Aktuálně: 4 761 inzerátů176 567 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
acher
acher (671 příspěvků) 18.06.2023, 10:11:58 xxx.xxx.222.196

Jedny vzpomínkové.Ikdyž každého psa má člověk rád,každý zanechá v jeho srdci jinou stopu a tohle je pes,který v mém srdci zanechal obrovskou brázdu...

Obrázek
acher
acher (671 příspěvků) 15.06.2023, 09:10:09 xxx.xxx.222.196

I seno má vlastní mikroflóru a fermentační proces, proto jej nezkrmujeme dříve než 4-6 týdnů po uložení do seníku.Sušení a zrání sena eliminuje většinu vývojových stádií cizopasníků a toxicitu některých nežádoucích rostlin.Citace z článku v Chovateli Dietika a zdravotní působení krmiv.

acher
acher (671 příspěvků) 14.06.2023, 12:16:55 xxx.xxx.222.196
hmn:

acher, nestavěj na přivolání

nauč toho psa "stůj", pes tak neztrácí kontrolu nad okolím a je to pro něj daleko jednodušší a přirozenější chování - je to také pastevec (pokud tedy hovoříme a slovenském čuvači)


I na tom pracujeme,ale sedni,sedá si sám,když ho něco zaujme,ale zatím mu nevěřím,že by nevyrazil než k němu doběhnu.Opět na 15m vodítku sedí kouká,ani se nehne,ale zatím jsem to nezkoušela bez vodítka.Ano je to čuvač.Třeba na kočky stačí říci ne,kočička a sice sleduje,ale neběží,ale největší problém jsou zajíci,lišky,to,co se mihne v trávě a pořádně nevidí co to je.I srnky, když vidí, už ví a sice sleduje,ale zas tolik ho to nevzrušuje.

acher
acher (671 příspěvků) 14.06.2023, 11:55:01 xxx.xxx.222.196

Také učím přivolání od malička,také chodí štěňata na volno a u těch asi 15 psů to fungovalo.Jenže tenhle je  špatně motivovatelný.Venku si pamlsek nevezme,hračku už vůbec.Přesto,že doma lítá a neustále nosí kroužek a chce si hrát,venku si ho ani nevšimne.Vymýt mozeček se mu už vůbec nedá,má svůj názor.Také samozřejmě přesně ví kdy je na vodítku a také jak je dlouhé.nestane se,že by táhnul nebo vyrazil na vodítku a už vůbec ne,že by se nechal na konci vodítka strhnout.Můžu říci,že už jsme vyzkoušeli všechno možné,ale nedocílila jsem toho aby venku neustále nesledoval,co se kde hýbe.Už mně radili jedině EO,zatím jsem mu ho nepořídila.On je na jednu stranu na mně strašně závislý,ale na druhou stranu má neutuchající touhu jít se podívat,co že to tam běží.Přitom po vsi chodí na volno,nevšímá si lidí ani psů,nechá se přivolat,jelikož ví,že pak se na toho psa bude moci jít podívat a případně si pohrát.Což u zvěře venku možné není.

acher
acher (671 příspěvků) 14.06.2023, 09:57:16 xxx.xxx.222.196

Bydlíme u lesa,kolem louky,pole.Všichni naši psi chodili na volno,ale ani jednoho nikdy nenapadlo za něčím vyrazit.Bohužel tomuto poslednímu se na 100% věřit nedá,takže na volno chodí jen tam kde mám přehled.V lese chodí na dlouhém vodítku.Sice vím,že když by vyrazil za něčím,tak se po 100,200m vrátí,ale pro dobré vztahy s místními myslivci,prostě neprovokuji.Nechodím do lesa ani k večeru,nechci zvěř plašit.Na druhou stranu zase  vím,že kdyby se stalo a pes za něčím utekl,tak mně ho nezastřelí.Rovněž nám nikdy třeba nezastřelili kočku.Prostě si myslím,že ohleduplnost má být i k potřebám ostatních.

acher
acher (671 příspěvků) 14.06.2023, 09:31:58 xxx.xxx.222.196

Kotiště používám více jak 40 let.Za tu dobu jsem se setkala s řadou různých samic.Jsou samice,které si hnízdo neudělají jinde než v kotišti,ale jsou i samice které si zase hnízdo v kotišti neudělají nikdy.Většinou používám kotiště  v zimě,pak už ne.Až na zmíněné výjimky.Pak jsou samice které mají krásné hnízdo v kotišti,ale i takové které kotiště nacpou podestýlkou a když ji vyhrabují aby mladé nakrmily,tak se stává,že vyhrabou i nějaké mládě.Nebo kotiště tak zacpou,že mladý zadusí.U takových mám poznámku,nedávat kotiště.Mláďata v hnízdě se prostě vyhrabou výš,ale v uzavřeném kotišti nemají kam.Pokud je vedro,tak zase v kotišti je ještě větší a mláďata se rozlézají,často se jim podaří přelézt i zvýšený okraj,ale pak už se neumí vrátit zpět.Takže vše má svá pro i proti.

acher
acher (671 příspěvků) 14.06.2023, 09:18:36 xxx.xxx.222.196

Záleží na tom,co si pod pojmem hobby chov představujete.On i chov králíků na maso je hobby chov,pokud to není velkochov jako zaměstnání.

Chovám 3 plemena výstaváků.Dvě střední,ne masné,a jedno malé.Poslední dva roky se zrovna malé plemeno prodává hodně.

Pokud máte na mysli předražené zakrslíky z inzerce,tak to nevím. Zakrslíci tetovaní se na výstavách také prodávají dobře,ale ti zase mají dost jiné ceny.

acher
acher (671 příspěvků) 13.06.2023, 15:48:24 xxx.xxx.222.196
strapaty:

To je samozrejme.Ja som skor myslel to, ze ak by to bol potkan, bola by tam diera.A videl som samicu, ktorej potkan vosiel do hniezda raz.Mlade nedotknute, samica kus pokusana, potkan na lopate vyhodeny.A nebol to jediny pripad.Dnes mam samicu, ktora pusti do hniezda jedine mna.neviem si u nej predstavit akehokolvek "votrelca".


Nemám ráda útočné samice,už proto,že k nim chodí vnoučata a také proto,že chovám výstaváky a mít kousavé potvory,ikdyž třeba pěkné,tak je ode mne za chvíli nikdo nebude chtít.Navíc se musí také nechat posoudit na výstavách a předvést se a to lze jen s klidnými a na manipulaci zvyklými jedinci.

acher
acher (671 příspěvků) 13.06.2023, 15:42:24 xxx.xxx.222.196

Vzhledem k tomu,že jsme na kraji vesnice,jsme takový sběratelé nechtěných koček a kocourů.Asi od takových jako"chvd".Takže jsme kastrovali koček a kocourů spoustu.Jen pro představu.Nyní máme 5 kocourů a 1 kočku,ale měli jsme jich i 11.Kastruje nám je stále stejný veterinář a nikdy nebyla žádná komplikace.Kočky po vyspání z narkózy jsou normálně venku nemají žádný límec,pruban,nic.Stehy jim většinou vypadají sami.Sem tam jsem jim nějaký vyndala sama.Druhý den se už chovají naprosto normálně a už i chodí lovit myši.

acher
acher (671 příspěvků) 11.06.2023, 17:55:29 xxx.xxx.222.196

Z mysliveckého zákona

Myslivecká stráž je oprávněna:

 usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.

Myslivecká stráž, která usmrtila psa nebo kočku, zdivočelé hospodářské zvíře nebo označené zvíře z farmového chovu zvěře, je povinna o tom neprodleně informovat jeho vlastníka, pokud je známý, a sdělit mu místo usmrcení zvířete a popřípadě jej na toto místo doprovodit

acher
acher (671 příspěvků) 11.06.2023, 17:35:53 xxx.xxx.222.196

Potkan prokouše dřevo za chvilku.Nezbývá než řádně opravit a zkusit odchov znovu.My máme králíkárny na dost vysokých nohách,takže je prostor všude okolo aby se tam mohli volně pohybovat psi i kočky.

acher
acher (671 příspěvků) 11.06.2023, 12:59:07 xxx.xxx.222.196

Já se tedy snažím zvířatům zajistit co nejlepší podmínky,takže nejdříve zjišťuji,kde se stala chyba.Samice vyřazuji až jako poslední řešení,když vše ostatní je vpořádku.Ta samice si bydlení u mě v kotci nevybrala a rozhodně nemůže za to,že jsem lajdák a umožním aby jí to kotce lezli potkani.

acher
acher (671 příspěvků) 10.06.2023, 16:01:04 xxx.xxx.222.196
Anonymní:

Tak už máme Frama doma týden ;).

No řeknu vám, nevím, jestli jsem to s tou klidnou povahou nepřehnala, je to stoprocentní flegmatik, reakční čas má tak dvě vteřiny :)).

Včera po očkování usnul u vetky na stole, zatímco jsme vyřizovaly papíry :)

Vet říkala, že nic takovýho ještě nezažila  ;)). No, bude to zase nová zkušenost... Zatím doufám, že má moc starostí s růstem a snad se trochu časem zrychlí  :).

Jináč je moc fajn, už tady všechno zná , hodně věcí pochopil, hezky hlídá a je fakt dojemnej.

Takovej lenochod sloníkovitej...:).


Jen abyste za pár týdnů na toho flegmouše nevzpomínala.🌹

acher
acher (671 příspěvků) 10.06.2023, 07:33:11 xxx.xxx.222.196

Pokud je to klasická dřevěná králíkárna a potkani se vám tam pohybují,tak bych nejdříve pořádně prohléhla ten kotec.Podlahy,strop,stěny,potkanovi stačí malá díra někde v rohu.Případně bych samici přestěhovala.Pak bych teprve zkoušela něco dalšího.

acher
acher (671 příspěvků) 09.06.2023, 17:00:07 xxx.xxx.222.196

Na to nebude jednoznačná odpověď,samici může něco rušit,mohou tam lézt myši ,může ji něco chybět k krmné dávce,také mladý mohou uhynout a samice se je snaží jen uklidit,ale také to může být samice do chovu nevhodná.Mladé jsou vždy ze stejného spojení?Má dostatek vody,klid,mláďata jsou v hnízdě,nakojená,zakrytá?Můžete vyzkoušet kotiště nebo ji před a pár dní po porodu podat mírně osolenou vodu.Kdysi dávno mně to poradil starý chovatel když se mně párkrát stalo,že samice nějaké mladé okousala.Asi to funguje,okousané mládé jsem od té doby neměla.