Aktuálně: 5 042 inzerátů173 719 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 11:48:34 xxx.xxx.239.63
Fikovnice:
Rapotačka:

https://outsidermedia.cz/retro-vyuka-dejepisu-v-roce-2020-kdo-nas-osvobodil/?fbclid=IwAR2khjoLlQckNvLIjyAuZOqwRTrx-pC0P5NFSu7B9Id9Xhw0n6RIQ7ZCHnI

Obrázek Obrázek
Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 11:21:29 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 30.05.2023, 11:05:12

Tak lidi zase ten obsah hodně rychle vytvoří, vědomosti a zkušenosti jsou v nás. Na facebooku je to nepřehledné. Pokud se vám podaří získat archiv pro malochov cz, tak klobouk dolů. iFauna na stránkách zveřejní kde se archiv nachází. Zatím ale není nic jisté a zde je to uživatelsky nejpřívětivější náhrada. Ale bojujte, nikdo Vám nebrání. Hlavní je, že jsou lidi po kupě a v rámci možností všichni v kontaktu.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 11:03:32 xxx.xxx.239.63

Buggyra:

Ale admini se toho chopili s vervou a jsou úúžasnýý a dělají vše pro to, aby to tady těm požadavkům přizpůsobili. Metál pro ně :-)


Ten svůj jim ale nedám.😎😄

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 10:43:33 xxx.xxx.239.63

Zrzavci:

JO! A tohle mi celou dobu běží hlavou taky - že kdyby bylo zapotřebí nějakých financí, tak myslím, že odhaduju, že každý z nás přispěje.


zbynek: Sbírka určitě nebude nutná, nic takového po našich návštěvnících nikdy vyžadovat nebudeme. Prostor na rozšiřování a pojmutí velké kapacity příspěvků a fotografií máme, případně... 

Souhlas! Chápu že to není lehké přijmout, protože to pak vyvolává očekávání a je to zavazující. Ale taky myslím, že by spousta z nás něco ráda poslala... nezávazně jako poděkovaní a případné ulehčení úprav. Stačilo by naznačit kam. 😄

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 10:18:36 xxx.xxx.239.63

Zrzavci:

a co taklenc  :

 

https://www.lovecpokladu.cz/findings/tree/0305/305469/002.jpg?1673800584

 

jen doufám, že to nejni nějaký nepatřičný ocenění, se v tom nevyznám, ale přišlo mi to hezký, že jako by to mohlo být Phorum IV. jako byl můj oblbíbenej Kája IV. \'smiley\'


To je pěkný, nějak na to nepřišli co to je:

https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/metal-305469/

Ale tenhle návrh se mi líbí: 

"Tohle dostávali štamgasti v knajpách IV. cenové skupiny, za přežití..."😄

Na mobilu asi zatím editace nejde...

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 10:07:46 xxx.xxx.239.63

Anonymní:

Na metál stále čekám \'angel\'

Deaktivaci až na signál od Megí.\'laugh\'


To jsem já. 😄

Mně by se ještě hodila snad jediná věc - možnost odstranění příspěvku dokud se neobjeví nový.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 09:46:09 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.05.2023, 09:37:11

Napsanýho fóruma tam máte.😄 

Mně osobně ten seznam přijde skoro zbytečný. I když jak je to tu ještě vlažnější, tak víte s kým si můžete popovídat, to jo.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 09:23:57 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 30.05.2023, 09:09:03

Já to četl s tím pivem, taky občas praktikuji a pociťuji podobné vedlejší účinky. 😄

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 08:51:28 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 30.05.2023, 08:45:12

Kopulující pár štětconoše ořechového (Calliteara pudibunda), nahoře samička.👍

Hlava nehlava, kyčel, příkyčlí, stehno, holeň, chodlo, drápky. Pata chybí?

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 07:58:26 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 29.05.2023, 23:20:38

Kiwi u nás jsem moc šancí nedával, koupil jsem před lety na zkoušku po párech samosprašná + samec ale v nic moc jsem nedoufal, ani se o tento rod příliš nezajímal a už ani nevím co to bylo za odrůdy. Kdyby se ale letos ukázalo že má šanci dozrát, naroubuji osvědčenými odrůdami a snad se dostaví i nadšení pro tuto rostlinu. V dobách kdy se objevovalo a věc byla nedostupná, měli lidi potřebu být iniciativní, byli odkázáni jen na své vědomosti. Dnes už máme vše na zlatém podnose a zakrňujeme. Cesty do zahraničí už nejsou taková událost jako kdysi, vše už je objevené a známé. Člověka to nenutí se sdružovat a společně hledat informace, realizovat importy, provádět vlastní pokusy. I dnes se ale ještě najdou směry, které k větší snaze vybízí a to jsou například zanikající krajové odrůdy kulturních plodin, těžce válcované komerčními hybridy. Byly snahy učinit neregistrované osivo nelegálním, to zažehlo alespoň menší snahy o záchranu místních variet a vznik amatérských semenných bank. V chovech hospodářských zvířat by to brzy mohlo být podobné, vlastně už je. 

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 18:42:41 xxx.xxx.239.63
Bodlinka:

\'Lavender\' je anglická araukana, mají je totiž i ocasaté, na rozdíl od něměckého směru šlechtění. To \'lavender\' je označení barvy, česky trapně perlově šedá. Většina těch zvířat ale perlově šedá není, různě prosvítá feomelanin, hlavně u kohoutů.


Koukal jsem, že existují i za oceánem ameraucany lavender, těm ale chybí chocholka.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 18:31:35 xxx.xxx.239.63

Letos poprvé po 7 letech bude kvést kiwi Actinidia arguta a zdá se, že i A. chinensis něco chystá, uvidíme jak to bude dozrávat u nás v 500 m n. m. Akébie pětičetná (Akebia quinata) už druhým rokem přebohatě plodí, na konci léta se zcela jistě pochlubím sklizní.😄

foto 1. a 2. A. arguta, 3. A. chinensis, 4. a 5. Akébie👍👍

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 15:31:49 xxx.xxx.239.63
honzapm:

Děkujeme Fórumovi z Jeseníků za srdceryvné představení.

Ano, tiché čtenáře máme nejraději. laugh

 

Já zrovna odnáším vajíčka na poštu, 40 na Slovensko a 25 do Jižních Čech.

A bolí mě hlava, tak se mi tam vůbec nechce, to bude vedro.

Asi to je znamení, že se mám cestou z pošty stavit na zmrzku.

A tato znamení já vyslyšuji vždy velice rád, že.

Lizu zdar. 


Rádo se stalo, dojemný příběh pro tiché i netiché čtenáře. 

Že já Vás přece jen brzy pošlu na další zmrzku, když to letos příliš nevyšlo s lavender, vlašky jsou tak pěkné. 😄

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 14:58:25 xxx.xxx.239.63

Zvedavec

V češtině se o tom "plemeni" moc nepíše, pochází myslím z Británie. Jsou to vlastně modré ocasaté araukany s chocholkou, trochu podobné cream legbar. 👍

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 11:00:20 xxx.xxx.239.63
mastnacekk: Zbynek, jak jsem psal, vzhledem k inzerci neni sance aby jste meli archiv vy. Bohuzel.

Ale ten archiv by podle mě nedali nikomu. Vždyť by neměli pod kontrolou jak se s tím v cizích rukou bude nakládat v budoucnu.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 10:46:20 xxx.xxx.239.63
honzapm:

Všechny zdravíme a máváme.

Javorko, nejela jste letos na Chelsea?

Proč vono je to vždy v termínu, když líhnu kuřata?

Ach jo. \'cheeky\'

 

Phorum - a kdo vy vlastně jste? Já jsem zvědavej.

 


Tak já se trochu rezepíšu. Vyrostl jsem mezi zvířaty a v chovu pokračuji. Mám indické běžce a začal jsem před lety se slepicemi vlaškami, bezocasými araukanami a hybridkami.. později zelenonožky které mi zlikvidovala liška. Nikdy se mi nepodařilo to udržet čisté, takže z toho je klasický dvorkový mix. Loni jsem zkoušel odstartovat čistokrevný chov koupí NV brakelek zlatých černě pruhovaných přes poštu, bohužel se nepodařilo ani jedno kuře. Jsem od Jeseníku, takže obklopen Polskem kolem sebe moc chovatelů nemám. Letos z 15 vajec Lavender, taky poštou, mám pod kvočnou 4 kuřátka. Lavender mě zaujala, ale jestli se tomu dá říct plemeno...

Z ifauny mě asi znát nebudete, spíše jsem jen četl. Ale jak se začalo oznamovat že se zruší diskuze a začala první cenzura odkazů na náhradní weby, tak jsem si říkal, že zabojuji a poslal jsem snad 100 lidem odkaz sem v soukromých zprávách.. za což mi zablokovali všechny profily.😄 Nejstarší je GaIif, jediný funkční Lontak a vznikaly jen pro občasné dotazy, nějak jsem se jich nedržel. Mám vzdělání blízké biologii, takže se tak obecně jakž takž orientuju a občas poradím v teraristice, v hmyzu, okrasném ptactvu, drůbeži atd. nebo aspoň odkážu. Na povídání moc nejsem ani nemám tolik čas, takže moje aktivita postupně utichne : ), ale občas sem určitě zase kouknu. Podobná komunita se těžko hledá a myslím, že by těžko ještě někdy něco podobného mohlo vzniknout. Proto mi na tom tak záleží, i když se až tak neúčastním, čerpám ale hodně. Jestli se podaří zachránit diskusi na iFauně, to teda nevím. Ale budu sem kvůli tomu chodit, zda se něco nechystá, nějaký ten povel k hromadné deaktivaci či co. A na závěr kuřátka lavender : )

 

Obrázek Obrázek Obrázek
Phorum
Phorum (76 příspěvků) 28.05.2023, 12:26:30 xxx.xxx.239.63

Sardullah:

Jako nikde jsem to neověřovala, nevím zda je to pravda, když jsou všude nabízené k prodeji, ale deratizátor mi vloni říkal, že lepidla na hlodavce jsou zakázaná (mělo by to souviset s tím, že to je týrání).

Jako chápu, že myši můžou být problém, ale za mě je použití lepidla pěkná prasárna.


Taky myslím že jsem o tom zákazu někde slyšel. V Chorvatsku to měli všude kolem domů, normálně venku a byly na tom nalepené ještěrky:/

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 28.05.2023, 11:22:26 xxx.xxx.239.63
Zero:

Zdravím, na IFauně jsem nikdy nic nepřispěla (sem píšu poprvé), vždy jsem jen četla a i tak to byla pro mě rána.  Diskuze byly velice nápomocné a nebo prostě ,,jen\' zajímavé a skvělé trávení času při dlouhé pauze na oběd. Každopádně doufám, že se tady všichni sejdete a přeji vám všem hodně štěstí s vaším zvířecím osazenstvem. :))


Jako bych to psal já : ) i když sem tam jsem něco přispěl. Kromě vědomostí jsem tam chodil načerpat energii... a zahnat chmury všedního dne.👍