Aktuálně: 4 865 inzerátů175 099 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
biker70
biker70 (235 příspěvků) 01.12.2010, 19:12:31 xxx.xxx.48.30
A od kdy máme v Čechách ,Moravě a Slezku SOBI ??? Chudák Náš Ježíšek který se nedá namalovat na igelitku a nekouká na nás z každé výlohy. :( Tradice se vytrácí a naše vnoučata bude obdarovávat tlustej přivandrovalec v červeném......:(
biker70
biker70 (235 příspěvků) 29.11.2010, 18:29:01 xxx.xxx.48.30
Já posílám také do Slovgenu. Mám jen dobrou zkušenost. Jen jednou jsem měl problém a sice s tím,že jsme nejdříve použili desinfekci a potom napíchli žiku.( Používáme jehly pro diabetiky).Vzorek byl tudíž kontaminovaný a nevyšel. Posílal jsem po kontaktu ze Slovgenu vzorek nový a už bylo všechno v pořádku. Nemusel jsem ani připlácet. Vše bylo za cenu,jako by se nic nemuselo dělat dvakrát. Od tédoby desinfikujeme až po odběru. Napíchnot na první pokus je někdy opravdu práce pro dobré oči :) U pyrur je žilka opravdu maličkatá.....
biker70
biker70 (235 příspěvků) 16.09.2010, 08:12:33 xxx.xxx.48.30
Letos jsem konečně po 3 letech čekání a shánění samice odchoval 2 Ks Pyrura Picta Roseifrouns,teď čekám na DNA jaké mají pohlaví. Bohužel se mi letos nedaří u aymarů. A padla mi samice horského :(
Obrázek
biker70
biker70 (235 příspěvků) 01.05.2010, 08:01:23 xxx.xxx.48.30
Přesně potvrzujete moje slova výše. Nejspíš to bude opravdu o sugesci. Takže to shrňme. Pokud budu chtít někoho ošidit a on bude věřit této metodě,tak kyvadlo rozhoupu podle potřeby co zrovna shání......(stačí se soustředit na konkrétní pohlaví-vůbec nepohybuji rukou) Možná,ale jsou vnímavější jedinci kterým to funguje spolehlivě,ale těch bude málo. Takže DNA je jediná jistota !!!
biker70
biker70 (235 příspěvků) 29.04.2010, 20:40:10 xxx.xxx.48.30
Trochu bych se vrátil k této diskuzi,jelikoš byla založena podobná,nejspíše bez prohledání historie. Trochu jsem dělal "pokusy" a zjistil toto. Pokud se soustředím na to,že je pokusný pták samec,tak se rozhoupe jako u samce. A pokud se u stejného jedince soustředím na myšlenku,že je to samice,tak se roztočí,jako u samice. Jak to ovlivním-netuším. Takže je asi důležité oprostit se od myšlenek na to,nebo ono pohlaví. A to u dospělých ptáků těžko dokážu,když pohlaví prostě vím. (např. u chovných párů) Teď začínají mladí,tak by možná šlo dělat pokusy po kroužkování. Zapsat si číslo a "kyvadlové" pohlaví a po čase přesvědčit o pravdě.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 20.04.2010, 05:56:06 xxx.xxx.48.30
Určitě hodně záleží na povaze papouška. Mám horské ve společné voliéře s korelama a andulkama. Samec horský-"Ferda" ke mě normálně pri krmení chodí na ruku. Andulky a jeho samice to okoukali a berou aspoň z ruky např. piškot. Korely bázlivě sedí na druhé straně klece. Domů bych ho bral pouze při možnosti pořádného proletu. Jsou to velcí letci. Někde jsem četl,že korela je nejlepší australský letec. Mníšek rozhodně není přerostlá andulka. Skuste objet pár chovatelů a podívat se v reále. Já osobně bych byl pro pyruru. A každý papoušek dokáže být hlučný-pokud něco vyžaduje,nebo se mu něco nelíbí.....
biker70
biker70 (235 příspěvků) 23.03.2010, 18:04:28 xxx.xxx.48.30
Já osobně jsem taky spokojen. Mám tuto stránku navolenu v "oblíbených" a tak jsem jedním kliknutím,tam,kde chci být. To,ale přepokládám bude taky možné. Pokud se při pročítání v papouščí diskuzi nebudu muset proklikávat koňma,nebo ještěrkama (to by mne štvalo),tak o nic nejde-zvyknu si. Uvítal bych změnu v inzerci-možnost hledat výraz např. Andulka-po té se zobrazí inzeráty jen s andulkami-něco jako je na i-fauně. Jinak držím palec,ať to dopadne dobře.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 12.02.2010, 20:43:02 xxx.xxx.48.30
Jak je to tedy s tou neplodností? U arů tedy kříženci nejsou neplodní.Jak vyplívá z popisku Coneho. A co jiní. Třeba nádherní s horskýma. Jsou plodní,nebo ne,nebo jen někteří??
biker70
biker70 (235 příspěvků) 07.01.2010, 17:54:34 xxx.xxx.48.30
Já mám 7 letou samici v pohodě hnízdí a vyvádí mladé. Loni na začátku léta mi padl její samec,tak jsem ji dal maldého (1 rok) a hned měli mladé. Takže ani věkový rozdíl nehraje roli. Stačí pokud se k sobě mají. Pokud ne,tak jsou schopni po sobě pěkně jít. Taky se mi stalo. Osobně kroužkuji veškeré odchovy i andulky.-jedině tak můžu mít přehled a případný kupující ví do čeho jde. Kdysi jsem míval i zebřičky a ty jsem taky kroužkoval A postaršovat ptáky je podle mne blbost. Radši koupím mladé a počkám si. Než koupit "chovný pár" a pak se divit. Momentálně mám na prodej 2 kobalty z podzimu.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 05.01.2010, 17:48:50 xxx.xxx.48.30
Možná bych to zkusil,ale dávej ze začátku pozor. Hnízdit společně radši ve větší-tahle je malá ! Já je nechávám nejdřív v roce-dej jim čas..
biker70
biker70 (235 příspěvků) 29.12.2009, 08:32:53 xxx.xxx.48.30
Chovám. Mám s nimi 5 párů andulek,2 páry korel. (odchovávají) Občas k nim pouštím na prolet aymary-jen mladé. Nedoporučuju papoušky nádherné-dochází ke křížení (stalo se mi letos) . Horáci jsou mírumilovní. Občas nějaká šarvátka s ostatními je ,ale naprosto neškodná. Spíš jen vyhrožování,než útok. Andulky po sobě jdou víc. Jen připomínám velikost voliéry 450x160x200 d,š,v a dostatek budek
Obrázek
biker70
biker70 (235 příspěvků) 28.12.2009, 09:24:19 xxx.xxx.48.30
Není za co. Ovoce dávej jákékoliv. Jen ne avokádo-uvádí se jako jedovaté pro papoušky. A pozor na větve z tisu-taktéž jedovaté. Používej ovocné stromy,nebo borovici ,smrk,vrbu. Pro přípané zájemce mám ještě 3 Ks. Viz poslední 2 fota.Kontakt je v profilu.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 24.12.2009, 07:47:31 xxx.xxx.48.30
Kousnutí moc nebolí -korela je mnohem horší. Bolestivě okusovat se nedej. Musíš mu dá na jevo,že to nesmí. Pochopí to. Hodně štěstí.
Obrázek
biker70
biker70 (235 příspěvků) 24.12.2009, 07:43:17 xxx.xxx.48.30
Hlavně mu dopřej dostatek proletu. Jso to letci. Já je mám ve voliéře 450 cm x 160 cm a 200 cm vysoké. Nejsou to žádní ničitelé,tak se nemusíš bát,že ti sežere obývák. Dostatek větviček na okus mu stačí. Jestli je částečnš ochočený,tak máš vyhráno. Jsou chytří a pochopí,že mu neublížíš. U mne ve voliéře jdou i na prst,když jim nabídnu úplatek-piškot. A to nejsou dokrmovaní-prostě je chodím jen krmit a chvíli tam s nimi jsem.
Obrázek
biker70
biker70 (235 příspěvků) 23.12.2009, 09:21:08 xxx.xxx.48.30
Pardon . Nepřihlásil jsem se. Horský a nádherní jsou moji. Přidám ještě foto z přikrmování utlačovaného mladého.
Obrázek
biker70
biker70 (235 příspěvků) 01.12.2009, 20:24:30 xxx.xxx.48.30
Nedá mi to a taky se zapojím. u mojich aymarů přerušuji hnízdění po druhém,nejpozději třetím hnízdění podle počtu odchovů jako přispěvatelé výše. Nejpočetnější odchov jsem měl 6 ks. Vše přirozeně pod rodiči. Většinou se ,ale podaří 4 ks. Krmení doplňuji i odpoledne. Ráno první dostávají v 6 hod,když odcházím do práce. Většina párů začíná snášet další vejce ještě když mají v budce nevyvedené mladé-většinou jedno poslední. Tak se hnízdění špatně přerušuje-nezbývá,než vejce obětovat,nebo podložit. Budky zavírám a pár tráví odpočinek na bidlech. Krmím jen suchým a ovocem. V.Dvořák
biker70
biker70 (235 příspěvků) 08.02.2009, 13:21:10 xxx.xxx.48.30
Pane Kalíšek můžete sem dát foto vaší voliéry a zimoviště? Rozměry to jsou parádní. A ted k tématu. Rosely jsou opravdu agresivní-některé víc jiné mín. Já mám také smíšenou voliéru. Chovám i rosely žlutolící-v sezoně odděleně a na zimu je dávám do společné k andulkám ,korelám a kouřákům. Loni bylo všechno v pohodě. Až letos asi před 14-ti dny si rosely zabraly pro sebe zálet a odnesl to jeden andulák-přišel o kus křídla /žije,je vitální,ale nevím jestli mu doroste/ Rosely jsem okamžitě odchytil a už jsou zase ve své samostatné voliéře.A už tam zůstanou. Jinak stačí také opravdu malá díra v základech a lasička na dvoře. Před 2 lety jsem takto přišel o asi 5 andul,4 korely a 1 nádhernou. Lasička řádila jak šílená,trhaly nohy a hlavy. Některé papušky jsem musel dorazit. Byl to šílený pohled na zmrzačené a umírající ptáky.