Aktuálně: 5 019 inzerátů173 883 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.09.2012, 09:10:04 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, do Zwerimexu vůbec nechoďte. Prodavači ve většině případech o papoušcích neví ani základní informace, prostě to mají JEN jako práci a tím to pro ně končí. Zajděte si k chovateli, který Vám podá přesné info o daném druhu, případně druzích, které chová. Jinak souhlasím s Peťulou, alexandr rudohlavý by byl perfektní volba. Nějakou dobu jsem je měl v chovu a vůbec jsem o nich nevěděl.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.09.2012, 18:20:36 xxx.xxx.162.247
Tak tady jsou nějaké ty fotky. Mladé jsou krotké, nejspíš to je i tím, že oba rodiče bývali domáci mazlíčci a také jsem je poměrně často vytahoval z budky. Dokonce mi ve voliéře před samicí klidně sednou na ruku, je to o 100% lepší, než třeba penanti, kteří létají po voliéře jak střelení, jenom k ní příjdu ( myslím mladé).
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.09.2012, 11:01:07 xxx.xxx.225.44
Dobrý den, ano, nechávám je hnízdit až na jaře. Stejně mi hnízdili i alexandři malí a celkově znám chovatele alexandrů obecně a většině hnízdí až na jaře. Také jsem je zimoval v menší kleci, asi 1,5x1,2x1 (d,š,v). Takže určitě do nich jděte, v tomto bych problém vůbec neviděl. :) Foto vložím, dneska je nafotím a vidím, jak mi to vyjde, teď jsem ještě ve škole.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.09.2012, 15:58:49 xxx.xxx.162.247
Takže v sobotu vyletěl první vousáč z budky a dneska už sedí vedle sebe oba. Jsou krásní, velcí a vůbec se nebojí. Čekal jsem, že budou splašeně létat po voliéře,, ale vklidu sedí, příjdou si až na pletivo, zkouší ode mě z ruky brát piškot, ale zatím jim to moc nejde a spíš si s ním hrají. U druhého páru se samice pořád zdržuje v budce, ale nechci jí rušit, takže vůbec nevím, jestli tam něco má.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 25.08.2012, 19:42:07 xxx.xxx.162.247
Pan Nohavica se na Hradci opět předvedl. Bylo vidět, že si to neužívá jenom publikum, ale i on, neuměl se odtrhnout a koncert nakonec trval skoro dvě a půl hodiny s tím, že měl Nohavica jen jednu asi dvoumituvou pauzu. :) Opravdu to stálo za to,m kdo by měl možnost na něho jít, běžte, celý koncert je uvolněný, mluví s publikem, ze všeho si dělá srandu a když k tomu ještě přidáte jeho perfektní hudbu... :) Poslechněte si něco z jeho nového CD "Tak mě tu máš". :) Tady je jedna z nejlepších z tohoto Alba. http://www.youtube.com/watch?v=lurErXt-eHI Hned jak hodím do počítače fotky, tak sem jednu dám, celý zámek byl tak nabitý, že se nedalo ani pohnout. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.08.2012, 16:45:53 xxx.xxx.162.247
Znám, znám.... :) Není snad jediná písnička od Nohavici, kterou bych neznal, jak jsem psal, je těžké u něho vybrat nejpěknější písničku, spíš jsou jenom ty nejlepší a potom ty ostatní, které jsou taky perfektní... :) Má nejlepší texty z českých zpěváků, řekl bych, že i lepší než Kryl a to už je úroveň... :) V poslední době se mu až vyrovnává Tomáš Klus... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.08.2012, 14:33:48 xxx.xxx.162.247
Jednou jsem na chatu s někým probíral zámek v Hradci nad Moravicí. Dneska tam jedu na Koncert Jarka Nohavici, konečně jsem po několika rokách sehnal lístky, tak tady potom hodím fotky, je to nádherný zámek... :) Jenom pro ty, kteří by ho neznali ( i když jich asi moc nebude), něco na "ochutnávku", Nohavica nemá špatnou písničku, ale tahle je jedna z mojich nejoblíbenějších... :) http://www.youtube.com/watch?v=TYJOXGJM41I
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.08.2012, 19:14:28 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, nevím jak šípky a hloh, ale jeřabiny budu letos takto zavařovat již potřetí a zatím pokaždé bez problému, papouškům to chutná a dnes už se je naučili brát i penanti, kteří je dříve nebrali. Myslím, že problém by neměl být ani u hlohu a šípku, je to dost podobné, jako jeřabiny.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.08.2012, 17:47:29 xxx.xxx.162.247
Takže opět trošku posunu téma dopředu. Amazónci perfektně harmonizují, stále si spolu hrají, krmí se, spí spolu v budce, kterou mám ve voliéře danou tak, že jí nemůžu kontrolovat. Samice v ní ale začala trávit dost času i přes den. Proto jsem asi před pěti dny budku zkontroloval a bylo v ní jedno snesené vajíčko. Samice na něm neseděla a bylo částečně zahrabané a odsunuté na kraj budky. když jsem na něj šáhl, tak bylo úplně studené. Dost mě to překvapilo, protože jde teprve o roční pár. Určitě nebylo oplozené, dnes jsem jej z budky odstranil, protože se o něj samice stejně nestarala. Máte někdo podobnou zkušenost u amazónku?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.08.2012, 17:28:41 xxx.xxx.162.247
Dneska ráno samice vousáče z druhého páru zmizla v budce, během dne jsem jí viděl jen jednou vykouknout a to z budky v které jsem jí ještě neviděl. Nevím, jestli v ní něco má, nebo zatím jen hrabe, nechci jí rušit, tak uvidím. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 22:24:41 xxx.xxx.162.247
Matuš, tak to asi fakt až na příští rok, nemám rád zamlouvání dopředu, ale už jsou oba zamluvení... :) Když je známý viděl, jak jsou už v budce velcí, tak říkal, že jestli vyletí, oba si je vezme a sestaví si dva páry. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 17:56:56 xxx.xxx.162.247
Takže jak jsem slíbil, něco aktuálnějšího. Až se divím, jak rychle se vousáči (nebo alespoň Ti mojí) vyvíjejí. Fotky, které teď přidám jsou ze včerejška a už dnes vypadají úplně jinak. Všiml jsem si, že samice je krmí téměř jen ovocem, kterého dostávají snad jednou tolik, než eklekti a všechno je beze zbytku vybráno, a trošku ovocnou míchanicí.