Aktuálně: 4 978 inzerátů174 012 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Sněhové vločky

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.03.2024, 09:45:33 xxx.xxx.62.49

Ráda bych se jednak podělila a hlavně poradila. Včera večer zoufalý telefonát mé nejlepší kámošky z VŠ. Je ze Zlína, nevídáme se, zavoláme si občas. Její dcera je teď na studiu u nás, ale nezvládá, aktuálně má studium přerušené. V Brně jí rodiče pořídili garsonku…a ona si do ní pořídila čivaváka! No a prý v pondělí chtěla od matky (té mojí kamarádky) převést na konto asi deset k. Důvod nějak zatajila…každopádně kamarádka už jej zná. Milá mladá dáma si pořídila druhého čivavího kluka!!! Ptala jsem se, zda jsou s PP, kamarádka asi ani nevěděla, nač se ptám, ale pak dodala, že papíry mají (otázka je jaké, že…). No a kámoška je na dceru děsně naštvaná, nedivím se, při studiu je to břemeno. Ale hlavně proč druhého psa…? Prý, aby prvnímu nebylo smutno, až bude někde pryč. Předpokládám, že jde o štěnda, jen nejde o sourozence. Každý je odjinud (z jiné CHS??).

Tak jsem se chtěla zeptat: Prý je pořizovala za asi 15k. Prosím, pohybuje se tak nějak cena čivav s PP? No a druhý dotaz: Pořízení dvou kluků…nesourozenců…to není dobrý nápad, že? Kámoška je fakt naserkaná, chce po dceři, aby vrátila aspoň toho druhého, smlouvu prý má. Já jí říkala, že když už (ale to by musel být jiný případ), tak měla jít do kluka a holky. Předpokládám, že nejhorší je pořídit dvě feny. Ale i dva kluci…zadělává si na malér? Dodávám, že je sice z vesnice (nejsou přímo ze Zlína), ale stran psů jsou úplní začátečníci. S kámoškou jsme se shodly, že aspoň toho druhého by měla co nejrychleji vrátit.

assil
assil (1491 příspěvků) 14.03.2024, 09:49:16 xxx.xxx.121.3

Malér nejsou dva kluci, malér bude, jestli jsou to oba štěnda a nebude se jim věnovat každému zvlášť. Možná asi lepší, že si nepořídila holku, nějak si nedovedu představit, jak pak takový člověk v garsonce řeší hárání a skončilo by to akorát množením bezpapíráků.

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.03.2024, 09:51:47 xxx.xxx.62.49
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.03.2024, 09:49:16

No já jí řekla, že kdyby pořídila holku a kluka, musela by oddělovat…no, anebo teda v krajním případě kastrace…

Jinak já to myslela tak, jestli dva samci, obzvl. v pubertě, nemají tendenci si poměřovat pindíky (rvačky atp.). A věnovat se každému zvlášť, to je dle mě u ní utopie…😢

balu
balu (1531 příspěvků) 14.03.2024, 10:00:07 xxx.xxx.152.98

No to je paráda! Holka neúspěšně studuje, předpokládám, že životní náklady platí maminka, a pořídí si dva psy, které taky zaplatila maminka. Chyba se stala, když maminka nezjistila, na co chce holka těch deset tisíc. To by bylo něco na mě…

Za 15 tisíc to s největší pravděpodobností nebude pes s PP… Postavila bych to holce tak - buď vrátí toho druhého psa a mně prachy, nebo zastavuji penězovod a starej se sama, holčičko, pracuj. Přerušila studium, tak by pracovat měla.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.03.2024, 10:06:11 xxx.xxx.198.226

balu mi hovoří z duše. Přesně takhle bych postupovala. Holka nemá rozum, musí ho mít holt rodič. Holka hazarduje nejen s životem těch psů, ale i s budoucností svojí, když nepřemýšlí.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 14.03.2024, 10:26:27 xxx.xxx.7.205

Já si naopak myslím, že pro psy je přirozenější být ve skupině nebo alespoň ve dvojici .

Mně už to přijde jedno, jedna nebo dvě čivavy . S určitě jim bude veseleji , když budou sami doma .

Té mamince bych doporučila, ať dceři nedává peníze, když nechce a nechá ji žít. Dcera je předpokládám, dospělá.

assil
assil (1491 příspěvků) 14.03.2024, 10:27:13 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.03.2024, 09:51:47

Tak poměřovat se asi budou, to těžko říct, záleží na povahách, asi to bude umocněný tím, že jsou stejně staří, ale u dvou kluků to obvykle nebývá tak dramatické a během krátké doby se porovnají a je klid. Ale taky samo dost záleží na tom, co na to člověk a jak to zvládá ukočírovat.

Ale za mě fakt pořád lepší než u takového nezodpovědného člověka pes a fena.

assil
assil (1491 příspěvků) 14.03.2024, 10:29:02 xxx.xxx.121.3

A s tím vrácením to asi nebude tak jednoduché, to budou bezpapíráci a která množka si vezme zpátky štěně a vrátí peníze? Taková asi neexistuje.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 14.03.2024, 10:35:06 xxx.xxx.7.205

Třeba není nezodpovědná.

Děti zajdou prostě tak daleko, jak můžou .

Já jsem se většinou svých dětí zeptala, na co potřebují peníze.

Ony( máma a dcera) asi teď mají takové to složité období, kdy se od sebe oddělují , budou se teď hádat.😊

Být Tebou Fíkovnice, tak se do toho nepletu ! 😅

Kilian
Kilian (952 příspěvků) 14.03.2024, 10:37:19 xxx:xxx.35ab:74c7
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.03.2024, 10:26:27

….no ono se to pak bude vyvíjet tak, že ….jsou dva, není jim smutno,pleny na venčení maji , granule také nasypaný, tak proč za nimi spěchat a proč vůbec venčit mimo byt….

anonymní (neregistrovaný) 14.03.2024, 10:39:00 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.03.2024, 10:27:13

Tak já jen podotknu, že  třeba taky může maminka nadále “solit” za veterináře. Čivava není zrovna zdravé plemeno a bez “papírů”….😕 Pak bude mamka třeba solit ještě za “psí školku”, za psí hotel nebo hlídat.

Pokud si “kluci” budou poměřovat pindíky no tak se přece daji vykastrovat. Nebo se vrátěji “chovatelce” . No a když budou větší potíže, tak se daji utratit, protože přece “maji nádor na mozku”.

Toto vše vidím zhusta ve svém okolí a masové pořizování psů do každé “rodiny” mě fakt neskutečně dere a s…e.  Psa má dneska fakt kdekdo, protože je to cool a in a v reklamě a u sousedu a na FB i Instáči. Bez psa, jako by jeden nebyl.

Ale radu na to fakt nemám.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 14.03.2024, 10:45:13 xxx.xxx.7.205

Proč by maminka solila za veterináře?

Její psi to nejsou.

Dcera je svéprávná ( předpokládám, že tam není nějaká mentální retardace, když studovala VŠ) a dospělá.

A vůbec nic o ní nevíme, tak proč hned ty černé scénáře ?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.03.2024, 11:13:42 xxx.xxx.198.226

A vůbec nic o ní nevíme, tak proč hned ty černé scénáře ?

Víme o ní to, že má přerušené studium a je bez příjmu. To samo cosi naznačí. Druhou věc víme, že si půjčila větší obnos, ačkoli je bez příjmu, který investuje do něčeho, co ji bude zaručeně stát peníze. A furt nemá ten příjem.

Takže jo, tohle vidím už na startu černě.

Je sama. Pokud si najde příjem, jak se bude starat o dva psy, kteří zrovna potřebují intenzivní péči (čistotnost, samostatnost, otrkávání na podněty)? Pokud si nenajde příjem, jak se bude starat o dva psy, kteří zrovna potřebují intenzivní péči (vakcinace, odčervení, čipování(?), štěněcí krmivo, kontroly růstu a zubů)?

janaa
janaa (382 příspěvků) 14.03.2024, 11:15:08 xxx:xxx.833c:5854

Čivava s PP se dá pořídit za 15. Dva kluci můžou být nej kámoši. Jasný,lepší kdyby byl jeden dospělý,ale nedělala bych z toho kovbojku. Nevíme nic o dceři,co má se psy v plánu, jak to má promyšlené atd. Třeba z ní bude ta nejlepší panička na světě. Samozřejmě pokud nestuduje,měla by jí matka přestat dotovat. Ale to je jejich věc. Nějak nemám pocit,že by se stala tragédie

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 14.03.2024, 12:05:29 xxx.xxx.189.104

Já tady ani nebudu řešit nějaký příjem …a co je a není správné…

Spíš mě tak napadlo jestli mladá panička je opravdu pejskařka, zda se opravdu čivavákům bude věnovat tak, jak je potřeba…spíš než, že se kludi budou v budoucnu nějak rvát, bych se bála, aby z nich nevyrostly ty uštěkaný hysterky, které bohužel u tohoto plemene vídám poměrně často a aby nakonec nespadali do kategorie problémů !čůrají a kakají všude", neboť učení na podložku to jistí….

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.03.2024, 12:19:48 xxx.xxx.62.49
Doron:

Třeba není nezodpovědná.

Děti zajdou prostě tak daleko, jak můžou .

Já jsem se většinou svých dětí zeptala, na co potřebují peníze.

Ony( máma a dcera) asi teď mají takové to složité období, kdy se od sebe oddělují , budou se teď hádat.😊

Být Tebou Fíkovnice, tak se do toho nepletu ! 😅


Jj, ona mi volala kvůli něčemu jinému. A pak mezi řečí mi začala vyprávět, co se jí stalo.

Jinak holka je samozřejmě dospělá a prý si vydělává…ale asi teda ne dostatečně.

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.03.2024, 12:23:34 xxx.xxx.62.49
Buggyra:

A vůbec nic o ní nevíme, tak proč hned ty černé scénáře ?

Víme o ní to, že má přerušené studium a je bez příjmu. To samo cosi naznačí. Druhou věc víme, že si půjčila větší obnos, ačkoli je bez příjmu, který investuje do něčeho, co ji bude zaručeně stát peníze. A furt nemá ten příjem.

Takže jo, tohle vidím už na startu černě.

Je sama. Pokud si najde příjem, jak se bude starat o dva psy, kteří zrovna potřebují intenzivní péči (čistotnost, samostatnost, otrkávání na podněty)? Pokud si nenajde příjem, jak se bude starat o dva psy, kteří zrovna potřebují intenzivní péči (vakcinace, odčervení, čipování(?), štěněcí krmivo, kontroly růstu a zubů)?


Něco si prý vydělá, asi brigády…

Mám z ní pocit, že nějak ještě nedospěla. Kdysi (nedávno) jsme se měly v Brně setkat, řešit cosi závažného a kámoška mi sdělila, že její dcera se nejvíc těší na moje kočky! 😀 Takže asi bude takovej ten “zvířátkovej typ”. Jestli zvládne vychovat dvě štěnda, samozřejmě netuším. Ale předpokládám, že studium nebude mít odložené donekonečna. Ostatně jsem jí dovolila, aby v pátek došla na výuku do mé hodiny. Co bude mezitím s čivaváky, netuším.

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.03.2024, 12:29:12 xxx.xxx.62.49
assil:

A s tím vrácením to asi nebude tak jednoduché, to budou bezpapíráci a která množka si vezme zpátky štěně a vrátí peníze? Taková asi neexistuje.


Ještě k tomuto: Na 99% prý jsou s PP. Ale nevím, která CHS by prodala štěndo takové nezaopatřené holce… Dnes večer mi kámoška prý bude znovu volat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.