Aktuálně: 4 798 inzerátů176 153 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Sněhové vločky

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 17.03.2024, 22:45:02 xxx.xxx.64.54

A do toho ten blázinec kolem změn pohlaví. I naše generace měla sama se sebou v pubertě co dělat. A to nám nikdo nenapovídal, že máme přemýšlet, jestli jsme holka nebo kluk. A nebo jestli náhodou nejsme lesby. Měla jsem kamarádku, nedaly jsme bez sebe ani krok, měla jsem vůči ní ochranitelské tendence, nesnášela jsem jejího kluka…..no a přesto jsme hetero 🙂 obě.

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 17.03.2024, 23:52:54 xxx.xxx.51.111
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 17.03.2024, 22:38:56

Od 10 let jsem četla Dicka Francise od 11 scifi ala Strugacky nebo Wyndham a od 12 jedu Kinga. A to opravdu vše včetně těch nejbrutálnějších a že on se v psychopatech vyžívá. Mastila jsem různé hry na pc a později konzolích včetně těch echt krvavých. A dodnes mi vydrželo obojí (jako nejen to hraju a čtu že) a deviant ani psychopatickej vrha nebo vločka ze mě neni 😁 na tohle bych to úplně nesváděla. 

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 17.03.2024, 23:54:14 xxx.xxx.51.111
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 17.03.2024, 22:45:02

My teď máme LGBTQ+×÷_=>@," papoucha 😅🤣🤣🤣 aneb když to co se doteď jevilo jako samec se začne nechat ojíždět od samice (jo to druhý je na milion procent ženská)… holt jdem s dobou🤣

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 08:00:15 xxx.xxx.26.200

Ad ty sněhové vločky, před časem jsem poslouchala rozhovor s nějakým odborníkem přes mozky a ten to vysvětloval, že je to už normálně pozorovatelné, takže laicky, když tak mě zdejší odbornice opraví, ale že od narození se v mozku vyvíjí neuronové dráhy a propojení nebo tak něco  a aby se to správně vyvíjelo, potřebuje to podněty, což u dětí znamená nudu a nutnost vymýšlení si zábavy + pohyb a práce jako trénování motorických schopností a tím daných drah a dnešní děti toto nemají, mají nalajnovaný život, takže těch podnětů je moc málo a jsou pořád stejné + z obrazovky žádné tyto nutné podněty, které by se přepsaly do mozku, nejsou, výsledkem je pozorovatelný úbytek těch neuronových drah a propojení a jejich mozek tedy funguje jinak a teprve teď se zjišťuje jak a jaký je to průšvih.

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 09:03:47 xxx.xxx.132.142

Kdysi dávno se do správného vývoje dětí řadilo stavění kostek, taková jednoduchá blbost a přitom to stavění rukama v součinnosti s očima a hlavou mělo tak velký význam. Dnes děti na nočníku cvrnkají do tabletu a koukají, jak poskakují postavičky. Když mají stavebnici, tak magnetickou, aby jim to náhodou nespadlo.

Anonymní (neregistrovaný) 18.03.2024, 09:21:08 xxx.xxx.132.142
Leithian:

Od 10 let jsem četla Dicka Francise od 11 scifi ala Strugacky nebo Wyndham a od 12 jedu Kinga. A to opravdu vše včetně těch nejbrutálnějších a že on se v psychopatech vyžívá. Mastila jsem různé hry na pc a později konzolích včetně těch echt krvavých. A dodnes mi vydrželo obojí (jako nejen to hraju a čtu že) a deviant ani psychopatickej vrha nebo vločka ze mě neni 😁 na tohle bych to úplně nesváděla. 


Nemůžete být vločka, na to jste stará. Pro ty vločky k tomu přibylo ještě dost dalších záležitostí. Třeba stres v rodině, přetěžování ve škole, nedostatek pohybu. Perla : víte, že v tělocviku se nesmí dělat kotrmelec, je to nebezpečné! Kotrmelec je nebezpečný, pít vodu z kohoutku je nebezpečné, pít málo je nebezpečné, jít sám do školy je nebezpečné - všude číhá nebezpečí. A další. Nemáš poslední model telefonu, nemají rodiče poslední model auta? Si normální nula.

Doron
Doron (1864 příspěvků) 18.03.2024, 09:23:13 xxx.xxx.162.21
Leithian:

Od 10 let jsem četla Dicka Francise od 11 scifi ala Strugacky nebo Wyndham a od 12 jedu Kinga. A to opravdu vše včetně těch nejbrutálnějších a že on se v psychopatech vyžívá. Mastila jsem různé hry na pc a později konzolích včetně těch echt krvavých. A dodnes mi vydrželo obojí (jako nejen to hraju a čtu že) a deviant ani psychopatickej vrha nebo vločka ze mě neni 😁 na tohle bych to úplně nesváděla. 


Já už v první třídě četla Mayovky, to byl taky docela krvák.🤣 A pak Eda McBaina, poručík Steve Carella.., pamatujete někdo? Počítačové hry s násilím moc nesouvisí, v případě, že děti mají i jiný svět, než počítač.

Assil má pravdu, ty děti jsou svým způsobem vlastně deprivované, i když to v tom našem blahobytu vypadá nepravděpodobně. Není to ničí vína, přinesla to s sebou nová doba, nové technologie, možnosti.

 U nás je takový sympatický skautský oddíl a dělají to tam moc pěkně. Chodí na víkendové výpravy a prostě jen jdou, děti si cestou hrají, vedoucí si s nimi povídají. Odpoledne se někde zastaví, připraví si jídlo a postaví přístřešek, kdo je malý nebo nešikovný, tomu poradí nebo pomůžou. Večer jeden hodný vedoucí pro malé  předčítá , chodí prý poslouchat i velcí kluci. Občas je něco naučí, nějaké ty uzly a poznávat zvířata a rostliny a něco vyrobit, prostě taková ta skautská klasika, ale hlavní prostor nechávají pro tlakovou tu tvůrčí nudu, o které píše assil.

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 09:26:50 xxx.xxx.132.142

Edit : ⅔ dětí to zvládnou i dnes. ⅓ z toho zmagoří - onemocní.

A často v normální rodině, rodiče na tom nenesou vinu. A nebo nesou, když dítě tlačí někam, na co nemá. (Paní učitelko, zase jste mu dala 4, přece jsem vám to zakázal. Počítáme s ním na gymnázium ) 

Doron
Doron (1864 příspěvků) 18.03.2024, 09:28:29 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.03.2024, 09:03:47

Přesně ! Spojení oko - ruka je strašně důležité.

Ta koordinace.

 A psaní rukou je strašně důležité.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 18.03.2024, 09:30:29 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.03.2024, 09:03:47

Šmarjá - moje nejmilejší kostky byly snad z doby mých prarodičů - Zvířatka a Petrovští!

Neměli jste je někdo??

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 18.03.2024, 09:32:03 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.03.2024, 09:21:08

Mně zatím přišla nejhorší ta info, co jsem psala dřív: “Je nebezpečné vyvolávat studentku VŠ, protože by mohla nečekaně zareagovat!”😟

(VUT)

Sarah01
Sarah01 (1634 příspěvků) 18.03.2024, 09:33:21 xxx.xxx.217.40
Doron:

Já už v první třídě četla Mayovky, to byl taky docela krvák.🤣 A pak Eda McBaina, poručík Steve Carella.., pamatujete někdo? Počítačové hry s násilím moc nesouvisí, v případě, že děti mají i jiný svět, než počítač.

Assil má pravdu, ty děti jsou svým způsobem vlastně deprivované, i když to v tom našem blahobytu vypadá nepravděpodobně. Není to ničí vína, přinesla to s sebou nová doba, nové technologie, možnosti.

 U nás je takový sympatický skautský oddíl a dělají to tam moc pěkně. Chodí na víkendové výpravy a prostě jen jdou, děti si cestou hrají, vedoucí si s nimi povídají. Odpoledne se někde zastaví, připraví si jídlo a postaví přístřešek, kdo je malý nebo nešikovný, tomu poradí nebo pomůžou. Večer jeden hodný vedoucí pro malé  předčítá , chodí prý poslouchat i velcí kluci. Občas je něco naučí, nějaké ty uzly a poznávat zvířata a rostliny a něco vyrobit, prostě taková ta skautská klasika, ale hlavní prostor nechávají pro tlakovou tu tvůrčí nudu, o které píše assil.


Já na škole četla Psa Baskervillskýho, taky krvák, ale jak se mně to líbilo. Teď se na západě už dost knížek zakazuje, klasické pohádky, že jsou nekorektní, prostě všechno, co by mohlo jakkoliv dětičky vystresovat, odstranit. A to je špatně, vždyť ta děcka na to nebezpečí, co by je v životě mohlo potkat, nejsou vůbec připravena. Přitom v té pohádce to vždycky dobře dopadne.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 18.03.2024, 09:34:32 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 17.03.2024, 22:45:02

Orionko, na toto máme trochu jiný názor, nebo třeba i hodně jiný.

Jiná sexuální preference existovala, existuje a existovat bude.

Transsexualismus/genderová dysforie to stejné. 

Souhlasím s tím, že neustále tyto lidi protlačovat do všech možných médií je kontraproduktivní pro ty lidi samotné. Ostatně celá skupina translidí je kvůli tomu rozhádaná.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 18.03.2024, 09:36:25 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 18.03.2024, 09:33:21

Přesně! Já poslouchala jakýsi rozhovor na YT. A tam to pořád pípalo. Pochopila jsem, že algoritmus YT vypípává slova jako sebevražda, znásilnění atp. Tím, že se to vypípá, tak tyto jevy nezaniknou. Bohužel…

Sarah01
Sarah01 (1634 příspěvků) 18.03.2024, 09:41:16 xxx.xxx.217.40
Fikovnice:

Přesně! Já poslouchala jakýsi rozhovor na YT. A tam to pořád pípalo. Pochopila jsem, že algoritmus YT vypípává slova jako sebevražda, znásilnění atp. Tím, že se to vypípá, tak tyto jevy nezaniknou. Bohužel…


Jj, taky jsem si toho všimla, že to vypípává slova vražda atd., a to ve videích Jirka vysvětluje věci, který jsou úplně neškodný, spíš naopak. Moc se mně líbí jeho videa o tom, co dělá s tělem alkohol nebo kouření. 👍

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 09:44:15 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 18.03.2024, 09:33:21

Carella byl můj oblíbenec, ale teď nedávno jsem našla pár audioknih, tak jsem to poslechla a už mi to připadá takový moc rozvleký a nudný. 😀

Doron
Doron (1864 příspěvků) 18.03.2024, 09:48:01 xxx.xxx.162.21
assil:

Carella byl můj oblíbenec, ale teď nedávno jsem našla pár audioknih, tak jsem to poslechla a už mi to připadá takový moc rozvleký a nudný. 😀


Že jo  ? 

A tenkrát nám to nepřipadalo. A to je přesně ono.

Taky už jsme zvyklé na rychlé uspokojení.

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 09:56:13 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.03.2024, 09:48:01

Jj, i když třeba Simeon nebo Christie mi nevadí ani dneska.

Ale obecně dnešní detektivky jsou už úplně jiný žánr.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.