Knírač velký

Knírač velký

Riesenschnauzer

Oficiální zkratka v ČR: KV
Výška v kohoutku: 60-70 cm
Hmotnost: 35-45 kg
Délka života: 11-13 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 181
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5494 zobrazení     0 komentářů

Knírač velký je potomek honáckého plemene psa, které bylo původně šlechtěno jako hlídací a doprovodný pes formanů. Poněvadž před časy hlídal i vozy s pivem, byl znám také pod jménem „Bierschnauzer“ (přeloženo: pivní knírač). Dnešním využitím je knírač sportovním doprovodným plemenem psa.

Co se týče charakteru, je velký knírač velice sebevědomý a velmi jistý, jen obtížně se podřizující pes potřebám jiným. Je také velmi inteligentní a také snadno učenlivý. Chová se ovšem teritoriálně, a proto je i výjimečným hlídacím a ochranným psem. Jeho povaha je i v rovnaná a neagresivní, ovšem při konfliktech nikdy nevyklízí pozici předem.

Knírač velký je pes pro chovatele s přirozenou autoritou, který je schopen svého knírače vychovávat důsledně, ale ne tvrdě nebo přísně. Pokud pes akceptuje vůdčí autoritu chovatele, stává se z něho výborný doprovodný pes. Vyžaduje však hodně pohybu a vhodného zaměstnání, zejména v různých sportovních aktivitách. Velký knírač bývá někdy nasazován jako služební policejní pes. Není to pes pro každého člověka, ovšem bude velmi spolehlivým kamarádem pro člověka, který mu dokáže porozumět. Jeho hrubou srst, která téměř nelíná, je třeba jeho pánem trimovat.

Knírač velkýNázvy ve světě

Anglicky: Giant Schnauzer, Německy: Riesenschnauzer

Foto: http://www.sportliche-riesenschnauzer.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.