Aktuálně: 4 628 inzerátů177 917 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 15:33:02 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele sharingan z 24.08.2023, 15:19:24

Panejo, Vy jste ale dobrodruh. 😀
Já měla na sobě pijavic dohromady cca 15, ale všechny teda v lékařském či podobném prostředí a s následným adekvátním ošetřením. A vždycky se mi potom chtělo strašně spát.

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 15:27:58 xxx.xxx.191.80

Běžte do nějakého rozumného a spíše méně ezotericky zaměřeného podniku, který hirudoterapii provádí. Objednat něco přes internet… V těchto vedrech Vám můžou pijavice pojít, a i kdyby ne, tak jsou lenivé a nechtějí se nacucnout. 
V normálním provozu mají tu žoužel chlazenou, budete v klimatizované místnosti, řeknou Vám, co dělat a co nedělat a kdy volat sanitu… A v neposlední řadě máte záruku zdravých ničím nenakažených pijavic. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 13:55:59 xxx.xxx.191.80

Moji rodiče jsou čtenáři oba a oba mě ve čtení podporovali. Ovšem nějak nechápali, že ta doba, která jim je vlastně docela blízká, mně neříká už skoro nic. Zkrátka nechápali, co na tom nechápu. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 13:48:20 xxx.xxx.191.80

Pokud je ten prostor členitý, slepice se v něm budou přirozeně pohybovat dle svých potřeb. Půjdou za stínem, pro vodu, na pastvu, na popelení, na hrabání hmyzu, na sluníčko, schovat se před deštěm, do závětří… Budou mít oblíbenější a méně oblíbená místa, ale budou využívat prostor celý. 
Nicméně ano, ta nejvíce exponovaná místa je určitě třeba zpevnit anebo regulovat vstup slepic.
Větší množství slepic utvoří menší skupiny, taková podhejna, a s nimi se budou pohybovat. Pokud tam budou mít pár kohoutů, ti si rozdělí slepice do vlastních harémů, které si na dostatečně velkém prostoru víceméně půjdou z cesty; pak by se mohlo stát, že si každý kohout se svým harémem obsadí svůj kurník, ač bych na to nespoléhala. Traduje se, že 16 slepic už si dva kohouti rozdělí, aniž by vznikaly opakované pranice. Ověřené to nemám, ale mít více kohoutů na jednom místě lze, pokud je dost prostoru, dost zdrojů a dost slepic, aniž by to způsobovalo nějaké zásadní problémy.

Na druhou stranu, pokud existuje možnost mít slepice oddělené po nějakém menším počtu, je to lepší z hlediska přehledu a hygieny chovu. Budete lépe kontrolovat drůbež, lépe aplikovat případná léčiva, lépe se Vám budou v případě nutnosti řešit některé krizové stavy. Třeba požírače vajec nebo slepici kanibalku spíš identifikujete  v třicetihlavém hejnu než ve stohlavém. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 11:58:55 xxx.xxx.191.80
balu:

Jako že v deseti letech je brzy? Já si myslím a mohu pptvrdit z vlastní zkušenosti, že foglarovky jsou pro děti tak od 7 - 8 let do cca 12 - 13 let. Četla jsem je v tom věku já i sestra, i mé děti. 


Může být, já jen konstatuji, že na mě to bylo v deseti letech těžké čtivo. Nemyslím jazykově, myslím obsahem. Nechápala jsem, proč se rodiny v neděli strojí, když pro mě  to byl běžný den výjimečný leda tím, že se zítra jde do školy. Přišlo mi, že si ty děti dělají, co chtějí, a vůbec se nemusí ptát rodičů, jestli můžou ven. Mně by máma teda v nějaké rokli přespat nenechala, a už vůbec ne s bandou cizích dětí bez dozoru. Chápala jsem, že mobil nemají ty děti, taky jsem ho neměla - ale že by je bez mobilu někdo pustil někam do lesa stavět tábor?
Jsem devadesátkové dítě, kriminalita a tak. A když jsem začínala číst ty knihy, přišly mi staré ne pár desítek let, ale tak deset generací. A ani moji rodiče mi nebyli schopni poskytnout lepší vysvětlení, než že byla jiná doba. 
Teď se na to dovedu dívat jinak, ale pro mě jako pro dítě to pro mě bylo úplné sci-fi ne nepodobné Štorchovým Lovcům mamutů. Prostě dávná historie, něco, co se mnou nemá nic společného. A tím pádem mě to nebavilo. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 24.08.2023, 11:43:05 xxx.xxx.191.80
megi-the-pes:

nejstarší https://www.detske-casopisy.cz/kompletni-mlady-hlasatel-5-rocnik-1939-40/ 

např. https://www.trhknih.cz/kniha/uwyysutrwxet

https://antikvariat-divis.cz/cze/knihy/detail/view:98532-mlady-hlasatel-rocnik-neznamy

Mě to minulo, tak se omlouvám, mě to vůbec neba. 😀

A jak to bylo dřív, s experimenty? Nebylo tolik psů, jo, ale ta umělecká díla se nechávala na ulici? Jsem toho Čapka nedočetla, esi se tam zmiňuje, protože nechal utopit ta štěňata, s ním jsem skončila.


Táta, který tu dobu zažil, říká, že v rádiu to sice vysílali jako mluvené slovo, ale s úpravami. Nebylo to sakumprásk celé přečtené, něco bylo vynecháno a něco naopak doplněno. Ale prý dobrý, prostě veškeré politicky nekorektní události a zmínky vypustili, ale nepřidali tam nic závadného. Vzpomíná, že byly vynechány třeba zmínky o kostele a tak, nejen pionýr. 
Mně ta doba taky minula, ale četla jsem ty knihy jako náctiletá. Měla jsem to jako náhradu za to, že jsem nikdy nebyla stanovat, stejně jako jsem četla Lassie proto, že jsem neměla psa. Ve dvaceti bych to už nečetla, ale třeba v deseti taky ne. Myslím, že to je takový předchůdce young adult nebo teen literatury. Děti to nebaví, ale úplně dospělé už taky ne. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 18.08.2023, 14:20:27 xxx.xxx.191.80

Jo jako husy a slepice pohromadě s koňmi… No, to nevím, asi by ta voda byl problém. Buďto pořešit napáječky, nebo pořešit husy. Slepice tam dobrovolně nepoleze, ale spadnout by tam mohla a radost by neměla. 
My měli ty husy a slepice na prostoru cca 1200 m čtverečních a jak říkám, vyjma housecího období nebyl problém. A i během housat se slepice s kohoutem naučili prostě dávat si pozor a houserovi uhnout. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 18.08.2023, 13:58:58 xxx.xxx.191.80

Takové hempšírky nebo rodajlendky dobře nesou, přitom to jsou mohutné slepice. Samozřejmě jsou dle kvalifikace spíše středně velké, ale zkuste se na ně někam zajet podívat, mohly by Vám stačit. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 17.08.2023, 16:44:40 xxx.xxx.191.80

Jste-li si jist(a) nezávadností masa a tím, že slepice maso sežerou dřív, než začne v těchto teplech degradovat, pak ano, můžete.

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 16.08.2023, 13:55:00 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 16.08.2023, 13:52:41

Ano, ale myslím, že to radil někdo jiný, ne já. Myslím, že jsem ji tam taky objevila - díky Vašemu dotazu. 🙂

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 16.08.2023, 13:47:52 xxx.xxx.191.80
Zrzavci:

No to bohužel nevím, jsem blbá. Já jen že……….tjo…… a byla jste to Vy, kdo o tom psal? Nebyla to nakonec Ahteira?? Mně napadlo teď.  Pokud jste to byla Vy, psala jste právě nadšeně, že jste tuhle rostlinu objevila . Má nádherný květy a myslím, že je pnoucí?


Pnoucí? Kiwi? Ale to teda nijak zázračně krásně nekvete. Klanopraška? Akébie? Tu sice nemám, ale vím, že jsem někde zmiňovala, že ji chci.
Ta mučenka to není? Některé jsou pnoucí. 
Já se doma mrknu do stažených souborů, co jsem kde psala.

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 16.08.2023, 13:25:38 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 16.08.2023, 13:01:20

Tak to fakt nevím. 🙂
Dřín? Kdouloň? Mučenka? Muďoul?
Nevzpomenete si na něco víc?

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 15.08.2023, 17:18:13 xxx.xxx.191.80

No jasně, že jsem tady, děvčata a chlapci. Já bych Vás nikdy neopustila. Až umřu, budu Vás všechny chodit strašit. Ale uznávám, že momentálně prožívám jisté životní převraty, tak na internet nějak nebyl čas a ani nálada. S některými mám vyměněné kontakty na mobil nebo mail, tak jsem si říkala, že pokud by někdo potřeboval, ví, jak mě najít…
Pořád pěstuju na balkoně papriky a bylinky, pořád chovám žížaly, pořád nemám psa. Nic až tak dramatického se nezměnilo. Pořád jsme v procesu stavby domu, takže pořád mám zahradu vzdálenou dvě stě kilometrů od místa bydliště, ale plány s ní mám veliké. Chodím na výstaviště do Lysé a už tu mám vyhlídnutého chovatele českých hus. 🙂 

Edit: Jo fotky - no, zkusím se do budoucna polepšit. 🙂 Ale zatím nemám. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 15.08.2023, 14:04:11 xxx.xxx.191.80

Já našla houby na místním hřbitově… No, nechala jsem je tam, přece jen, je to hřbitov, ale chuť na houby by byla, ne že ne. 

Moje máma má kuřátka, teda už mají tak dva měsíce. Je to typická dvorková směs, je jich šest a každé je jiné. Dělají radost hlavně synovci. 

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 30.05.2023, 14:04:07 xxx.xxx.191.80
mastnacekk:

Je hezke, jak jsou vsichni chytry jako radia a vycitaji sebereflexi a svedomi teamu ifauny a pritom by to u nich clovek pohledal marne. Roky jste tam stastne psali, plevelili citacema, plkama a fotkama o nicem, zdarma. Nezastavam si nikoho, ale, uz by to trosku chtelo vychladnout a ubrat plyn. Kdo jste kdy byl v podobny pozici jako team ifauny?  


iFaunu jsem milovala. O změně si myslím svoje, ale nikde jsem to nekritizovala. Psala jsem, že tím iFaunu pohřbí, a psala jsem, že se mi nelíbí mazání příspěvků, které odkazovaly na jiný web. 

Vzhledem k tomu, že to nehodlám veřejně sdílet a že na tom nebudu vydělávat, opravdu si nemyslím, že by moje svědomí s tím mělo mít problém.