Klokan velký

Macropus fuliginosus

Výskyt: Jižní Austrálie
Délka těla: 1,7 m s ocasem
Hmotnost: 20-75 kg
Počet mláďat: 1 ks
Potrava: Tráva, listy
velikost písma:  A A A
28.02.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10454 zobrazení     3 komentáře

Tento druh patří k největším a nejhojnějším klokanům na světě. Co do velikosti je klokan velký na třetím místě. Tento druh má hustou hrubou srst, která kolísá od světle šedohnědé po čokoládově hnědou se světlejší hrudí a břichem, a tmavohnědý až černý čenich. Klokan velký je robustní zvíře se silným, dozadu zúženým ocasem.

Klokan velký žije ve volné přírodě ve skupinách po dvou až patnácti zvířatech, která se poznávají čichem. Samec klokana má zvlášť výrazný pach a bývá zhruba dvakrát větší než samice téhož druhu.

Během doby rozmnožování je klokan velký agresivní a samci spolu bojují o samice, o potravu a místa k odpočinku. Soupeři se zaklesnou předníma nohama a přetlačují nebo se opírají o ocas a kopou se zadníma nohama. Klokani velcí se pasou v noci, obyčejně na travinách, okusují také křoviny a nízké stromy.

Klokan velký dorůstá délky těla 90 centimetrů až 1,4 metru, ocas dosahuje délky kolem 75 centimetrů a maximálně měří jeden metr, hmotnost u dospělých zvířat značně kolísá a je závislá na pohlaví, samičky dosahují nižší hranice, kdežto samci vyšší hranice (20-75 kg).

Klokan velký obývá jižní Austrálii, kde se vyskytuje v řídkých lesích, křovinách, buších, vlhkých i suchých vřesovištích a také na travnatých savanách. Tento druh byl hlavně v minulosti silně pronásledován jako zemědělský škůdce. I dnes je klokan loven pro své maso i kůži.

Klokan velkýNázvy ve světě

Anglicky: Western Grey Kangaroo, Maďarsky: Nyugati szürke óriáskenguru, Německy: Westliches Graues Riesenkänguru, Rumunsky: Cangurul cenuşiu vestic, Slovensky: Kengura tmavochvostá

Foto: http://www.ellura.info

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

13.10.2022, 18:05
PROČ REKLAMA NA CITÁTY - TOHLE JE CHOV ZVIŘAT

-CO JE TI DO TOHO
11.01.2021, 09:36
cyka blyat
05.11.2016, 16:46
Potřebujete vypadat na Facebooku zajímavě?
Nebo chcete jen před kamarády vypadat chytře?
Nebo se prostě jen nudíte a hledáte citáty?
Jen u nás najdete širokou nabídku citátů!
Tady máte naše nejpopulárnější :
1.Bůh je muž a modlitba je jeho ženou.
2.Před lidskou hloupostí jsou i bohové bezmocní.
3.Bohové dali člověku dvě ruce proto, aby je neobtěžoval s každou maličkostí.
Líbí se vám ? tak se k nám přijďete podívat na další super citáty!
ps. Nezapomeňte dát Like