Aktuálně: 4 852 inzerátů175 005 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 24.04.2008, 14:44:30 xxx.xxx.232.126
Pokud papoušci nemají bidýlka tak, že by byla blízko rohů dřevěných trámů, tak si myslím že alexandři ani barnardi ji nemusí ničit. Sedí-li papoušek hned u trámku, tak si krátí volnou chvíli okusováním, ikdyž má větve na okus. Penanti mi tak ohoblovali hranu výletového okna. Pokud chtete mít ve voliéře větší papoušky, tak bych to řešil oplechováním trámů.
Marty
Marty (521 příspěvků) 24.04.2008, 14:35:33 xxx.xxx.232.126
Záleží jen na tobě. Kolik bys do toho chtěl investovat, které druhy máš vyhlídnuté nebo se ti líbí. zkus napsat co by sis tak představoval, pak to můžeme ohodnotit a poradit ti. Výhoda je, že ji máž kovovou, tu ti nerozkouše žádný papoušek. Nevýhoda je, že nemáš možnost teplého záletu. Tím se ti toje možnosti zúží a jsme spátky u austrálie. Takže bych tam asi dal menší druhy rosel nebo alexandrů, u těch ale nevím jak by snášeli zimu. zprvu jsem uvažoval i o vousáčích, ale nevím no. zkus napsat víc o voliéře a tvé představy o papoušcích. Snad ti pak někdo poradí.
Marty
Marty (521 příspěvků) 22.04.2008, 20:31:36 xxx.xxx.232.126
Mohl bys nafotit více fotek. neviděl jsem spodní část. Napohled je pěkná, ale uvažoval jsi o praktičnosti voliérky?
Třeba vysuvný šuplík na dně klece. Také se mi nezdály dvířka, která jsou řešena až pod strop voliérky. Asi bych se bál úletu, na druhou stranu tam budeš moct lépe nacpat všelijaké větve. Ale jak jsem psal, neviděl jsem spodní část, možná že to máš vyřešeno jinak. Voliérka je pěkná, určitě se bude na co koukat
Marty
Marty (521 příspěvků) 22.04.2008, 19:44:23 xxx.xxx.232.126
Aha tak jsem se spletl, nevšiml jsem si prvního příspěvku, kde je napsáno datum. Takže můj odhad nebal správný. Už se těším na další příspěvek ze života alexandrů. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 22.04.2008, 19:37:08 xxx.xxx.232.126
Úspěch to už sice je, ale není ještě všemu konec. Všechno skončí až budou papoušci osamostatněni. Vojto jak se daří vousáčům? Napiš zase něco, at víme, jak na tom jsi. Líhnout se budou asi příští týden, jestli jsem to dobře odhad. Teda pokud jsi fotky vložil v den focení. At se daří
Marty
Marty (521 příspěvků) 22.04.2008, 14:59:23 xxx.xxx.232.126
Dobrý den, osobně jsem sice nic podobného nezkoušel. Když jsem se na toto ptal mamky, tak řikala, že se nejdřív má třikrat se šňurkou zakmitat nahoru a dolu a poté nechat prstýnek, at si děla co chce.
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.04.2008, 19:03:42 xxx.xxx.232.126
http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-981/

tady máš něco na tvé téma, kdyby jsi více prozkoumal forum, určitě bys našel co chceš
Marty
Marty (521 příspěvků) 08.04.2008, 20:47:19 xxx.xxx.232.126
Kluci nepleťte si to tu s četem, je to škoda kazit pěkné téma. : )

Jinak Vojto gratuluji a přeji mnoho úspěchů s papoušky. Průběžně nás informuj jak to v budce roste.
Možná taky časem něco přidám, ale nejdřív musím doufat. Tento víkend jsem dal pestrým budku, tak jen čekám jak se to bude vyvíjet. Viděl jsem je krmit a dokonce i pářit se, tak snad z toho něco bude. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 08.04.2008, 15:19:10 xxx.xxx.232.126
Je sice fakt, že tady bylo občas trochu dusno, ale tohle už je minulost. Co se týká hrubek, tak každému se někdy nějaká přištěstí. Je pravda, že někdy je to až neúnosné a docela se stydím za český nevzdělaný národ. Přelouskání textu po sobě by tedy nebylo na škodu. Hlavní však je, že si rozumíme. Na tenhle web chodím i tak vemli rád. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 31.03.2008, 21:32:35 xxx.xxx.232.126
A proč to chcete vůbec zkoušet. V literatuře se uvádí hodně kříženců pestrých i penantů, ale nevidím důvot proč si takhle nesmyslně hrát s přírodou.
Marty
Marty (521 příspěvků) 30.03.2008, 19:10:59 xxx.xxx.232.126
Co jsem tak pročítal různá fora na internetu anebo knihu od R. Low, tak tam psali, že je lepší nechat papouška at se vyřve a nechodit k němu při každém výkřiku, pokud k němu budete chodit, tak to bude brát jako přivolání si vás a už se křiku nezbavíte. Někteří doporučují na pět minut překrytí klece, pokud bude řvát i po sundání přehozu klece opakujte to na dalších pět minut, papoušek si tak zvykne, že to nemá dělat. Tak toto je něco z mých teoretických zkušeností.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.03.2008, 20:42:38 xxx.xxx.232.126
Tak jestli to je to co myslím, tak fakt nevím co by to mohlo být. : ) Dělá to můj samec pestré a penanta, oba se přiktčí tělěm k bidelku do vodorovné pozice a třepotají se a křídlama občas také zatřepotají jen tak aby udrželi balanc. U samečka pestré bych typoval, že jak mě vidí (dívám se na něj z okna) tak to dělá jakoby na uvítanou (je docela ochočený). Dělá to myslím jen když mě vidí. U penanta nevím, možná to odkoukal.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.03.2008, 20:26:14 xxx.xxx.232.126
Mám dřevenou voliéru z palubek a venkovní výlet. V zimě jsem vždy papoušky zavřel dovnitř. Z mého pozorování jsem zjistil, že rozdíl býl vždy tři stupně. Když bylo venku -9 v boudě bylo -6. Dřevo jako izolant slouží také velmi dobře. tlouštka palubek je 2 cm.
Marty
Marty (521 příspěvků) 25.03.2008, 20:41:52 xxx.xxx.232.126
Nejvíc se na papoušky těším, když nějak skouším přežít poslední nudné hodiny ve škole, to jen uvažuji co s nimi dneska zažiji, co jim dám dobrého do misek, co vylepším ve voliéře, třeba instalace nějakého pěkného samorostu do voliér. Pak je papoušky nádhera pozorovat jak si hrají na nové rozvětvené větvi. Vžadcky také s napětím pozoruji, jak se sameček penanta koupe, je to ten největší a nejnadšenější vodník z mého chovu, at je horko nebo zima u něj je miska vždycky prázdná. Každá příhoda stojí za zmínku, ale to bychom tu strávili dlouhé hodiny čtením. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 23.03.2008, 16:25:13 xxx.xxx.232.126
Pane Hála, nic proti Vám nemám, uznávám Vás, ale nemohl byste to napsat panu Šiškovi třeba na mail? Je škoda od tohoto tématu odbočovat jen proto, že chcete vyjádřit svůj názor za každou cenu. Myslím, že jste nám své názory na chov papoušků vysvětlil už v minulém tématu, proč se zase hádat? Každý chová své papoušky jak uzná za vhodné, jaký má k nim vztah a taky podle toho kolik má prostředků a místa k dispozici.
Hodně úspěchů všem, Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.03.2008, 15:24:19 xxx.xxx.232.126
Jak jsem si četl, váš rozhovor o pletivu 0,5*0,5, tak nevím jak jste to vlastně vyřešili. Co já mám mou voliérku, tak jsem si ještě nevšiml, že by se mi po ni proháněly myši. Když mi jím neprošly ani malé křepeličky čínské tak myši už vůbec ne.
Jednou jsem viděl myš jak uttíká po trubce ven, tak jsem si udělal srandu a přemýšlel co bych na ní nalíčil. Napadlo mě natřít trubku vazelínou a pod ni dát kyblík. Myslím, že by to nebyl špatný nápad ne? : )
Marty
Marty (521 příspěvků) 17.03.2008, 14:17:16 xxx.xxx.232.126
Ale také záleží si myslím na oblasti, tam kde je zima bych ještě počkal a třeba na jížní moravě, kde je tepleji bych dal dřív. Já počkám ještě tak dva tři týdny a dám jim je. V půlce dubna už budou určitě i vhodné byliny pro podání papouškům a také tepleji než je teď v březnu.