Aktuálně: 5 136 inzerátů172 236 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 23:13:09 xxx:xxx.1987:cd34

Moc hezky popsala Xerxová, jak před příchodem štěněte dům přizpůsobí tak, aby se štěně nezranilo a nemohlo udělat větší škodu. Proč to někde jde a někde ne a jsme přesvědčováni, že bez klece to nejde?
Kdo je kým přesvědčován? Proč to berete vše tak globálně? Nepřipouštíte ani myšlenku, že některé štěně prostě nejde nechat doma na volno, bez klece, aby se nezranilo a nenadělá škodu? Že se to nestalo u vás, tak to neexistuje? Ono to existuje, třeba teď mám vořecha z útulku. Druhého vořecha, ten první byl zlatej, od malička na volno v domácnosti protištěňátkovsky běžně zabezpečené. 
Jak se to dělalo dřív? Bylo méně psů celkově, povahově byli psi jiní, bylo méně kříženců, labilních zvířat bylo celkově pomálu. 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 22:06:58 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.04.2024, 21:47:35

Vy máte prostě názor a ten nikdy nikdo nezmění, ironie vám také moc nejde, ale což. Své pesany mám tuze ráda, proto jim dopřávám všech možných situačních nácviků. A se současným vořechoidním štěnětem bych se mohla při nácviku volna doma v době mé nepřítomnosti uchýlit leda do krytu, holé betonové zdi a i tak by něco vymyslel. Stejně jako vymyslel v autě coby prcek prťavej, nechtěla jsem broučka klecovat. Byl v psovozu “jen” za mříží - a vykutal tunel pod složenými sedačkami. Byla jsem ráda, že se neudusil, když se zašprcnul oboječkem za posunovač sedačky.

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 21:35:56 xxx:xxx.1987:cd34

To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec? Potom to asi musela být nějaká hodně nekvalitní, tzv. fórová…?
Já to nezažila, ale viděla jsem kdysi video feny, která měla strašlivý “blikance”. Tak klec rubala na úkor svého zdraví, byla pak i nebezpečná vůči lidem. Pitva potvrdila nádor v hlavě. 
Mé současné štěňátko mělo taky velmi nakročeno k destrukci jakéhokoliv omezení, ťukám, snad ho to přešlo a brouky v hlavě nemá.

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 21:27:25 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 20:47:27

Je tam pes zavřený opravdu 8 či více hodin přes den, může chrnět s předníma i zadníma nataženýma, zvednout se, otočit, napít? Rozměry klece k dané fotce jsou ty od Megí na první stránce zde? Mně by na tom všem vadila hlavně doba uzavření psa, pokud to je 8+. 


Vořecha mám ve skládací shitový klícce 106 x 69 x 77 - a vešel by se tam minimálně třikrát. Protáhne si tělo pruhatý i s hlavou vzhůru, vykutá si tam brloh z nastlanýho materiálu (trička moje, ručníky starý), kolikrát přijdu a on má půlnoc. 

Jsem našla foto bývalýho Vořecháčka, ten taky svou klec miloval. Prostorná je (tahle má 90 x 60 x 70), ale má Impact recht, nafocený to vypadá jak krabička od sardinek. Navíc rozespalý pohled, úplně týraný zvíře…

Obrázek
Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 20:44:22 xxx:xxx.1987:cd34

Já bych mohla sepsat román ohledně novýho vořechovitýho přírůstku. Ten je z jinýho světa, mě rychle vystrnadil z mýho zenu člověka “40 let u psů”. Bez klece by asi nebyly parapety, okna, dveře, nebo by ho zahlodla jeho psí tetička. Faktem je, že v kleci není dle jak 2-3 hodiny, pracuju hodně doma. Nebo mám druhou klec v autě, kde blázna můžu průběžně vyvenčit. V tropech tohle samože nepůjde, ale uklidňuju se tím, že co měsíc, to pár neuronů přibude a bude líp.

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 20:27:20 xxx:xxx.1987:cd34

Mno, Librela je na trhu pár let. A jak je vidno na zdejší diskuzi, u některých psů funguje absolutně parádně, u někoho se to zvrtne a není cesty zpět. Odhadnout NÚ Librely u psa nelze předem. Proto by měla být L. opravdu až “last resort treatment”, není to lék na zakulhání u psa s nataženým svalem apod. 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 08.04.2024, 20:18:05 xxx:xxx.1987:cd34

Je zajímavé číst velmi striktní výkřiky typu “klec je týrání, nikdy v životě to psovi neudělám; Ať jsou důvody psa v kleci jakékoliv…” od některých zdejších pisatelek. Ano, fláknout psa na 8 hodin do poddimenzované klece je prasárna a velký fuj, to se týká úvodního příspěvku a každý normál pejskař si poklepe na čelo, to se psovi nedělá.

Klec ale není zlo, zlo z ní dělají jen někteří lidé. Já ji považuji za součást výchovy každého mého psa stejně jako “ukaž zuby, drápky cvakneme”, od štěněte ji znají (nejen kvůli cestování v autě a následnému ubytku), plus oujé, jak moc se nácvik v prostorné kleci hodí v případě pooperační péče.  Sardullah to hezky shrnula.

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 07.04.2024, 22:26:05 xxx:xxx.1987:cd34

Taky jsem měla s bývalou fenou zážitek s el. ohradníkem u koní v areálu, kde jsme ofiko kempovali. S povolením majitele jsme si mohli prolézat opatrně skrz ohradník (dvě pásky, měl to tam pro nás trochu rozšířené na výšku) a fena brkla zadní nohou o spodní pásku. Akorát chytla impulz, mokrá z rosy a vody to schytala pěkně. Okamžitě se otočila a chtěla nepřítele zahlodnout - a schytala další prdu přímo do huby. Kdybych ji tenkrát neodtáhla, rozdrbala by to tam vzteky. To jen pro porovnání jak různé jsou psí povahy.


To s tím,že pes slyší,jestli je v ohradníku proud nebo není,platí pro psa,pokud má tu spojitost. Jinak ne.
Souhlas. Shodou okolností měl F.Š. v daném areálu jedny z prvních seminářů. Pejsek, který to tam z léta znal a nakopalo ho to, měl problém s klikrem. Klik v hale zněl podobně jako to cvakání probíhajícího impulzu z ohradníku poblíž. Zajímavý, jak si ten zvuk pes spojil…

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 07.04.2024, 22:04:33 xxx:xxx.1987:cd34

Osteosarkom tu snad řešit nebudeme, je na to jiné téma? Aha, asi není dle vyhledávání, tak si může někdo založit (to říkám jako člověk, který musel nechat uspat fenu kvůli tomuhle hnusu). Tohle nechme, prosím, pro Librelu.

Od fikovnice bych ráda dostala odpověď a objasnění ohledně: No a dr. se mě zeptala, zda psi, kteří dostávali/dostávají Librelu, absolvovali při diagnostice odběr synoviální tekutiny. Podle naší vetky se prý to dělá spíš minimálně, nicméně ona to dělá a je prý jasně pro tento dg. úkon na začátku řešení bolesti udělat.

Proč a k čemu by se měl podobný rozbor dělat při použití Librely?

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 06.04.2024, 20:08:33 xxx:xxx.1987:cd34

zda psi, kteří dostávali/dostávají Librelu, absolvovali při diagnostice odběr synoviální tekutiny.
K čemu by měl takový rozbor sloužit, proč by se měl udělat? Když má pes DKK 4/4, je jasné, že tam OA je. 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 22.03.2024, 20:46:57 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 22.03.2024, 20:34:27

Njn, mně se u psa či fen žravost po kastracích nikterak nezměnila. Na palici to musí teda být hodně. Co s tím? I všechny minerály a já nevím mega rozšířené testy krevní má pes ok? 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 22.03.2024, 20:30:59 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 22.03.2024, 20:18:32

Tyjo, ono ho to nepřešlo? Nemá fakt nějaký neuro nebo jinší problém, podivnost je to.

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 22.03.2024, 20:28:58 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.03.2024, 19:48:00

Kastrace u feny může znamenat v běžné řeči pejskařů odstranění nejen vaječníků, ne? Velká psice, delší jizva. 20 cm mi u feny Sarah plemene nepřijde jako něco extra. Bude se tu bazírovat na slovíčkách? 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 22.03.2024, 20:20:32 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.03.2024, 19:54:58

On umí být něha sama. Vůči lidem i fenkám. Jinak hrátky na videu mi přijdou také hezké. Jemné, zcela v rámci “pejskové se koušou”.

Sardullah
Mně špinavá okna žily netrhají, od toho mám vořecha. Navíc u nás je tak strašně prachu, že člověk něco přešmrdlá a druhý den by mohl znova. 

Eště dotaz do pléna. Pruhy byly dneska na prvním očko vztekliny, měl ten očko plán trošku rozložený radši. S vetkou jsme vedly diskuzi, zda mu dát první vzteklinu rovnou na tři roky, což byl můj plán. Ne kvůli ušetření peněz, ale ohledně menší zátěže na organismus. A že prý lepší přeočkovat po roce, byť tříletou vakcinou. Jak jste to měli vy u štěněte? Máte první očko vztekliny rovnou na tři roky? 

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 22.03.2024, 19:42:26 xxx:xxx.1987:cd34
Anonymní:

Prosím pěkně v čem spočívá pooperační péče u fenky po kastraci? Na co je potřeba si dát pozor. Dík Irena


Těsně po zákroku ticho, teplo, pelíšek, vyspání se z narkozy, vodu i žrádlo podávat po troškách. K radám uvedeným výše uvádím svou oblíbenou radu. Až se pes/fena z narkozy vyspí, vemte třeba jen vodou navlhčený ubrousek/jemný hadřík a otřete okolí operační rány. Všude, kde je fenka vyholená. Svědí to často víc než jizva. Jak když jdete od kadeřnice a svědí krk. Neblemtání jizvy je základ, omezení pohybu na nějakou dobu taktéž.