krmení jak živé tak ovoce od 14dne rodiče opět přestali krmit nastartovali je až luční kobylky jinak neměli zájem o žádný předkládaný hmyz po třech dnech začali příjmat moučné červy ..a v 19dnech vyskočilo první mladé..
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2011, 23:43:53 xxx.xxx.53.50
Zdravím úspěšné chovatele Leskoptví,a mám dotaz,jaké máte zkušenosti se zimováním různých druhů?Konkrétně se mi jedná o purpurky & tříbarvé,snesou se přes zimu společně?!Děkuji za odpovědi,i názory!K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 05.10.2011, 08:36:33 xxx.xxx.92.194
Dobrý den, z vlastní zkušenosti bych to nedoporučoval i když jsem nezimoval společně tyto dva druhy co uvádíte a jednalo se o jinou kombinaci tak purpurky se ukázali jako dost agresivní...oni i tříbarevky nejsou zrovna andílci...nejlepším řešením je zimovat každý pár zvlášt, velkou roli hraje také to jestli do zimoviště dáváte páry najednou!!Z tohoto důvodu také dodělávám nové zimoviště s většími boxy kde chci zkusit zimovat něktré páry pohromadě...pokud už nemáte jinou možnost než zimovat společně tak oba páry do voliéry vypuste najednou,ale i tak je to risk...stačí chvíle a je vyděláno..Bohužel nedostatek místa je problém,at se daří!
Roháč
Roháč (8 příspěvků) 05.10.2011, 15:04:04 xxx.xxx.248.160
Dobrý den, sháním informace o leskoptvích smaragdových a bělobřichých. Jak moc jsou zastoupeny v našich chovech, jejich dostupnost, cena i způsob chovu, příp. další poznatky. Děkuji, Růžek Rudolf, Praha
Roháč
Roháč (8 příspěvků) 10.10.2011, 09:26:57 xxx.xxx.248.160
Dobrý den, Radku, děkuji za Vaši rychlou odpověď, bohužel se mi tím jen potvdilo moje tušení, jak to s těmito leskoptvemi u nás asi je. Vím, že mají několik kusů v Plzni, ale nevím, zda-li odchovali nebo je to nově utvořená skupina. Každopádně ještě jednou děkuji a kdybych něco vypátral, dám Vám samozřejmě vědět. Růžek
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2011, 03:01:43 xxx.xxx.53.50
Zdravím úspěšné chovatele Leskoptví,musím říci,že vám trochu závidím ty nádherné odchovy,mě se letos sezona s purpurkama moc nevydařila!Dělal jsem jim pomyšlení,málem i pohádky večer vyprávěl,a odvděčili se mi jenom příjemným prozpěvováním,a to obě pohlaví!?!Tak snad příští sezona bude úspěšnější,byli u mě nový,musejí si asi více přivyknout!?Chci se ale zeptat na jinou věc,a tou je zimování,sice ve zděném,ale nevytápěném zimovišti,kde může teplota ve větších mrazech poklesnout až k -8st.Máte s tím někdo zkušenost,musí manželka štrykovat vlněné doplňky?Děkuji.Chovu zdar.K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 16.10.2011, 21:47:16 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer, Kubrte teplota -8st. je pro zimování leskoptví naprosto nevhodná!!!!ptáci jsou to sice tvrdí a odolní a krátkodobé poklesy teploty např.v dubnu či březnu kdy po ránu nejsou mrazíky vyjímkou zvládají ale rozhodně se to nedá srovnat s tím co máte v plánu vy.Vystavit dlouhodobě tyto ptáky takové teplotě je naprosto nevyhovující!!!!jako minimum považuju teplotu 8st. ale nad nulou!!!já osobně zimuji při teplotě která kolísá v závislosti na vytápění mezi 8 až 18stup. a v novém zimovišti se budu snažit temperovat na teplotu 10st.Takže místo štrykování doporučuji ptáky přemístit do jiných prostor.
Kubrt
Kubrt (4 příspěvků) 17.10.2011, 22:53:03 xxx.xxx.53.50
Děkuji za názor,samozřejmě,že nechci své drahocenné,vysněné Leskoptve trápit zimním chladem!Psal jsem,že teplota"může",a né že je stálá -8st.C.Je jasné,že ptáci pocházející z velmi teplých krajin,nebudou moc s naší středoevropskou zimou nadšeni,i když již jsou zřejmě po generace zde odchovávaní!Moc jiných možností zimování Leskoptví nemám,tak budou tedy bydlet přes zimu v pracovně,kde je TRVALÁ teplota kolem +20st.C Ptal jsem se na to hlavně proto,že mnoho jiných teplomilných druhů ptactva chovaných po generace v zajetí je mnohem otužilejších,než mohou v přírodních podmínkách kdy zažít!Zřejmě tedy vyjímka potvrzuje pravidlo!?Chovu zdar.K.
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2012, 01:30:08 xxx.xxx.53.50
Zdravím v Novém roce,a trochu oživým"staré"téma!Má někdo zkušenost s chovem Leskoptví ve společnosti jiných ptáků,i třeba menších papoušků,voliery cca.3x2x0.8 m?Každý postřeh,či zkušenost uvítám,místa je stále málo!Děkuji.K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 12.01.2012, 12:06:11 xxx.xxx.92.194
Zdravím z vlastní zkušenosti mám ve společné volieře leskoptve bělobřiché a rýžovníky šedé...ale podotýkám že se jedná pouze o zimoviště,u několika chovatelů jsem viděl leskoptve ve společnosti menších neagresivních druhů jako jsou neofemy..ale vždy se jednalo i zimoviště u menších druhů leskoptví jako jsou smaragdové nebo bělobřiché by to snad nebyl problém ale u tříbarevek a purpurek bych to nepokoušel.v době odchovů by to nemuselo dopadnout dobře.
Kubrt
Kubrt (4 příspěvků) 13.01.2012, 01:00:28 xxx.xxx.53.50
Zdravím,mám právě ty purpurky,tak bych droboť taky neriskoval,už kvůli vykrádání hnízd,ale papoušky velikosti Korely apod.?!K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 13.01.2012, 06:11:02 xxx.xxx.92.194
Je mi líto ale tady Vám neporadím...těžko říct korely jsou klidní ptáci..ale purpurky v toku a během hnízdění jsou dost teritoriální a agresivní ptáci já sám bych to nezkoušel ale je to jen můj pohled na věc..navíc purpurky během hnízdění potřebují přísun zeleného do hnízda nosí lupeny nevím ale pokud je dáte do voliery s papoušky tak tam žadný keř dlouho nevydrží....
Kubrt
Kubrt (4 příspěvků) 13.04.2012, 01:12:18 xxx.xxx.53.50
Zdravím,a oživuji starší vlákno!Sezona odchovů pomalu začíná,a já mám stále stejný problém s místem!Nemá někdo z úspěšných chovatelů zkušenosti s chovem Purpurek ve společnosti menších papoušků,konkrétně s párem Korel,a Rozel žlutolících ve voliéře 3x2x0.8?!Lońská sezona se mi moc nevyvedla,tak bych svým purpurkám chtěl letos vyjít více vstříc,hlavně prostorově!Za postřehy předem děkuji!K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 14.04.2012, 20:37:36 xxx.xxx.159.53
Zdravím Kubrte...3*2*0,8 je pěkná voliera ale pro tři páry ptáků navíc ještě velikosti rosely tam budete mít dost husto..nedevodu si představit jak Vám to dopadne až ptáci začnou hnízdit a budou si vybírat hnízdní budky...asi Vás znovu zklamu ale počítám že to není nejlepší nápad pokud to budete zkoušet tak se zde pak podělte o svoje zkušenosti..já jsem zastáncem jedneho páru v jedné volieře ptáci mají klid na hnízdění...a pohled do zarostlé voliery je pak taky hezčí...tedy alespon co se purpurek a tříbarev týká menší druhy pak ve společnosti s jinými ptáky fungují dobře to už jsem viděl.....
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 15.04.2012, 01:43:48 xxx.xxx.53.50
Děkuji za reakci,ale myslím,že v prostoru problém není,v popsané volieře+zálet 1.5x2x0,8, by byl,a vlastně už je,pár Korel,pár Rozel žlutolících(které jsou velké jako Korely),a zmiňovaný pát Leskoptví purpurových!Mají k dispozici 5 stejných budek,3 venku a 2 v záletu co nejdále od sebe,a každá má jakýsi kryt z čerstvého chvojí.Dnes tedy byly vpuštěny Leskoptve,a členitost prostoru byla nově vytvořena!Zatím ani Korely,ani Rozely nehnízdí,a ani nejeví nijaký větší zájem o předložené budky,které tam,tedy ty původní 3, visí již druhý týden.Po dnešním takřka celodenním pozorování se zdá být vše v pořádku.Ptáci se navzájem nevšímají,Leskoptve po hodinovém pobytu přijaly voliéru za vlastní,šly se vykoupat,nabaštit,a dokonce večer šly samy po setmění do záletu nocovat!Situace se ale může se začátkem hnízdění rapidně změnit,a to je to,na co jsem se vlastně ptal!O leskoptve strach nemám,spíše o Korely,možná i Rozely,ale ty si, počítám, i přes svojí malou velikost,dokáží respekt sjednat!Doposud byly zdánlivě v dané hierarchii nad Korelami,které jim vždy dávaly přednost!No uvidíme co ukáže čas,a kritická doba obsazování budek,a počátek toku!Pokud má ještě někdo nějaké zkušenosti s podobným seskupením,budu rád za každý podnětný názor!Chovu zdar.K.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.