Aktuálně: 4 636 inzerátů177 756 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 31.10.2023, 21:27:36 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 31.10.2023, 21:13:32

No, já jsem ráda, že se psi už sem tam neperou. Nepřijde mi jako hrocení, když někomu pes letí nezvladatelně na druhého, když může dojít k psí rvačce. A že se to člověku nelíbí. Na minulé století mám také skvělé vzpomínky, ale nikdo ve cvičákové partě nevenčil bez košíku, čokle se servávat nenechávali. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 31.10.2023, 21:02:31 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.10.2023, 20:44:54

Megí, ale vždyť hnědou pokazili právě pejskové, kteří se na ni nějak řítili. Na mýho psa letět velký hnědý pes, taky řvu a jsem vytočená. Akorát já bych žádnýho psa nenechala dolítnout ke svému, by i ten pudl schytal kopačku. Nebo byl odrazen řečí mého těla. Kdyby pán napadené feny neřval, že je policajt, ale třeba hasič, doktor, učitel? Co by to změnilo na situaci? Kromě následného rozpoložení/rozložení psychiky paničky pudlice? A předpokládám, že Thielli slečnu šiblou hnědou nepouštěla někde na ulici v Praze, ale na vycházce mimo hlavní zóny. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 31.10.2023, 20:37:04 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 31.10.2023, 19:18:41

Uf huf, milá Thielli. Co napsat. Snažíte se, neprdíte na nacvičování situací, pak přijde tohle… Pánovi se nedivím, že ječel i mimo své povolání (fenku má jakého plemene?), nedivím se vám, že si sypete popel na hlavu a jste možná zralá i na víc než skleničku piva. 

Jestli jste se chtěla jen vypsat, tak hladím po pacce (i tu hnědou), holt jí věřit nemůžete. Viděla jsem z dálky fenu, kterou hnědá nesnáší. Povel stůj, klik, pochvala, pamlsek, sahám na obojek, abych hnědou připnula.

Kdyby měla hnědá šňůru, dlouhou couračku, nemusíte nic připínat. Jen zašlápnout - šňůru, ne fenečku nebo uchopit couračku. Jistit. A v klidu pokračovat v povelu, kliku, pochvale. I přes štěknutí nepřátelské feny. 

Já jsem v tohle jiná, mám rtw. Kdyby kterýkoliv z mých psů na někoho vystartoval, jsme na pranýři. Jsme zpět u toho přivolání, které jsme řešily zde nebo na předchozím foru? Nemůžu si dovolit pustit na volno psa, který by vypálil za něčím/někým, i kdyby šlo jen o dva psy ze sta. Vaše hnědá má problémy s okolím, okolí teď i s ní, takže? Otřepejte se obě. Panička bude od teď tak prozíravá, že další faul se nestane. 🍀

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 21:40:23 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.10.2023, 21:25:29

Tohle u nás neseženeš. A soudnej vet to psovi nedá. Tak proč něco mazat.

Fikovnice - zde je řeč o psech. Já se naježila při slově paracetamol, to je jak dát psovi brufáč. A to nejde.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 21:32:47 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.10.2023, 21:09:10

Aha, už jsem našla. Vy žijete někde v zahraničí? V ČR tenhle přípravek neznám, je to zvláštní kombinace paracetamolu a opioidu, jen pro krátkodobé použití. Jestli není váš pes po Librele v pořádku, co se pohybu týká, možná není od věci se zamyslet nad neprodlužováním života psa. 

Snad nezním jako hyena, sama dumám nad svým 8,5letých chronickým ledvinářem. Kterému ovšem Librela pomáhá na jeho osteoartritidu naprosto skvěle. Bohužel s nežádoucími účinky. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 20:30:58 xxx:xxx.fb4c:ae44

Pouze poslední placka? Přemýšlíte pořídit placce parťačku? Potřeba poskakování, pochrochtávání pěkně pohromadě. Posmutnění po předešlých plackách pořád Pefe pociťuje, psychická potřeba poznásobit placatou partu prchla?

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 20:09:52 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.10.2023, 19:54:04

To jste odvážná. Já si radši počkala s úkony na návštěvu certifikované psí fyzio, aby mi ukázala naživo, co mám přesně dělat ohledně Vořecha, cviky, protahovačky, každý pes je jiný a dle videa bych si na to ani netroufla. Jestli je dcera od kolegyně takhle certifikovaná pro psy, proč ne. 

K venčícímu tématu - včera to za úplňku šlo i bez baterky. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 19:39:27 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.10.2023, 19:28:09

Vahine, já se moc přimlouvám za psí fyzio. Jak se už radilo vedle v “lehátku”. Hydroterapie, dornovka, masáže, může to běloušovi hrozně moc pomoci, zejména když máte nějakou jasnou diagnozu.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 30.10.2023, 16:55:03 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele Bètka z 30.10.2023, 07:43:18

Bylo by fajn popsat podrobněji, co se boxíkovi po L. přihodilo, jaký byl jeho zdravotní stav před aplikací. Takhle to zní jen jako výkřik od anonyma. Pesanovi samože držím palce, ať je mu lépe.

U nás měl včera večer Vořech 11. den po podání té minimální dávky krátkou, párminutovou epizodu bolesti a nepoužívání končetiny. Tentokrát to byla pravá přední. Stejný scénář jako u předchozích dvou dávek, jen tam šlo o pravou zadní. A opravdu nevím, čím to může být, tentokrát jsem si na stopro jistá, že nadměrný pohyb nebo nějaký kravení za to nemohly. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 27.10.2023, 20:50:43 xxx:xxx.727e:be04
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.10.2023, 20:31:00

Při tomto zadání, pokud by panička netrvala na středně velkém psovi, mě okamžitě napadne úžasný pan motýl. 🙂

Od pudlů jsou tu odbornice, jistě poradí.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 27.10.2023, 20:46:29 xxx:xxx.727e:be04
Jozefčík:

Už jsme měli jednou dva vrstevníky, ale odlišných plemen, takže to byl velikostní i povahový rozdíl, ale dva jezevci by snad mohli být v pohodě. No, pořád ještě můžu couvnout, a přiznám se, furt nad tím přemýšlím. 😁 Poslední dobou je to se mnou těžké. 😁


Mohou a nemusí být spolu v pohodě. Pořízení stejně starého parťáka může být obr radost. Stejně tak i obr starost, když by si nesedli a za čas si šli po krku. 

Já bych dvě štěňata či dva odrostence stejného věku nechtěla ani omylem. I kdyby vše vyšlo, pesani si padli do náruče a společně prožili krásný život, je hrozně smutné, když vám pak oba psí parťáci naráz zestárnou. Tenhle fakt si moc lidí neuvědomuje. Podobně jako Doron mám radši mezi psy věkový rozestup, hlavně kvůli bezproblémovému soužití.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 26.10.2023, 20:18:26 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Renata z 26.10.2023, 10:44:25

Já bych byla opatrná s tou zátěží na vycházkách. Jak jsme tu psaly už dřív, psa klouby přestanou bolet, ale rasuje si je stále stejně.

Megí, nevím, z čeho to může být. Jen tipuju dle svých krátkých zkušeností, že jak se psovi postupně uleví, člověk má tendenci to brát jako tadáá, je to cajk. A začne psa víc zatěžovat, než když se psík sotva zvedal, belhal. Což jsem vlastně udělala i já Vořechovi po první dávce L., běžel si a lítal najednou, měla jsem ho brzdit. To samé po druhé davce L. A že se psovi sakra uleví, když ho najednou nic nebolí. Může si pak v tom “juchuchů” módu dorasovaný klouby zprasit ještě víc, chroustne se tam něco? Vymletej kloub, najednou zátěž jinší, pes se začne celej po L. pohybovat jinak, takže i svaly mají jinou odezvu… Nevím, fakt nevím.

Vořechovi teď po týdnu od třetí dávky začínají mírně strupatět špičky uší. Nedá se to srovnat s předchozími reakcemi, nedrbe se tolik, hlavu mírně naklání zase vpravo, ale dřív to mělo rychlý nástup. Asi díky minimální možné dávce se u něj teď NÚ projevují zvolna a ne v takové míře, přitom na OA mu L. opět skvěle zabrala. Uvidíme, co se bude dít příští týden, nejásám, jsem v pozoru.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 25.10.2023, 22:26:25 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 25.10.2023, 22:02:50

Než schůdky, to radši rampičku. Pro jezevčici a její zádové/nožní problémy kamarád vymyslel náběhovosestupovou desku s příjemným úhlem. DIY vyrobené, pár prkýnek a na ně položená rohož nebo co tam má.

Držím palce, ať je bělouš v pořádku!🍀

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 25.10.2023, 19:25:08 xxx:xxx.407f:90eb
Ciri:

Kdy jste začali psovi věřit, že přijde na přivolání za všech okolností? Je mi jasné, že to závisí na tréninku (jak často, jak efektivně), ale tak jako tak ten náš pubertální vychcánek moc dobře ví, jestli ho jistím stopovačkou, anebo ne. A dá se vůbec zvládnout stoprocentní přivolání u psa, který má silné lovecké pudy, aniž by bylo potřeba použít elektronický obojek? Díky.


Co máte za plemeno?

Psům se silným loveckým pudem jsem ohledně 100% přivolání/zastavení nikdy věřit ani nezačala, bylo to u nich v rozporu s jejich pudy a povahou. Měla jsem vysokonohé teriéry, v lese bylo přivolání fajn i bez šňůry. Držela jsem si teroše v přiměřeném, od mala naučeném akčním rádiu, žádné šmejdění desítek metrů v porostu. 

Na poli smolíček pro mě, bez špagátu to nešlo, elektriku nevedu. Neberu to jako své či psí selhání, že když něco vylítne terošovi před sosákem na otevřeném prostoru, nemyslí, jedná. Na provázku se nějaké zastavení i konalo, ale pes se klepal v loveckém rauši, moc nevnímal.

Tohle těžko popisovat někomu, kdo to nezažil. Řízený lov je bezva pro ohaře i další plemena, ale jsou i taková, kde to nefunguje. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 25.10.2023, 18:08:27 xxx:xxx.407f:90eb

Vodopád chrchlů - tohle slovní spojení mi asociovalo jednu záhadu, co jsem před pár roky nafotila. Dodnes nevím, komu ten vodopád patřil, který živočich ho vytvořil. Šlo o takové velké lívance blivajzu všeho možného (jeřabiny, šípky, zrníčka…), které byly umístěny v patrech stříbrného smrku na opuštěné, zarostlé parcele. Některé chrchle byly i dost vysoko. Víceúrovňová špajzka nebo wc? Kdo za to může, napadá vás něco, chytré hlavy?

Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 24.10.2023, 22:40:30 xxx:xxx.407f:90eb

Jinak jsem si při přečtení nadpisu myslela, že si někdo stěžuje na podivný podzim. Všechno kouše. Stále komáři, teď i špatně flekatý beruny, zrzatej mravenenec mi dneska napuchnul kotník. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 24.10.2023, 22:35:11 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 24.10.2023, 13:20:38

To je teda pech, někdo ze sourozenců feny řeší to samé, jak jsou na tom sourozenci rodičů atd? Taky na foto vidím zub navíc, že zrovna P1? Nechala bych feňuli dorůst, nekoukat jí do huby, ať se nestresujete. A pak ji třeba vzít na rtg, zda jde opravdu o nadbytecné tesáky.

Máte to u BŠO drsné, zrovna o P1 se u jiných plemen majitelé modlí, aby psovi vylezly do roka. Měla jsem fenu rtw, ta měla nadbytečný řezák. Přitom dokonale nůžkový skus, ani na svodu si toho nikdo nevšiml. Štěňata nikdy neměla, u rtw navíc více zubů neznamená vyloučení z chovu. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 24.10.2023, 20:19:03 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 24.10.2023, 20:16:00

Si myslím, že celou dobu věděl, kde jste. A čekal, až vylezete. 🙂 Při schovce si musíte hlídat i vítr, zda je v zádech nebo proti.

Já se občas schovám psům doma. Tam je to sranda. Napachované prostředí, stejně jedou sosákama po podlaze po nejčerstvější pachové stopě. Předevčírem jsem je vypekla, ukryla jsem se za dveře v jednom pokoji a před sebou jsem držela molitanový podsedák, nebyla jsem vidět. Šmejdili jak motorový myše, větřili a sondovali průvan, neodhalili mě. Za trest jsem byla od feny pak zakousnutá do ruky, Vořech se mohl uvrtět, že jsem se zjevila.