Aktuálně: 4 760 inzerátů176 537 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
acher
acher (670 příspěvků) 07.06.2023, 20:54:38 xxx.xxx.222.196
Arabel Mia:

mym oblibenym kralikem je cesky strakac. Ten se mi livi vzhledove ale docetla sem se ze neni dobry na maso. Nemyslim chutove dobry ale vlastnostma a zmasilosti. Ze je lehci a ne uplne vhodny na maso. Ja musim volit kompromis, chci hezke plemeno a vhodne i na maso. Poradte nejake nebo co ti cesti strakaci?


Pokud vám kde o výtěžnost masa,tak nějaké masné plemeno (Bu,ČA,Kuv,Siv,Kal,Ni) nebo hybrid. Podívejte se na ifaunu na atlas plemen a vyberte si.

https://www.ifauna.cz/kralici/atlas

acher
acher (670 příspěvků) 07.06.2023, 17:17:33 xxx.xxx.222.196

Očkuji Boivetou,vakcínu proti moru 2 RHDV2,jze očkovat už od 4 týdnů,plná imunita je za 7dní.

Vakcínu proti moru 1 a 2 RHDV1,2 lze očkovat od 6 týdnů,plná imunita je za 7dní.

Pokud se očkuje ve 4 nebo 6ti týdnech je nutné přeočkování v 10 týdnech.

acher
acher (670 příspěvků) 05.06.2023, 19:21:22 xxx.xxx.222.196

Proti svrabu ani proti kokcidióze se neočkuje.Kokcidie má každý králík.K přemnožení kokcidií a tím rozvoji kokcidiózy, dojde po špatném krmení,kdy se změní  ph zažívání z kyselého na zásadité a tím pádem se kokcidie přemnoží.Svrab se přenáší hlavně přímým kontaktem,náčiním,špinavými kotci,přenoskami,klecemi

acher
acher (670 příspěvků) 04.06.2023, 23:02:42 xxx.xxx.222.196

Koukám,že se tu řeší i mamograf.Byla jsem na něm před měsícem, už po několikáté.Asi to záleží na tom kde a hlavně kdo ho dělá,protože u mě úplně bez jakékoliv bolesti.Poprvé jsem z toho měla také velké obavy,ale zbytečně.

acher
acher (670 příspěvků) 04.06.2023, 22:58:53 xxx.xxx.222.196

lesnizinka:

 a myslela jsem, že mě trefí: celý kmínek kolem dokola zhoblovanýpleadingJestli srnka nebo zajíc nevím, ale srnka by asi ožrala i tu korunku, takže spíš zajíc. Myslela jsem, že když si toho za zimu nevšimnuli, tak teď, když je všeho jídla hojnost, je to už nenapadne. Ho.nosmiling-devilTakže jediné, co ještě můžu zkusit...nechat růst minimálně na té jedné, co jsem očka nezdrhnula nové očko a zapěstovat nový kmínek, ten starý pak ustříhnout. Kuva já jsem nasr...takové měly už hezké korunkythumb-downmusel to udělat snad včera, lístečky ještě nevisely, neusychaly. Tak jsem tam já kráva teprve teď dala chráničky, no už si můžu tak akorát nasr....smiling-devilMoruše...ta dopadla ještě hůř, ukouslá úplně, ale nad roubováním je jeden pupen, tak snad se povede a taky obrašírolling-eyes


To dělá srnec - vytlouká lýčí.

acher
acher (670 příspěvků) 04.06.2023, 20:34:20 xxx.xxx.222.196
orionka:

@Acher : Kdepak to žijete? Já včera ráno škrábala auto. Ne, že by potřebovalo podrbat, ale okno bylo jaksi zamrzlé a viděti je potřeba.


My jsme polabí,ale ty třešně mají trochu zpoždění,letos je chladněji.Jinak jsou už v květnu.Vždyť to jsou májovky.😄

acher
acher (670 příspěvků) 03.06.2023, 15:26:08 xxx.xxx.222.196
Doron: Děkuju, mně to tady zatím nejde, můžeme si ještě napsat na fauně?

Máte SZ na IF

acher
acher (670 příspěvků) 03.06.2023, 13:31:35 xxx.xxx.222.196

Může to být pasteurelóza, nebo nakažlivá rýma.Obojí se přenáší kapénkovou infekcí přímým stykem,vzduchem.Jsou to nemoci králíků.Řada králíků může být skrytými přenašeči a nemoc se projeví až nějakou zátěží organismu.Stres,změna prostředí,březost,porod,krmení pod.Může to ale být i třeba alergická reakce na prach,čpavek atd.Léčba nemá moc smysl,daleko efektivnější je výběr odolných jedinců do chovu.

 

 

acher
acher (670 příspěvků) 03.06.2023, 11:26:50 xxx.xxx.222.196

Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 03.06.2023, 11:20:20

Supéééér,tak jen krásné dny a samé radostiheartU nás by to asi byl Fanda.

acher
acher (670 příspěvků) 01.06.2023, 08:49:06 xxx.xxx.222.196
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..

Vždyť si nemusíte brát první štěně.Podívejte se jinam a třeba vás zaujme jiné štěně.Pokud vím měli štěňata i v ch.s.Diable Shepherd .Ale štěňata se mění a to,jak se projevuje teď, už za nějaký měsíc nemusí být pravda.Třeba náš poslední čuvač byl jako štěně pěkný rváč a šikanoval sourozence,že ho chovatel rozmluvil lidem,co si ho vybrali a nabídl ho nám,že s čuvači máme zkušenosti.A on z něho vyrostl sice lítací pošuk,ale jinak až moc velký kliďas.Já sice říkám trouba,ale ostatní rodinní příslušníci tvrdí,že to není pravda.Kdysi jsem si třeba vybrala podle fotky fenku,když jsme tam přijeli,tak k nám tato fenka vůbec nechtěla jít.Našemu synovi se na klín nastěhovala nejmenší fenka a už se od něj nehnula.Přijela tedy k nám a nakonec z ní byl ten nejlepší pastevec jakého jsme měli.Jediná její vada byl špatný skus a tím pádem nemohla do chovu,ale o to mně nikdy nešlo.

 

acher
acher (670 příspěvků) 31.05.2023, 17:15:13 xxx.xxx.222.196
Doron: Acher: Já nevím, kde jsou tady SZ, musím hledat :) Mluvila jsem s paní Procházkovou, ten pejsek je zrovna po jejím psovi, vypadá to, že povahově jsou to dobrá stěnda. Uvidím, až ho uvidím :).

Vaše zpráva mně došla,ale já asi něco dělám blbě.Ona má kvalitní štěńata.Klidně se na ně zeptám,známe se desetiletí.

acher
acher (670 příspěvků) 31.05.2023, 12:10:53 xxx.xxx.0.1

Pokud chcete informace o briardech podívejte se na ch.s. Heaven Devil.Případně můžete p.Procházkové zavolat,ochotně vám podá informace.

 

 

acher
acher (670 příspěvků) 29.05.2023, 17:42:29 xxx.xxx.222.196
PumaCZ:
Xerxova:

mně zmizel celý poslední příspěvek z venčení - ten, kde jsem informovala o přechodu sem... taky zmizeli profilovky těch lidí, kde byl vložen kontakt na chov zvířat. Tudíž nechtějí, abychom odešli jinam a stíhají to překvapivě kontrolovat a ne že ne...