Aktuálně: 5 018 inzerátů173 881 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
cone
cone (1412 příspěvků) 28.05.2013, 09:40:58 xxx.xxx.156.5
Mladé (senegalské, konžské nabo žaky) odebírám kolem dvaceti dnů, po nakroužkování je již obvykle k rodičům nevracím. Je ale možné, že by váš rodičovský pár mladé " vytáhl až bidlo", volba je zcela na vás. Váš odchovavající pár je opravdu 18 a 16 let starý?? pokud by u vás nastal s krmením mladých problém, ujal bych se jich.
cone
cone (1412 příspěvků) 28.05.2013, 09:32:16 xxx.xxx.156.5
Před mnoha léty se mi podařilo dokrmit mládě vrabce domácího - až do doby kdy byl schopný lítat a zařadit se o ostatním volně žijícím vrabcům do hejna. Zda to potom přežil nevím - ale doma prospíval docela dobře. Krmil jsem natvrdo uvařenými vejci, piškoty, to vše jsem doplnil rozetřeným listem pampelišek - naplocho nožem na prkénku a ještě jsem přidal kapku oleje. Jen pro info a pro kritiky - bylo to kolem r. 1983, nic jiného mě nenapadlo. O pár roků později jsem stejným složením dokrmoval straku, také až do její samostatnosti, jenže tu jsem později našel roztrhanou kočkami ( měla můj dělěný kroužek!!)
cone
cone (1412 příspěvků) 24.05.2013, 13:57:52 xxx.xxx.156.5
Situace to je dost složitá, třeba i mín papá kvůli tomu límci, je to pro ni každopádně stres a antibiotika také ubírají na chuti k jídlu. Můžete zkusit přidávat na posílení organismu do napájecí vody glukopur / hroznový cukr/ a samozřejmě v tomto období upřednostńit vše co chce jíst.
cone
cone (1412 příspěvků) 23.05.2013, 14:47:07 xxx.xxx.156.5
Dobrý den, váš dotaz jsem pozorně četl, ale osobně jsem se s ničím podobnýn nesetkal - asi většina čitatelů také ne, tedy moje odpověď by byla jen dohad. Možná že nebylo od věci dát i fotky puchýřků vašeho papouška. Jediné, co vás ale mohu ujistit je, že to že jste Slovenka jistě žáden vliv nemělo, přispívá tady několik slovenských chovatelů a znalostí jednoho si velice považují a některé nejasnosti s ním velmi rád konzultuji. Tedy jistě vaše zklamání nemůže pramenit z národnosti, ale jen z toho, že zdejší chovatelé přispívající do tohoto fora se s s podobným problémem nesetkali. Osobně budu velmi rád když na chovzvírat.papousci nezanevřete a budete zde chodit a přispívat i dále.
cone
cone (1412 příspěvků) 10.05.2013, 10:30:34 xxx.xxx.156.5
Jelikož se stále v příspěvcích objevuje : nechápu, proč...... v souvislosti se starými tématy, popotáhnu své vysvětlení na přední místo jednou týdně, stále dokola odepisovat by bylo dost unavující. Ještě jednou díky za pochopení.
cone
cone (1412 příspěvků) 06.05.2013, 22:02:36 xxx.xxx.156.5
pokud si ho sundal, nebo mu byl stažen z nožky, zkuste nakroužkovat znovu o den nebo dva později, nožku při "těsném" nasazování můžete pro usnadnění natřít stolním olejem.
cone
cone (1412 příspěvků) 01.05.2013, 19:49:40 xxx.xxx.156.5
omylem jsem smazal inzerát na ručně dokrmené pyrury z moravskoslezského kraje, následoval hned za mnohým opakovaným -mužské a ženské conure - omlouvám se vám za to, vložte si jej prosím znovu.
cone
cone (1412 příspěvků) 29.04.2013, 20:23:22 xxx.xxx.156.5
Také si myslím, že to jeden senegalec občas sám doma s dopředu připravenými hračkami na zábavu zvládne sám. Jinak senegalci nepatří k nejčastěji se škubajícím papouškům, ve škubání vedou žakové a eklektusové.
cone
cone (1412 příspěvků) 29.04.2013, 11:46:21 xxx.xxx.156.5
Dokrmil jsem několik desítek svých afričanů, asi polovina šla na PET mazlíčky, a věřte že mnoho z budoucích nových majitelů si chtělo konečný odstav "vyzkoušet" :-) samo, že to zvládnou, ale zkušenosti neměli žádné, jen utkvělou představu, že když si mládě dokrmí a odstaví, tak k nim více přilne.Takže obecně obecně je zavinění na obou stranách - u chovatelů těšící se na zisk z prodej i u nedočkavých nových majitelů. Osobně ale neodstavené a nesamostatné mládě do jiných rukou nesvěřuji.
cone
cone (1412 příspěvků) 28.04.2013, 09:37:47 xxx.xxx.156.5
Dobrý den, podle toho co píšete tak přijímat potravu umí, jen se mu nechce ještě se krmit bez vaší (lidské asistence), pravděpodobně neproběhl odstav úplně dobře nebo po potřebnou dobu. U chovatele jste měla zjistit kolik že má týdnů a jak je na tom se samostatným příjmem potravy. Nyní se musíte obrnit trpělivostí a učit ho brát zrníčka z misky , ovoce umístit někde poblíž bidel, aby příjem potravy spojoval se zábavou. Možná by lépe reagoval na zrní přes noc máčené, propláchnuté a okapané, třeba navíc nahoru přidejte rozdrobený piškot.
cone
cone (1412 příspěvků) 18.04.2013, 21:17:02 xxx.xxx.156.5
Nesmysly v inzerci a v tématických vláknech se snažím mazat jak jen to jde, jen pochopte že u PC nesedím 24 hod. denně. Už jsem se o tom zmiňoval ve vláknu : STARÁ TÉMATA & MAZÁNÍ
cone
cone (1412 příspěvků) 01.04.2013, 10:34:21 xxx.xxx.156.5
Jako nemocniční box používám jednu větší odchovnu - inkubátor. Je to plastová bedna zevnitř zaizolovaná tenkým polystyrénem s Al.folií na povrchu, vytápění zhora - topná folie 40W (používaná v teraristice) a regulátor teploty s čidlem. Za celkem přirozenější pokládám zdroj tepla umístěný zhora,jak u inkubátoru tak i u nemocniční klece, a raději topný panel než žárovku, ještě v případě použití jako nemocniční klec instaluji nízko nade dno jedno bidlo.Jediné co asi brzy doplním je vnitřní osvětlení.
Obrázek