Italský vodní pes

Italský vodní pes

Lagotto romagnolo

Oficiální zkratka v ČR: LGR
Výška v kohoutku: 43-46 cm
Hmotnost: 13-16 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 298
Využití: společník
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10546 zobrazení     0 komentářů

Původem je Lagotto romagnolo vodní pes známý ze středověku, který byl po vysušení bažinatých oblastí v severoitalském kraji Romagna přeorientován na pomocného psa při vyhledávání lanýžů. Při prohledávání lesních lokalit se už přítomnou zvěří nenechá odlákat. Dnes se Lagotto romagnolo využívá nejčastěji jako doprovodný pes.

Je to pěkně stavěný pes s hustou, jakoby vlnitou srstí. Je poslušný, bystrý, laskavý, inteligentní a ostražitý, ale neagresivní, který je i učenlivý a ochotný se podřizovat.

Italský vodní pes je nekomplikovaným doprovodným psem, který udělá radost i začátečníkům. S majitelem udržuje toto plemeno těsný kontakt a při laskavé, ale důsledné výchově se ochotně a bez problémů podřizuje. Miluje výběh do volné přírody. Italský vodní pes je temperamentní a hravý pes, který se rád zapojí do kynologických sportovních aktivit. Dá se z něj vychovat i dobrý záchranný pes a stopař. Pokud jej budeme smysluplně zaměstnávat, například různými vyhledávacími hrami, bude to ta nejlepší metoda, kterou Lagotta odlákáme od možných loveckých aktivit. Není to tím pádem pes vhodný pro pohodlné lidi. Kadeřavá srst Lagotta se udržuje krátká a nesmí se kartáčovat. Pes téměř nelíná.
 

Italský vodní pesNázvy ve světě

Anglicky: Lagotto Romagnolo

Foto: http://www.dogguide.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.