Aktuálně: 4 859 inzerátů175 040 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 05.07.2008, 14:00:53 xxx.xxx.232.126
Tady jsou dva odrostlejší penanti. Zůstali už jen dva. Samička se o ně stále vzorně stará. (jak jsem se již zmiňooval, přišel jsem nedávno o samce) Doufám, že je zdárně vyvede oba z budky.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 03.07.2008, 18:57:33 xxx.xxx.232.126
Ikdyž to je pěkná voliérka, je pro rosely nevhodná. Možná bych ji doporučil někomu, kdo nemůže mít víc voliér a nechce odchovávat, ale pouze jen tak pro potěchu. Pro chov si myslím, že je nevhodná, ikdyž má těch 150cm. Andulkám a jim podobným by vyhovovala mnohem víc.
Mám sice pro jeden pár voliérku podobných rozměrů, ale na zimu je dávám k druhému páru do prostorné voliéry. Tam se přez zimu vylétají a naberou sílu na jarní období. Voliérku jsem původně chtěl jen jako letní sídlo pro mého samce. Vůbec jsem neuvažoval o chovu. Ted bych se do žádné menší voliérky nepustil.
Rozmysli si, co tam chceš mít. Já ti říkám, že je to špatný nápad. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 08.06.2008, 13:53:02 xxx.xxx.232.126
Dobrý den chtěl jsem se jen zeptat na přírodní penanty. Asi jste se nedívali na všechny papoušky, ale nevíte jací tam byli penanti. Myslím kvalitu opeření, robustnost, popř cena. Sháním přírodního samce, nejlépe ročního i víc. Děkuji za případnou odpověď.
Marty
Marty (521 příspěvků) 31.05.2008, 14:54:15 xxx.xxx.232.126
Jsou nádherní, začínají se podobat papouškům. : )

Taky mám něco jako "chovateslký úspěch". Ve čtrvtek jsem kroužkoval malou roselu pestrou. Ze sedmi vajíček se vylíhla pouze dvě mláďata. Jedno jsem ale našel mrtvé v rohu budky. Jsem ale rád i za to jedno. Myslím, že z něj bude pořádný chlapík. Doufám, že bude robustnější než mladé loňského roku.

Tady je fotka letošního mrňouse.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 27.05.2008, 15:46:47 xxx.xxx.232.126
Milane vždyť píše, že tu voliéru nechce rozpůlit, ale nechat jak to je.
Jelikož nemám žádné podobné zkušenosti, nemohu poraidit. Maximálně křepelky na zem, tak to mám já. Jinak pěkné články jsou v časopise papoušci-loňský ročník. Chovatelé uvádí, že horští i nádherní jsou vůči jiným druhům snášenlíví, vůči svému rodu nevím.
Marty
Marty (521 příspěvků) 20.05.2008, 19:51:52 xxx.xxx.232.126
Samca do klece, mladata nechte v budce se samičkou. Ale dejte mu do klece všechno krmeni co je potřeba, at je muže plnohodnotně krmit. To si myslím já, třeba vám ještě někdo napíše jiné řešení.
Marty
Marty (521 příspěvků) 19.05.2008, 19:14:59 xxx.xxx.232.126
Když máte ty nobilisky, tak si myslím, že je žádný astralan nepřeřve. Bydlím na vesnici a občas se mi zdá, že i ptáci okolo jsou víc slyšet než ti moji. Rosely si občas písknou anebo spívají melodie co pochytily od ochočeného samce.

Nemohl byste vložit nějaké fotky nobilisek? (třeba do téma "pochlubte se ") dík
Marty
Marty (521 příspěvků) 19.05.2008, 14:44:32 xxx.xxx.232.126
Jelikož mi hluk australských papoušků nevadí (ale ani jiných), doporučil bych právě austrálii. Jsou to nádherní, odolní, cenově dostupní ptáci. Voliéra je pro ně ideální, maximálně ohoblujou hrany trámků, ale být po mém, jednoznačně volím je. Rosely, korely, barnardy, papoušky červenokřídlé, horské...
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.05.2008, 20:39:28 xxx.xxx.232.126
Alexandrům si míchám směs sám. Větší polovina směsi je tvořena různými druhy prosa a lesknicí. Menší polovinu tvoří směs žíhané a bílé slunečnice, tu ale jen s mírou, oves, pšenice, trochu kardi a kukuřice + nějaké neznámé druhy.
Jablka, hrušky, banány, pomeranče,... dávám jim všechno dostupné ovoce, ale nejčastěji jablka. Jinak to co zrovna roste.
Ze zeleniny jí také všechno co jim dávám, mrkev, okurka, rajče, paprika
A nesmí chybět ani zelené krmení, třeba listy pampelišky nebo salátu. když zrovna nemůžu najít žádný pěkný lístek natrhám jim jen trávu, kterou si požvýkají.
Pro zpestření mu můžete dát nějako větvičku na okus kůry, která taky obsahuje různé vitamíny, třeba z neošetřených ovocných stromů.

Co se týče koupele, tak jsem je viděl jen párkrát se koupat. I tyto pokusy o koupel byly srandovní , protože v té vodě překračovali jako by se báli vody a chtěli se namočit co nejméně. Vůbec se nemůže vyrovnat rosele, která se koupe každý den a je vžycky celá promáčená.
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.05.2008, 21:01:06 xxx.xxx.232.126
Možné to určitě je. Moji roční alexandři malí se taky skouší krmit, anebo to aspoň napodobují. Pohlaví u nich také nejde ještě poznat, ale z chování a stavby těla se domnívám, že to je pár.
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.05.2008, 16:00:51 xxx.xxx.232.126
Skus je dát (vajička) k sobě do nějakého koutku nebo nějakého úkrytu. Třeba je samička bude snášet tam a zasedne na ně. Já jsem to tak loni udělal a křepekla mi vychovala dvě pěkné křepelky. Třeba líhně ani nebude potřeba.
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.05.2008, 15:46:15 xxx.xxx.232.126
Tak to už si radši kupte ty kšandy na papouška anebo ho noste po zahradě v klícce. Nejlepší by ale bylo, když už ho chcete mít venku na čestvém vzduchu, kdybyste mu uděli na zahradě vokiérku. Myslím, že tohle by váš alexandr ocenil nejvíc.
Marty
Marty (521 příspěvků) 10.05.2008, 13:37:01 xxx.xxx.232.126
Nezbývá, než souhlasit s Vojtou. Naprosto mi mluvíš z duše. Taky jsem začínal jako ty, ale i přesto, že už jsem měl internet, tak jsem si koupil pár knížek o papoušcích. Doma jsem měl knihu Australští papoušci od p. Vašíčka, což mi hodně v začátcích pomohlo. Pár dnů jsem byl doslobva zabořený v knížce a hltal z ní informace. Když jsem chtěl vědět víc, prolistoval jsem si čláky i fóra na Ifauně a bylo to. Teoretických zkušeností, si myslím, že mám docela dost, proto nemusím zbytečně zakládat nové téma, které už se tolikrát rozebíralo. Myslím, že kdyby se nad tímto pár lidí zamyslelo, určitě by to přispělo ke zkvalitnění tohoto fóra.
Marty
Marty (521 příspěvků) 08.05.2008, 14:28:09 xxx.xxx.232.126
Vojto super voliéry. Je to dřevo nebo kov, nejde to poznat. Ať v nich odchováš co nejvíce mladých. Jaké druhy do nich plánuješ? Asi nějaké větší, si myslím. Máš je fakt pěkné, jaké jsou rozměry?