Aktuálně: 4 871 inzerátů174 742 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 19.12.2023, 19:36:30 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.12.2023, 08:29:53

To je ta rotvice, která se pýří nad pochvalami své kondice. Přitom by to tak mělo být, žádný válec. Nesnáším lidi, kteří ze svých psů dělají obezitorní válečky, jedno zda je to rtw, vořech, labík, bígl, josefčík…

Hele, když jsme u štěňat, nové Proužky nemají nožky úplně ólrajt, dumám kromě vydatné dotace skelety od řezníka i výjimečně o nějakém “práškování”. Z minulých zkušeností se mi osvědčil Irish Cal, ale je to už dávno. Máte někdo tip na fajn doplněk ohledně růstu pro štěně neznámého původu, bude to mamutík, štěně s tak zvláštníma nohama jsem ještě neměla. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 19:56:28 xxx:xxx.1987:cd34

Dafi, to je kouzlo útulkáče. Nikdy nevíš, co ti z něj vyroste. Věk dle jeho mobility, vyzrálosti, jehliček tipuju ke třem měsícům, velikost a vzrůst si tipovat nedovolím.  Ale bude ho kusanec.

Keriton, díky za slintání, feňule se povedla, chovatelce za ni patří velký dík.

Xerxová, no co naděláš. Mohla tu být nová krev, takhle mám vykastrovanou kraslici (pyometra na dvou letech). Musím říct, že mě to tenkrát hodně zamrzelo. Škoda hlavně pro chov v ČR.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 19:50:17 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.12.2023, 19:46:51

Škoda, že tu nepíšete víc, vždycky jen šup pro radu, poradu nějakou. Tak aspoň vyřiďte pesanům řádné podrbání. 🙂

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 19:41:55 xxx:xxx.1987:cd34

Já tak nějak tuším, kdo je za úsměvem. 🙂 Třeba se mýlím, ale že vy máte ještě krasavou fenečku, že? 🙂 Držím palce, ať se nenajdou žádné hnusoty a dá se to vyřešit.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 18:59:50 xxx:xxx.1987:cd34

Takže to dělá jak dlouho? Pár měsíců, týdnů, dnů? Určitě bych nechala udělat rozšířený krevní rozbor a moč. Nemohl při pažrání sežrat něco opravdu nestravitelného? Znala jsem psa, který měl podobnou epizodu chování, nakonec to byl předmět v žaludku (kousky tenisáku) - psovi to dráždilo trávení, i když neblil, snažil se prostě na první dobrou při nepohodě do sebe něco nacpat. Přišlo se na to až při kontrast rtg.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 15.12.2023, 23:17:12 xxx:xxx.3364:6347

šla jsem pro poštu a viděla tam stát vodo-topo, potřebovala jsem se něco zeptat. Zapojoval jim bojler, příští týden se nastěhujou. Viděla jsem kuchyň, vlezla do koupelny😉 protože to jsem mu avizovala, že až ji dodělají kouknu, jakovou vymysleli.
Chápu to správně, že jste po domluvě s nějakým řemeslníkem vlezla novým sousedům bez jejich vědomí do téměř dokončeného domova?! Jestli to je tak, řeknu jen “no týýý vole!". Nemám slov. Kdyby vám někdo udělal to samé, co by se dělo?
Jestli to bylo se sousedy domluvené, bylo by to jiné, ale vaše psané slovo vyznívá spíš opačně.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 14.12.2023, 22:52:29 xxx:xxx.3364:6347

Brý večír, dneska sem měl plno práce, sem prej i přes včerejší očkování rychlej, že to nejde cvaknout. Jsem tu jen pět dní, ale zatím to ujde. Tak dobrou noc, v psím pokojíčku to chvíli všechno chrápe. 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 13.12.2023, 22:52:53 xxx:xxx.3364:6347

Coby ta rybička jsem si s láskou dneska vyzvedla bichli. Je to krááásný svazek, Megí, číslování stránek se tuze povidlo. 😀 Pohladila a ukryla jsem knihu před zoubkama zvědavýma, ke čtení papírovýmu se dostanu asi za hodně dlouho. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 12.12.2023, 22:23:41 xxx:xxx.3364:6347
efe:

Plako a ví se, čeho to je křižovatka? Že je to pruhovatý - nějakej picbum bo co? Ale bude to teda pan pes, to bude super dvojka s Žůžou 😍


Neví se nic. Matička křižovatka, otec neznámý. Picbum/stofárd/boxer/volně může člověk dumat dále. Foto matičky níže, z útulku. 

Každopádně sbližování s roticí jde kosmickou rychlostí, holt ten novej vesmír. Chvílema jsem tu jen seděla a zírala, jak ty psí komunikační kanály šlapou, jak bezva je prcek vyškolenej z předchozího umístění. Asi by to nebylo pokoukání pro slabý povahy, protože situace obsahovaly spoooouuustu hlasových i výrazových projevů. Přitom tak krásných, jasných, čistých, čitelných výrazů a gest, že oba hned věděli, na čem jsou.
S pokorou tedy učím prďolu řeči lidské, snad jsem pro něj taky čitelná. Akorát mi došla Betadina, zítra jedem na vstupní kontrolu na vet, tak si o ni pro sebe požádám, vořeší jehličky dělají své , i když mě nezakusuje natvrdo. 🙂

Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 12.12.2023, 00:34:24 xxx:xxx.3364:6347
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.12.2023, 23:28:43

Doron, já nevím, co z něj vyroste (kindr-puppy vejce), chytrej je jak opice, umíněnej a už teď si umí stát za svým názorem. A je hlavně moc dobře vymazlenej z útulku, kontaktní a fajnej živočich. Kříženec kříženkovatej pruhatej. Každopádně odvolávám, co jsem napsala. Teď v noci došlo k blízkému setkání dvou druhů. 🙂 Ospalý štěně vylezlo z klícky, viděla jsem reakci feny, no tak teda jdeme čůrat. Pospolu na zahradu. Oumajgad, nevím, kdo byl víc šťastnej. Feně se to během dvou dnů! porovnalo v hlavě a už má svý mimi. Mimi má svou kámošku. Já zůstávám zdrojem potravinovým. Pěkně se nám to protnulo.❤️

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.12.2023, 23:02:50 xxx:xxx.3364:6347
Odpověď na příspěvek uživatele ajjja z 10.12.2023, 10:41:08

Já už v tomhle tématu nemám moc co říct. Snad jen, že když jsem ho zakládala, neměla jsem nejmenší tuchy, jak to v našem případu dopadne. Jsem “ráda”, že se o Librele mluví v širším slova smyslu, že si to tu majitelé psů přečtou. Že i unikátní reakce mohou nastat, nikdo to nemůže vědět předem. Že je lepší zkusit všechny možné procedury, praktiky, možnosti a další věci ohledně osteoartritidy před nasazením Librely. 
Zároveň ale Librelu vnímám opravdu jako skvělou věc. Nebudu se opakovat, na OA zabrala u Vořecháčka skvěle. Vaší berňačce přeji pohodu bez bolestí co nejdéle.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.12.2023, 22:48:25 xxx:xxx.3364:6347

Jak jsme si zde již dříve všimly/i, nabytím nových kukadel jeden nemá čas. Čas fotit, čas se v klidu najíst, čas se vyspat - všechno je v prázdnu, novým vesmíru, který se teprve seskládává. Ven meteleskum bleskum, bacha na uši (sundej si náušnice, tele), baterku si vem ven, ať to nezašlápneš, má to mimikry dokonalý, eště tomu radši dej reflex obojek. 
Jak nám to pěkně papá a jakej bobeček to udělalo kvalitní - štěstí, že to hovno neudělal na gauči, to bylo taktak. Pořád ve střehu, tak bych to definovala po necelých 9 letech od posledního štěněte (dneska fouká, nemusím být v tenzi, protože tenhle Vořechus to neřeší. Stýská se mi…). Člověk zapomene, jaká to je fuška. Bolí mě záda a nohy, cvalda se i na kraťoučký poponášení pronese. 
S fenou se sžívá dobře. Ještě se bez omezení ve smyslu zábrany ve dveřích nebo klícky (ano, “týrám” odmala štěně klecí. Přesunu tam spícího nebo hodně unavenýho líbezníka, lehne a chrní. Probudí se = letíme ven.) nepotkali. Prcek by si šel hrát, fena potřebuje svůj prostor a čas. Ale jde to fajně. 🙂
Doma to je jak po výbuchu atomovky, akorát jdu aspoň zamést největší bordel. Fotky? Mám jednu z útulku a pak jednu z hnusodeky od nás, ekl psí, ideál pro štěně. Který se ale líp nafotit zatím nedá. Jo, a ještě teda jednu se spícím štěnětem, který je totál tuhoš ve svý noře i s tím reflex obojkem, povšimněte rtw rypáku vpravo. 🙂

Tyjo, já tenhle krátkej report sepisuju, nekecám, víc než hodinu. Nacvakat, odběhnout, nechat se pohlodat, vyběhnout… 😀 Tádydádydá, to je zatím všechno. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 09.12.2023, 22:05:15 xxx:xxx.2c48:d77

OMG, ano, kouše to a dělá loužičky! 🙂 Po příjezdu z útulku (velká dálka napříč ČR, cesta 4 hodiny, počasí děs) to bylo přetažené, přesto suverenní. Vořechus No. 2, vítej doma! 🥰 Pohlaví: pes, věk: necelé 2,5 měsíce, plemeno: kříženec. Fotky dodám, až se netvor zabydlí.

Tímto strašně moc děkuji této organizaci, nejde o obecní útulek. Nebojím se pochválit nahlas někoho, kdo vybírá pro psy zájemce uváženě, přesto lidi nelustruje a nedává si šílené podmínky. Moc všem odtama děkuji. ❤️

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.12.2023, 19:20:55 xxx:xxx.2c48:d77

Jak já se těším, až tohle dílo vočuchám naživo, pomazlím se s krásnou papírovou bichlí z tiskárny. Užiju si obrázky vytištěný, budu v klidu číst (pokud mě nový psí oči nechají) všechno znovu. Megí, smekám hlavně před tebou, seš neskutečná. Zrzavcová je grafomanka (který to píše samo, jasně, bez ní by nebyla kniha, taky klobouček), to už víme dávno. Ale udělat z jejího grafomanství knížku, seskládat to, vymyslet, opravdu nemám slov. 🌻🌼🌷 Doufám, že mi tam všechny smečky nechaly aspoň chlup jako záložku, že nějakej při podepisování a balení uvíznul! 🙂

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:28:20 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 21:20:59

Ale to s háráním je velmi významná info. Sono neuškodí. Vše je spojené se vším, u fen tuplem.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:18:28 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 21:13:16

Ale bavíme se o stresový situaci. Kdy by na imaginární pamlsek mohla fena ohledně trávení zareagovat jinak… Toz drzim palce, at to ho.no brzy zase “cinká”. 🙂

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:08:00 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 20:30:52

Byla by to zvláštní náhoda. Spíš mi to přijde jako společný jmenovatel. Stres dokáže se psem udělat divy, Vořech blahé paměti toho byl ukázkovým přikladem. Tak ať se Vikina brzo srovná a nejedete zase stejnou trasu. Přístě lepší tam být s ní, mmchodem, nějaký pamlsky nepovolený od paní asi fenka dostat nemohla?