Aktuálně: 5 019 inzerátů173 902 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Vhodný granule pro psa

vse-o-krmivech (neregistrovaný) 15.02.2018, 17:20:22 xxx.xxx.219.59

U diskuzních fór je výhodné, že na dotaz dostaneme názory a doporučení na konkrétní krmiva. Pokud ale chceme krmit odpovědně, musíme o krmení psů vědět více a sami se rozhodnout jakými krmivy budeme svého psa krmit. Nejsou jenom granule, můžeme krmit také BARFem.

Pokud se rozhodneme krmit komerčně vyráběnými krmivy je dobré vědět jaké jsou mezi různými druhy psích granulí a konzervami rozdíly a podle čeho poznám které granule jsou kvalitní.

Na portálu vse-o-krmivech.cz naleznete množství článků o krmení psů a psích krmivech. S pomocí recenzí a hodnocení krmiv si tam také vyberete kvalitní krmivo pro psa každé velikosti nebo stáří.

Dorka (neregistrovaný) 16.02.2018, 16:32:11 xxx.xxx.95.207
Odpověď na příspěvek uživatele Jajina29 z 15.02.2018, 07:50:11

ze supermarketů nekupujte, je to samá sůl. S kvalitními značkami se to fakt srovnávat nedá... a psům to dlouhodobě fakt neprospívá, to je jako byste byla furt na instantních polívkách... Od značky husse mám odzkoušeno https://czech.husse.com/pro-giant  , máme fenku německého ovčáka a tyto granulky baštila jak žádné jiné, je hrozně mlsná a vybíravá. Také se jí o dost zlepšila srst, hodně jí padaly chlupy a byla dost olysalá. Dnes už jí jenom vaříme a granulky žádné nekupujeme, (máme teď mnohem víc času) pokud ale uvažujete o těchto granulích, mohu vřele doporučit. Pro představu: obsah husse pro giant: vepřové maso 47 %,  kuřecí maso 14 % (informace ze stránky psikrmivoradce, pedigree- cca 4% masa,  rozhodně přejděte na něco kvalitnějšího...

Gabcak
Gabcak (12 příspěvků) 18.02.2018, 23:07:59 xxx.xxx.86.9

Já mám dva pejsky ( retrívra a kokřici) a oba žerou granule Husse. Zatím nejlepší granule co jsme zkoušeli, nemají žádné průjmy, nenadýmají se...Mají různé druhy (pro obezni pejsky, alergicke, štěnata, starší psy…) takže mi vyhovuje že každemu koupím, co se mu nejvíc hodí. Nedá se to vůbec srovnat s granulemi ze supermarketu, kde 15kg stojí 300Kč...Tákovéhle granule nemají s masem nic společného.  

Jajina29
Jajina29 (4 příspěvků) 21.02.2018, 23:19:12 xxx:xxx.:2

Děkuji moc za rady, o tom že musím změnit granule vím, řekla mi to i chovatelka,  poslední dobou, co se o to víc zajímám, zjišťuju, že jsem krmila opravdovými hnusy. Teď mám trochu strach, že kvalitní grabule jim nebudou chutnat, když byly několik let navyklé na obyčejné ze supermarketu.. :\ Co myslíte? Nerada bych koupila něco co pak nebudou žrát.. 

Alena7
Alena7 (12 příspěvků) 22.02.2018, 21:42:54 xxx:xxx.:1

To je pravda, ony ty granule ze supermarketů jsou mnohem slanější, zvířata si na to rychle navyknou.. Známá takhle koupila své fence pytel granulí skoro za 1800 a potvůrka jí to vůbec nechtěla žrát, jen když jí to polili kapsičkou :D je lepší nechat si zaslat vzorečky, většina firem to dělá zadarmo.Husse i doručujd zdarma, pokud se nemýlím.

Majkuta (neregistrovaný) 03.04.2018, 10:00:21 xxx.xxx.51.100

Mojí oblíbenou značkou je ANF..- http://www.minadog.cz/23-anf Tento výrobce nabízí granule té nejvyšší kvality pro různá plemena..dokonalé nutriční složení je samozřejmostí..pro opravdu svědomité chovatele je to podle mě ta nejlepší volba

Lenule
Lenule (11 příspěvků) 06.04.2018, 14:31:48 xxx.xxx.11.218
Naty1:
Lenule:
Petr220:

Dobrý den,

může někdo doporučit fakt dobrý granule pro psa? Již dlouho koukám po netu, přečetl nespočet článků a nějak né né vybrat pro našeho labradora. Chceme opravdu kvalitní, které nejsou jen reklama, a aby obsahovaly dost procent masa. Děkuji za rady.

Filip (neregistrovaný) 16.05.2018, 10:24:08 xxx.xxx.104.125

já jsem začal dávat našemu labradorovi lisované krmivo pro psy je kvalitnější než obyčejné granule a psovi chutnají. Určitě doporučuju vyzkoušet.

Anonymní (neregistrovaný) 26.09.2018, 21:04:39 xxx.xxx.168.107

JÁ DOPORUČUJI: Pokud nejste člověk invalidní (např. slepec, vozíčkář apod.) nebo takový, který cvičeného psa potřebuje k výkonu svého povolání (např. myslivec, policista, záchranář) tak psy vůbec nechovejte. Důvody:

  1. V bytovkách se stává, že pes pouštěný majiteli z bytu ven" se proběhnout", neudrží cestou dolů po schodech své svěrače, a ejhle, za ním zůstanou schody pokálené a počůrané. 
  2. Už se mnohokrát stalo a bude se opět stávat, že neukázněný pes pokousal i zakousl dítě, pokousal nebo jinak ohrozil život dospělého člověka. 
  3. Chov psa stojí jeho majitele cca=15000,-Kč ročně (krmivo, očkování, veterinární úkony, aj.)
  4. Množení psů v množírnách je aktivita chamtivých majitelů, kteří chtějí mít maximální peněžní zisk z prodeje štěňat a minimální náklady; proto drží své psy v minimálním prostoru a často o hladu. 
  5. Od psů pokálené chodníky ve městech a v obcích jsou příčinou uklouznutí lidí, kteří si mohou i zlomit nohu. Psí výkaly si přinést domů na botách je rovněž velmi nepříjemná a nehygienická záležitost.
  6. Zamoření dospělých lidí, a zejména dětí, infekcí parazitů od psů např. roupy, škrkavkami a tasemnicemi je vážný zdravotní problém a majitelé psů by proto měli platit vyšší odvody na zdravotní pojištění. 
  7. Z uvedených důvodů boj proti neodborným laickým chovatelům psů není přehnaný. 
  8. Pes je psovitá šelma, která pro člověka představuje nebezpečí nejen přímé (pokousáním, vběhnutím do cesty cyklistovi aj.) ale i nepřímé v podobě infekcí přenosných na člověka, a to bakteriálních, virových a parazitických !!!
Luboš (neregistrovaný) 27.09.2018, 16:16:30 xxx.xxx.230.188

my krmíme 50% barf a 50% granule, co máme doporučení od vet, tak brit, purina, samá chvála je na Carna4, ty jsou teda dražší a hůř se shánějí, ale je to maso a někdo se ptal na ceny, krásně si je můžete srovnat tady a udělat si nějaký optimální odhad kolik za kg jakou značku https://www.svetmazlika.cz/kategorie/granule-pro-psy-0161/ 

Nejhezčí pes (neregistrovaný) 28.09.2018, 14:55:09 xxx.xxx.150.145

Našli jsme soutěž o super věci pro psi, je tam bouda, krmení, jen stačí poslat fotku a nasbírat like

 

https://www.vajeno.com/skupina-detail/?id=54

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2018, 22:41:39 xxx.xxx.168.107

Zadejte si heslo: PES POKOUSAL DÍTĚ, KTERÉ PAK ZEMŘELO. Najdete mnoho případů, ke kterým došlo v současnosti i v nedávné minulosti. 

Akinomka (neregistrovaný) 01.11.2018, 09:28:16 xxx.xxx.222.20

Ahoj, pokud hledáte kvalitní psí granule,pak za mě doporučím granule bardog. Když se podíváte na jejich web, tak mají několik typů i druhů. K tomu mají také akční nabídky, takže je třeba si nabídku prohlídnout. Za nás pak doporučím prémiové granule.

MarekBrichta (neregistrovaný) 02.11.2018, 14:38:11 xxx.xxx.50.228

Dobrý den, my máme pejska který bohuzel trpi alergii na kuzi. Co se potravy tyce, jedina vec, ktera mu priznaky zmirnuje je https://hafici.net/forum/315 takze jestli tu jeste nekdo ma alergika, je to dobrý urcite vyskouset. (a jestli najdete tohle krmivo nekde levneji tak mi to sem taky poslete prosim ;))

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 02.11.2018, 15:27:35 xxx.xxx.213.37

RC je předraženej šrot pro slepice.. i když, ani těm slepicím bych to nedala, zbytečná sůl a duchucovadla. Na prvním místě kukuřice a obilí, živočišný tuk( z čeho? konzervace?) a jediný maso je až na čtvrtém místě bez udání množství... ty karcinogeny nejspíš myslíte BHA (E320), Cituji:většina odborných studií označuje látku za bezpečnou, ale dlouhodobější pokusy s podáváním vyšší dávky u krys, naznačovalo karcinogenní účinky této látky. V Kalifornii je se tato látka nachází na seznamu karcinogenů. York toho nesežere moc, s lepší kvalitou se také sníží dávka, zkuste se podívat třeba na Wolfsblut( kamarádka na nich má 5 yorků), Barking heads, ND, Aatu, Simpsons nebo normální jíllo na začátek třeba http://www.krmimmasem.cz/25-barf-mrazene-smesikomplety

Nikola84
Nikola84 (6 příspěvků) 15.11.2018, 00:14:27 xxx.xxx.39.3

našemu psovi chutnají tady tyto, tak pravidelně kupuji jen tady ty https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi/brit-fresh-chicken-with-potato-adult-great-life


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.