Holub Moskevský černobílý rejdič

Původ: Moskva
Plemenná skupina: Nezařazen
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2000 zobrazení     0 komentářů

Moskevský černobílý rejdič není zařazen v žádné plemenné skupině. Původ tohoto plemene, jak již napovídá jeho název, sahá do Moskvy.

Plemenné znaky – krátkozobý rejdič nízké, dlouhé postavy, malé, hranaté hlavy, se svěšenými křídly, majestátního postoje.

Posuzované znaky – celkový dojem, postava a držení těla, křídel a ocasu, hlava a zobák, nohy, oči a obočnice, opeření, barva a kresba.

Hlavu má moskevský černobílý rejdič nevelkou, hranatou, čelo vysoké a široké, k temenu kolmé. Oči tohoto ptáka jsou výrazné, mírně vystupující a vikvové. Zobák tohoto plemene je krátký, silný, tupý a světlý. Křídla jsou delší, jen o málo kratší, než ocas, držená volně pod ocasem. Ocas je delší, mírně rozšířený, plochý, nejméně z 12 per, nesený vodorovně, nebo mírně zdviženě. Končetiny bývají krátké, neopeřené a drápky světlé. Postoj má moskevský černobílý rejdič vodorovný.

V chovech se vyskytují černí hladkohlaví i chocholatí. Mezi časté vady náleží oranžové, nebo perlové oči, různookost, tmavý zobák, opeřené nohy, bílé čelo, bílý hřbet, nebo bílá pera v ocasu. Nízká, plochá, nebo úzká hlava, zcela zaoblená hlava, červené obočnice, delší, tenký zobák.

Moskevský černobílý rejdič se označuje kroužkem o velikosti 7 milimetrů.

Holub Moskevský černobílý rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Moscow Magpie Tumbler, Německy: Moskauer geelsterter Tummler

Foto: www.taubensell.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.