Německý ovčák

Deutscher Schäferhund

Oficiální zkratka v ČR: DS
Výška v kohoutku: 56-66 cm
Hmotnost: 22-40 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 166
Využití: společník, služební
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     26825 zobrazení     1 komentář

Německý ovčák je pracovní plemeno psa, vyšlechtěné pro potřeby policie a armády. Jsou to potomci původních ovčáckých psů ze středního a jižního Německa.

Psi tohoto plemene jsou vhodní především jako doprovodní psi pro sportovně založené chovatele. Celosvětově ceněné uznané plemeno všestranného služebního psa, který se uplatní zejména jako záchranný a lavinový, ale i slepecký pes.

Německý ovčák je velmi čilé a silně pracovité plemeno, vyznačující se navenek značným temperamentem. Je to pozorný, inteligentní a velmi učenlivý pes. Je silně teritoriální a také velmi ostražitý; má vyvinutý pud pro obranu a ochranu.

Německý ovčák patří mezi velmi náročné psy, kteří bezpodmínečně vyžadují odbornou a důslednou výchovu, jakož i smysluplné zaměstnání. Nutný je těsný kontakt s jeho chovatelem. Dobrým rodinným psem se může stát pouze tehdy, bude-li dobře vychován a plně vytížen.

V žádném případě to není pes, který bude na procházce jen tak pobíhat kolem chovatele. Od svého pána bude vyžadovat každodenní intenzivní pozornost, nejlépe v podobě sportovního vyžití. Péče o jeho hustou srst je pro jeho majitele poměrně snadná, při línání ovšem ztrácí toto pracovní plemeno psa mnoho chlupů.

Německý ovčákNázvy ve světě

Anglicky: German Shepherd Dog, Německy: Deutscher Schäferhund

Foto: http://www.sv-og-hessler.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

25.10.2016, 08:36
kolik to stoji