Saténový králík

Původ: USA
Zkratka: Sa
Hmotnost: 3-4 kg
Březost: 31 dnů
velikost písma:  A A A
15.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4653 zobrazení     0 komentářů

Králík saténový má mírně zavalité tělo a válcovité. Končetiny tohoto plemene jsou silnější, střední délky se vzpřímeným postojem. Hlava samců saténových králíků je široká v čelní a nosní partii, u samic je o něco jemnější. Uši má králík saténový masité a dobře osrstěné se zaoblenými konci. Délka uší se pohybuje v rozmezí 10-11,5 centimetrů.

Srst tohoto plemene je mimořádně hustá o délce 2,5 až 3 centimetry. Působením tzv.saténového faktoru jsou výrazně zmenšeny průměry všech druhů chlupů. Pesíky ale u tohoto plemene přesahují základní krycí chlup zhruba o 3 mm. Díky menšímu průměru chlupu dochází k výraznému zjemnění srsti, která je pak hodně odlišná od plemen se srstí normální.

Všechny druhy chlupů vykazují zvláštní, velmi silný a hedvábný, třpytivý lesk, který je vyvolán i saténovým faktorem. To způsobuje jakoby skelný obal všech chlupů se schopností silně odrážet světelné paprsky

Co se týče barvy krycího chlupu a podsady, jsou uznány všechny barevné rázy plemen s normální srstí mimo plemen s kresbou strakáčů a japonského králíka.

Požadovaná hmotnost tohoto plemene je 3-4 kilogramy, pak dostává zvíře při posuzování plný počet bodů (10). Na tuto hmotnost doroste saténový králík zhruba za 8 měsíců života.

Saténový králíkNázvy ve světě

Anglicky: Satin Breeds, Německy: Satin-Kaninchen, Slovensky: Saténový

Standard plemene ze Vzorníku plemen králíků (Ing. Zadina, 2003).

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.