Aktuálně: 4 866 inzerátů175 085 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2008, 17:14:12 xxx.xxx.249.60
Děkuji Luboši za vysvětlení, je to dobrá připomínka. Není tedy dobré spoléhat jen na průmyslové výrobky, ale podávat vitamíny v různém ovoci a zelenině. A co si myslíš o těch miskách? Dík
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2008, 15:19:55 xxx.xxx.10.42
Děkuji vám za odpověď.

Nedávno jsem četl článek o materiálu misek na krmení. V článku bylo napsáno, že po styku s jakýmkoli kovem strácí výživa (nejen) papoušků většinu vitamínů (zbyde asi 1/3 původního množství vitamínů). A to platí i o nerezi, kterou používá nemálo chovatelů.

Co si o tom myslíte a jaké používáte misky. Není lepší zůstat u kameniny tak, jak to bylo kdysi, kdy se ještě nerez tak nepoužívala?
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2008, 15:06:46 xxx.xxx.10.42
Není to sice úplně k tématu, ale mám také menší problém se slunečnicí.

Koupil jsm si teď balík směsi Deli Nature 69 (pro austrálii) a po bližším prozkoumání se mi zdá, že je v ní velký poměr olejnatých semen. Sice tam není černá slunečnice, ale na můj vkus je to i tak moc. Pro ty kteří podávají tuto směs, promícháváte to třeba s prosem nebo jinými beztučnými zrninami? Neobávám se zbytečně?
Marty
Marty (521 příspěvků) 28.08.2008, 21:05:52 xxx.xxx.249.60
Děkuji p. Šiško za odpověď. Podíval jsem se na některé přípravky na internetu a něco o nich přečetl. Něco jsem našel o přípravku NEO-FOS, ale moc jsem to nepochopil, mohl byste mi to prosím trochu vysvětlit a v jakých případech se používá. Dále jsem se díval na přípravek sangrim. Ten podáváte především v době odchovu a jiných zátěžových situacích že. Je to něco jako Prmotor? Pak jste ještě psal minerální kámen. Ten by asi neměl u nikoho chybět. Jednou jsem četl o kameni Merkl, znáte ho? Který je podle vás kvalitnější? Mohl byste mi ještě napsat něco o přípravcích Amino a Stimul?

http://www.epapousek.cz/oddeleni/9-vitaminove-a-mineralni-doplnky
Co si myslíte o těchto přípravcích, zkoušel jste je někdy ve svém chovu, je to něco podobného jako vámi zmiňované produkty?

Ještě jednou děkuji za váš příspěvek. Pokud si najdete čas, prosím i o reakci na tento přízpěvek. Můžete i na mail, který mám v profilu. Ať se vám daří, Martin Vašut
Marty
Marty (521 příspěvků) 24.08.2008, 21:19:10 xxx.xxx.228.149
Jak už sám nadpis napovídá, chtěl bych v tomto tématu rozvést diskuzi o tom, co by u chovatele nemělo v žádném případě chybět anebo co by jste sami doporučili.
Jaké vybvení by měla mít voliéra, když pominu základní věci jako je kvalitní směs zrní, ovoce, čistá voda a sépiová kost.
A co by měla obashovat taková papouščí lékarnička pro případnou první pomoc. Ať už se jedná o nemoc nebo nějaké zranění. Anebo co používáte VY pro dobré zdraví vašich papoušků, ať už se jedná o minerální nebo vitamínové doplňky.
Ikdyž se snažím dávat mým papouškům pestrou stravu, tak si myslím, že i tak nedosáhnu takových výsledků jako s různými doplňkovými přípravky. Byl bych moc rád, kdybyste tady psali své rady a poučili nás neznalé v této problematice. Děkuji
Marty
Marty (521 příspěvků) 20.08.2008, 13:46:06 xxx.xxx.228.149
Asi jako každý papoušek rád ničí dřevěné předměty. Takže nezpouštět ho z očí. Na jiné nevýhody jsem nepřišel.
Marty
Marty (521 příspěvků) 20.08.2008, 12:30:34 xxx.xxx.228.149
Nechápu proč tyto dva papoušky jako je patagonec a mníšek. Chovat venku je nechce (tak jsem to alespoň pochopil) a krasavci to taky moc nejsou. Ikdyž každý papoušek má svůj půvab, tyto bych si za mazlíčky asi nevybral. Asi bych, být vámi, zůstal u alexandra vousatého. Podle mě je to pěkný a inteligentní papoušek a nějaké to slovíčko by se taky naučil.
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.08.2008, 21:07:46 xxx.xxx.228.149
Sice je nechovám, ale píše se, že patří mezi nejodolnější papoušky. Samozřejmostí je chráněné místo, kde se můžou schovat, když počasí nepřeje.
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.08.2008, 20:44:35 xxx.xxx.228.149
Cena je na této farmě snad stejná jako ve zverimexu, zato máte jistotu, že je papoušek zdravý. K němu vám ještě přibalí hromadu papírů ( DNA, CITES, různá vyšetření a nevím co ještě) a také si u nich můžete vybrat kvalitní "americkou" klec, kterou seženete v Brně za polovinu. A ještě máte jistotu, že bude papoušek perfektně vymazlený. Sice nadprůměrná investice, ale myslím, že se vyplatí.
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.08.2008, 20:32:28 xxx.xxx.228.149
Toho přerůstání se nebojte, až samička vyleze z budky časem se jí to obrousí samo. Podle mého na to UV záření nemá vliv. V budce sedí na pilinách, proto jí přerustají.
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.08.2008, 14:21:56 xxx.xxx.228.149
Jinak jsem se taky pokoušel napodobit přírodu, ale vždycky to vydrželo jen dočasně. Do voliér jsem dával různé čerstvé větve. Nejdéle jim vdržely asi jedlové větve.
Nedávno jsem prořezával vrbu a tak jsem jim tam dal velkou větev jejíž konec jsem dal do nádobky s vodou a vrba tak vydržela déle čerstvá, teď dokonce narostly kořeny, takže se ji pokusím do voliérky zasadit natrvalo. Ale myslím, že ji rosely dřív oštípou, než obroste. /možná ji tam zasadím obrostlou až najaře/.
Ve vnitřní voliéře mají penanti od země po strop kmen z bezu a pestrým jsem tam taky umístil takový pěkný strom. Alespoň to nemají tak jednotvárné jako s jedním bidlem.
Do nějakých větších "akcí" jsem se však nepouštěl.
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.08.2008, 14:08:56 xxx.xxx.228.149
Myslím, že takový kus přírody se jen tak někomu vytvořit nepovede. : ) Barnard límcový jeden den na svobodě. Poté co vyhládl, se sám vrátil k voliérám, kde jsem ho i odchytil.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.08.2008, 15:31:49 xxx.xxx.228.149
Sice nechovám aratingy, ale můžu se zeptat o jekém druhu nebo druzích uvažuješ? Co vím, tak tady chová aratingy málo lidí, snad jen jeden. Takže tady asi moc informací nezískáš. V Přerově jsem viděl aratingy dlouhoocasé a asi rudočelé, byli to opravdu nádherní papoušci. Také bych se o nich rád něco dozvěděl.
Marty
Marty (521 příspěvků) 10.08.2008, 15:51:22 xxx.xxx.228.149
Sice moc nejezdím na burzy, ale musím říct, že jsem docela udiven větší nabídkou velkých papoušků. Možná to bylo i tím, že jsem přijel před půl sedmou. Byla tam velká nabídka amazoňanů, amazónci alespoň ve čtyřech druzích, nadbytek alexandrů čínskýh a velkých. (na jaře jsem viděl jen dva alex. velké) Z afrických druhů jsem viděl žaky, senegalce, mejerovy, konžského a taranty. Docela mě zaujali aratingové i arové a to marakána a žlutouchý. Docela mě i překvapil velký počet papoušků červenočapkových, předtím jsem je tolik nevídal.
Radost z této burzy jsem dovršil ještě pořízením loňského přírodního penanta. Nakonec jsem však odjížděl ještě se dvěma barnardy jížními. Narazil jsem na nádherného barnarda jednoho slovenského chovatele. Chovatel na mě zapůsobil dobrým dojmem, dokonce mi ještě pomohl vybrat protějšek.
Sám jsem se pokoušel prodat dva penaty, ale konkurence byla tak veliká, že jsem si je nakonec vezl spátky domů. Prodal jsem jen samičku křepelky. Nakonec jsem nakoupil nezbytné chovatelské potřeby a vydal se dom.
Toto setkání bylo pro mě opravdovým zážitkem. Martin