Německý křepelák

Deutscher Wachtelhund

Oficiální zkratka v ČR: NK
Výška v kohoutku: 45-54 cm
Hmotnost: 18-25 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 104
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5142 zobrazení     0 komentářů

Německý křepelák se odvozuje od původních slídicích psů, kteří byli téměř úplně vytlačeni anglickými slídiči. Nové cílené šlechtění začalo od roku 1834. Dnes je Německý křepelák využíván jako lovecký a pracovní pes.

Charakterově je tento pes dobromyslný, přátelský a živý, který je vhodný pouze pro práci v lese a na vodě, kde jej lze pověřovat různými úkoly, je to svému majiteli velmi oddaný pes, který pracuje samostatně a v prostorných, převážně lesních revírech hledá cíle, aniž by ztrácel kontakt s lovcem. Je to i vynikající stopař, který na lovu vytrvale sleduje stopu srnčí, jelení i černé zvěře. Zastřelenou pernatou zvěř aportuje i z vody. Je velmi ostrý, a to jak na lovnou zvěř, tak i na škodnou.

Německý křepelák je náruživý a robustní lovecký pes, který není vhodný pro příležitostné lovce. Není ani vhodným doprovodným psem. Nutná je jeho časná výchova a odborný lovecký výcvik, který by ovšem měl probíhat bez zbytečné tvrdosti. Německý křepelák je ideální pes pro profesionální myslivce, kteří chtějí mít svého psa i v rodinném prostředí. Křepelák je po prodělaném výcviku příjemným a oddaným doprovodným psem. Jeho přiléhavá a dlouhá srst vyžaduje od chovatele pouze minimální péči.

Německý křepelákNázvy ve světě

Německy: Deutscher Wachtelhund

Foto: http://www.scharfemeute.at

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.