Aktuálně: 5 019 inzerátů173 914 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Rhodéský ridge vs. Výmařský o.

Werushka
Werushka (1 příspěvků) 15.12.2008, 14:17:15 xxx.xxx.31.58
Ahoj! Chtěla bych se vás zeptat, jaké plemeno se Vám osobně zdá lepší, poslušnější, lépe vychovatelné a tak dále. Taky by mě zajímalo, jaký pes z těchto dvou ras je lepší na agility. Mezi těmito psy se nemůžu rozhodout a tak jsem se rozhodla pro radu a názory od vás. Díky Verča
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2008, 20:49:41 xxx.xxx.199.143
Osobně s ani jedním z nich zkušenost nemám...ale co tak čtu různě po internetu tak na výchovu není ani jeden nic extra lehkýho - maďar je typickej lovečák, a bude mít hodně velký tendence utíkat za zvěří, a RR je zase poměrně hodně velikej pes, povaha taky nebývá vždy nejlepší - takže na agi bych já ocobně volila spíš maďara - ale úplně nejlíp - koukni na "cz-pes.cz/diskuse" a tam si najdi téma o agility :)
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:17:42 xxx.xxx.110.230
Já mám zkušenosti s ridgebackem a taky jsem ho viděla na agilitách, ale nic moc dělal paničce na schváli,běhal překážky schválně obráceně moc jsme se nasmáli. Je to dost těžké plemeno i na obrany se moc nehodí, cvičit se nechá, ale je to trochu složitější spíš by se hodil na mushing a dogtrekking, musí mít nad sebou pevnou ruku a hodně pohybu můj syn ho má tak vím o čem mluvím. Na agility bych doporučila Border kolii viděla jsem je a jsou fantastický je to plemeno k tomu stvořené i na obedienci jsou dobrý jsou hodně pracovitý.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:58:43 xxx.xxx.156.235
rozhodně ohař, sestřenka má ohaře a je to zlatej pes. Moc hodnej, super k děcká, poslušnej , jen na ty sporty moc není, to už radši běhat vedle kola, házet aport na poli. Jo a za zvěří neutíká, když ho to odnaučíš
Andy (neregistrovaný) 24.04.2010, 18:42:31 xxx.xxx.76.85
Milá Verčo,
opravdu tohle dilema řeším dlouho. Ridgeback má utěkářské sklony a první 3 roky je velmi aktivní , pak zlenivý. Zato ohaři jsou lovečáci velmi skákavý a hyperaktivní. Maďar patří mezi ty snesitelnější ohaře, ale stějně. ALe co se mně týče, tak maĎar je pes milejší, a za svoje neduhy nemůže. Tím mám na mysli štěněčí aktivitu, je to velmi hravé zvířátko. Pokuď chces velkého , ale klidného psa , vybírej typi jako : bernský salašnický pes, labrador :) A nebo ještě nejklidnější štěně z vrhu nějakého pracovního psa : ovčák,chodský pes, rotvajler.
Hodně štěstí z rozhodováním :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.