Holub Anglický pávík

Columba livia f. domestica - pávík

Původ: Anglie
Plemenná skupina: Holubi strukturoví
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
14.12.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9162 zobrazení     1 komentář

Anglický pávík je plemeno holuba z plemenné skupiny strukturoví holubi. Je to plemeno, které není zvláštní pouze jeho vějířovitým ocasem, ale impozantní je celkový vzhled těla. Anglický pávík je poměrně drobný holub, který se tvarem těla výrazně odlišuje od všech ostatních plemen. Toto nejoblíbenější a nejčastěji chované plemeno ze strukturových holubů. Má krátký, nazad skloněný trup s širokou, výrazně vpřed vypjatou hrudí a dlouhý esovitě zahnutý krk. Při vzrušení nese hlavu tak zakloněnou, že jí má položenou na podušce, neboli horních ocasních krovkách. Křídla jsou nesená pod ocasem, ale nedotýkají se země, nožky jsou velmi krátké a pták stojí na špičkách prstů.

Ocas anglického pávíka je tvořen maximálně 42 rýdovacími pery, které jsou rozprostřené do kolmého, plného, talířovitého či mírně konkávního vějíře. Spodní ocasní pera by se správně měla lehce dotýkat země. Anglický pávík je nejčastěji bílý, ale chová se i v jiných barevných či kresebných rázech.

Anglický pávík se hodí spíše do voliérového chovu, protože je to špatný letec. Je nenáročný, vhodný i pro začátečníky, dobře se rozmnožuje a pečlivě odchovává holoubata. Dá se použít i jako chůva při chovu holubů racků a v chovech sportovních rejdičů se používá jako tzv. dropper: jeho vypuštěním se hejno létajících holubů láká k usednutí.

Foto: http://www.equi-shop.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

17.07.2017, 20:18
mam tokovi problem mam hejno paviku a ti si vdy trhaji kridla a ja nevim proc ? predem dekuji za odpoved