Králík zaječí

Zkratka: Za
Březost: 31 dnů
velikost písma:  A A A
15.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8397 zobrazení     2 komentáře

Typem připomíná polního zajíce. Tělo tohoto plemene je dlouze protažené s vysoce vyklenutou břišní linií. Prsa má zaječí králík široká a vysoce nesená. Zaječí králík má velmi zřetelný krk, na kterém je posazena širší, avšak delší hlava. Hlava samic je o něco jemnější. Končetiny má zaječí králík dlouhé a slabé, proto je postoj králíka vysoký. Tenké a dobře osrstěné uši dosahují délky v rozmezí 12,5-14,5 centimetru. Uši bývají černě lemované. Ocas i pánevní končetiny jsou delší, než je tomu u jiných, středně velkých plemen. Pírko je černé s červenohnědými chloupky. Oči má zaječí králík tmavohnědé a drápy tmavě rohovité.

Délka srsti se pohybuje kolem 2,5 centimetru a je hustá v podsadě s četnými elastickými pesíky. Barva krycích chlupů je červenohnědá, liščí, svítivá, zasahujících na bocích co nejníže k břichu.

Některé přípustné vady

  • Mírné odchylky od požadovaného typu hlavy
  • Nižší postoj
  • Silnější končetiny, hrudní končetiny kratší než 15 centimetrů
  • Řidší srst s hrubšími pesíky

Některé nepřípustné vady

  • Hmotnost nižší než 3 kilogramy a vyšší než 4,25 kilogramu
  • Uši kratší než 11 centimetrů
  • Srst téměř bez podsady
  • Příliš tvrdé pesíky

Výrazné odchylky od stanovené délky srsti

Králík zaječíNázvy ve světě

Anglicky: Belgian Hare, Německy: Hasen, Slovensky: Zajac

Standard plemene ze Vzorníku plemen králíků (Ing. Zadina, 2003).

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

30.03.2016, 18:36
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
30.03.2016, 18:35
Králík zaječí je opravdu hezký králík. Brzy bych chtěla začít s jeho chovem. Zajícovité mám vůbec moc ráda a napsala jsem o nich už i knížku. Toto je moc krásný článek. Chodím sem docela často. :-)