Aktuálně: 4 585 inzerátů178 182 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 14.09.2023, 11:04:37 xxx.xxx.119.197
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 14.09.2023, 10:51:55

To je skvělý tip s tou zmrzlinou! My vždycky jeli Glukopur a vývary, ale fakt je, že fenky po porodu jsou co do chutí nevyzpytatelné!

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 12.09.2023, 14:42:03 xxx.xxx.119.197
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 12.09.2023, 14:18:20

Tyhle typy jsou nejhorší! Mají to sakra dobře promyšlené, jak klouzat mezi oficiálním chovem a prachsprostým množením… Tihle kazí pověst seriózním chovatelům s poctivým přístupem a nahrávají na smeč množitelům, co “nepotřebují výstavy a dělají to srdíčkem”. Ach jo!

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 12.09.2023, 14:35:23 xxx.xxx.119.197
efe:

Predator rozhodně ne na otevřené ranky… Já mám pořád nějaký malý ranky na prstech a jak ho stříkám a dostane se mi to na to, tak vidím všechny svatý….


Ten Predator nebyl myšlený do otevřené rány, to je celkově na postříkání psa, aby na něj ty bodalky už nešly… Ošetření uší jsem psala zvlášť, dezinfekce a ochranný krém s desinfekcí. V těch horkách bych se bála vázat nebo balit, aby se to ještě zbytečně nezapařilo..

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 11.09.2023, 14:36:05 xxx.xxx.119.197

Před měsícem jsem byla podobně zoufalá (a psiska taky). Na doporučení veterináře, který má zkušenost i s hospodářskými zvířaty  (tj. stáje, tj. otravný hmyz stále), jsem koupila tenhle repelent a průběžně stříkám - fakt pomohl: https://antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/predator-repelent-animals-500-ml/#prehled/

Na ošetření už pokousaných uší jsem dávala Betadinku na osušení a pak Betadinku mast právě pro tu ošetřující (ale zároveň desinfikující) vrstvu. Zabrala rychle, ale myslím, že důležitá je ta kombinace s repelentem…

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 04.09.2023, 18:40:38 xxx.xxx.119.197

Nemám radu, ale jen se podělím o zážitek, který mi pokaždé vžene slzu do oka. Kousek od nás na cvičáku pravidelně jezdí vozíčkář cvičit hoopers/agility se svým ridgebackem. On se pohybuje na svém elektrickém vozíčku, pes na volno podle pokynů - po cvičení na vodítku spořádaně vedle kola. Je na ně nádherný pohled, na jejich vztah a radost ze společně stráveného času… Jsou pro mě důkazem, že leccos jde, když se chce. Ale taky podotýkám, že pán na to všechno zjevně není sám. Minimálně na ten cvičák ho pravidelně vozí někdo dodávkou.

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 01.09.2023, 11:53:23 xxx.xxx.119.197

Mám zkušenost, že i pes ovládající naprostou čistotnost doma/na zahradě si v případě nutnosti uleví, kde bude potřebovat. Měla jsem podobného starouška. Po postupném zkracování procházek se poslední půlrok už pohyboval jen na zahradě, i to si užíval a bez problémů se tam začal i venčit. Když se mu to poprvé přihodilo i uvnitř doma, byla to známka toho, že tělo už pomalu vypovídá službu.

Přeju vám ještě hodně hezkého společného času.

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 31.08.2023, 22:34:43 xxx.xxx.119.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.08.2023, 18:49:09

Od odstavu cca do 5mesicu na MARP Holistic LB White Mix: https://www.krmiva-pucalka.cz/granule-pro-psy/marp-holistic-white-mix-lb-pro-velka-plemena-bez-obilovin-12kg 

Poslednich nekolik tydnu kvuli te hubenosti michame s MARP Natural LB Farmhouse: https://www.krmiva-pucalka.cz/granule-pro-dospele-psy/marp-natural-farmhouse-lb-kureci-12kg

Na tom jsem poslednich x-let mela dospelaky - jako prilohu a na cesty. Jinak zadne alergie nezjisteny, je to zravec, odpad v poradku (jen mozna zbytecne hodne), energie na rozdavani… Co do slozeni se nam u obru v rustu uz dvacet let osvedcuje hlidat bilkovinu max. do 26% / tuk max. 15% a pomer vapnik / fosfor.

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 31.08.2023, 18:01:43 xxx.xxx.119.197

Prosím, poraďte granule pro 6měsíčního obříka. Leta jsme byli na FM, ale po změně receptur ve prospěch brambor přestaly vyhovovat. Teď jsme několik let byli úspěšně na Marpu, ale i tam mám podezření na nějaké změny, protože granule trochu změnily vzezření a psiska ho bohužel změnila zásadně. Pohubla a toho odpadu…

Štěně vypadá jako pochodující radiátor, i když je při chuti a žere větší porce než dospělí. Poraďte prosím z vlastní zkušenosti, na čem vám velká/obří plemena dobře prospívají a bezpečně rostou. 

(Prosím, neraďte maso. S tím to u mláďat neumím, dávám až po dokončení růstu kostry. Takže ho určitě čeká, ale ne hned. Taky teď hodně cestujeme, takže jsou granule víc v kurzu.)

🙏