Aktuálně: 4 802 inzerátů176 189 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Sněhové vločky

Doron
Doron (1864 příspěvků) 17.03.2024, 13:28:44 xxx.xxx.162.21
hmn:

“Ale slečna učí psy na plenu, ta s nimi nehodlá chodit ven a navazovat kontakty.”

Moje psice je naučena na savé podložky a procházkuje se 4x denně..…i když má k dispozici zahrádku
Takže to bych jako jednoznačný ukazatel nepovažovala.


Myslím si to samé. Pes, který má doma podložku, může být velmi šťastný pes který žije bohatým životem , žádnou příčinnou souvislost tam nevidím .

Moji psi jako stěníci taky podložky měli. Kočka má doma taky záchůdek i když radši chodí ven.

A vnoučata mají v noci pod postelí nočníček.😊

Ona to může být i užitečná dovednost.  V některých zemích za kovidu nesměli psi vycházet.

Akorát tedy nevím, jak by se to dělalo u kluků, naučí se čůrat" na holku" ?

S Balu souhlasím v tom, že psy si přece pořizujeme kvůli sobě, aby nám dělali společnost, chránili nás, vytáhli nás ven .., no prostě nám všemožně pomáhali. 

Že bysme jim za to měli dát hodně nazpátek je jasný.

balu
balu (1593 příspěvků) 17.03.2024, 14:13:49 xxx.xxx.11.63

Tak já nevím… jsem studentka, ale studium mi nejde, tak ho přeruším (a budu čekat, jestli mi za rok nebo za jak dlouho zázračně začne jít?). Pořídím si psa. Je to fajn. Ale chci dalšího psa. Nemám na něj peníze, tak řeknu mamce. Mamka je moc hodná. Nestuduji, nepracuji, ale mám dva psy…

K vyprazdňování na podložku se nevyjadřuji, jen že to nepovažuji za šťastné řešení. Bylo tady toho o tom už   napsáno dost.

Orionka (neregistrovaný) 17.03.2024, 14:40:27 xxx.xxx.64.54

Je hodně takových, kteří po semestru, roce, změní obor  a pak jsou v jiném za hvězdu. Třeba jí ta medicína nesedí. Nu

kometa
kometa (4313 příspěvků) 17.03.2024, 14:56:32 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.03.2024, 13:28:44

Akorát tedy nevím, jak by se to dělalo u kluků, naučí se čůrat" na holku" ?

Myslím, že ne.

kometa
kometa (4313 příspěvků) 17.03.2024, 15:02:11 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 17.03.2024, 12:38:14

vyčítáte mladým sociální sítě.

Nevyčítám, můžou být užitečné. Ale neměly by být jediným způsobem komunikace. Vždyť někteří mladí se ani nedokážou bavit normálně v hospodě. Každý má před sebou svůj mobil, přeposílají si navzájem odkazy, občas vybuchnou smíchy a to je všechno.

Nebo mladá maminka - nastoupí do autobusu, usadí dítě - tří, čtyřleté? na sedačku k oknu. Sama si sedne k oknu přes uličku. Oba vytáhnou svůj mobil a v tomhle souznění absolvují cestu, dokud nevystoupí.

Jsem stará.

Rapotačka (neregistrovaný) 17.03.2024, 15:08:17 xxx:xxx.a6f6:647c

Naučí a zcela jednoduše. Známá má v síni klec,  do které ho učili

od  těch dvou měsíců  na záchod. Samozřejmě psa řádně venčí, cvičí,

ale když nastane nečekaná situace, pes  se tam vyčůrá = jako malý štěně.

(pudl)

Ph (neregistrovaný) 17.03.2024, 15:32:33 xxx:xxx.f748:2ade

téma bych nechala smazat, obsahuje hodně osobních informací

👍

ani nema zadnou pridanou hodnotu

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 17.03.2024, 17:23:34 xxx.xxx.4.4

Podložka může být na jednu stranu velká devíza, když to pes umí… může se to hodit.

Pořád ale dle toho co tak nasbírám info po pejskařích… pes učený na podložku nemusí mít automaticky problém s čistotností, ale 100% psů, kde si majitelé stěžují na nečistotnost byli učeni na podložku…a ze 100% jsou to pidiplemena…… tak nevím…. náhoda?

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.03.2024, 18:23:46 xxx.xxx.62.173
Janae:

Na tady jste ale z gruntu všechny z gruntu hodný ženský.😀

Fikovnice, nenapadlo vás, že ta slečna introvertka, která momentálně žije jen pro ty dva psy, se  celé dny pohybuje po internetu a nejspíš hledá informace o psech a ono moc stránek o zvířatech není,  pravděpodobně se prokliká až sem a pozná se?

Já jsem teda nepochopila, co se stalo tak hrozného,  kromě toho, že si maminka slečny postěžovala kamarádce. To jste si nikdy nestěžovaly na děti kamarádkám,  já teda jo a očekávala jsem, že si to nechají pro sebe, ne že budou vypisovat na internetu.

Slečna má kde bydlet, nějak studuje, vydělává si  po brigádách, psům se věnuje. V případě nemoci to buď uplatí nebo požádá o pomoc rodinu, nechápu, že to řeší zrovna Fikovnice,  která se netají tím, že si peníze  půjčuje pravidelně.

ALe samozřejmě je v této diskuzi nejdůležitější, aby štěňata měla PP, to dá rozum.😄

Většina zde píšete, že jste nezdravě závislé na svých zvířatech, většina se zde popisujete jako silné introvertky, když zrušili diskuzi na fauně, netajili jste se tím, že jste brečely a hroutily se a vyčítáte mladým sociální sítě. Ale to mladý se hroutí kvůli kravinám a uctu by jste od nich chtěly. Komedie neskutečná.

Fikovnice, téma bych nechala smazat, obsahuje hodně osobních informací, vůdčí dívce i její matce je nemorální,


A Vy považujete za morální zde podtrhovat, že mám ostudný plat? A že si půjčuji peníze…které samozřejmě vracím!!

Jinak si nejsem vědoma, že bych o dívce psala něco nepěkného (a snad ani ostatní ne). Nečetla jsem vše. Psala jsem, že jsem naopak připravena dívce pomoct, tak se do mě nenavážejte. Netuším, kdo jste…ale to je asi úplně fuk.

Dívka pořízením dvou štěňat (nesourozenců) udělala dle mě nesprávný krok. Ale to není moralizování, to je můj názor. 

Až se zaregistrujete, jsem ochotná Vám k tomu napsat více!! Jenže Vy se vždy jen občas zjevíte, napíšete moralizující koment (ano, moralizující) a zase zmiznete.

Edit: Ukazuje se, že lidská závist opravdu nezná mezí! A jsem šťastná, že mám kolem sebe lidi, ať už reálné nebo virtuální, kteří mi ve finančních těžkostech pomohou.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.03.2024, 18:36:34 xxx.xxx.62.173
Anonymní:

Fikovnice psala, že si slečna přivydělává po brigádách, tak asi momentálně na zadané štěně peníze neměla, což se může stát. 

Neskládali jste se zde na léčbu kocoura od Fikovnice?  Já jenom, jestli neměříte dvojím metrem. Jednu politujete a pomůžete, druhou odsoudíte, že si pořizuje zvířectvo bez finančního zázemí.

Navíc je to mladá slečna, Fikovnice píše, že škola ji nejde, dost možná v dohledné době nastoupí do práce a bude na tom finančně lépe. Dost možná i časově, jestli nějak kombinuje školu a brigády.


Kde jsem dívku kritizovala kvůli financím? Nebudu téma procházet, ale nemyslím, že bych o dívce psala jakkoli špatně. Vyjma toho, že MUJ názor je, že by jí bývalo bohatě postačovalo jedno štěně. 

Obávám se, Janae, že děláte z komára velblouda. Ta dívka je dospělá. Studuje jednu z nejobtížnějších škol a v praxi pak bude muset fungovat jo zoceleně!!! I kdyby se čistě hypoteticky sem proklikala, téma našla a našla samu sebe, tak co konkrétně by neměla zvládnout ustát? To, že se pak téma zevšeobecnilo a psalo se o “sněhových vločkách”? 

No a máte-li peněz nazbyt, přispějte. Zcela transparentně dívce peníze předám.

Sarah01
Sarah01 (1638 příspěvků) 17.03.2024, 19:56:44 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 17.03.2024, 12:38:14

No zrovna od vás, která tu řešila oblíkání Ivany Zemanovic, to teda sedí ta morálka. 😂

Janae (neregistrovaný) 17.03.2024, 20:01:30 xxx.xxx.160.6
Fikovnice:

Kde jsem dívku kritizovala kvůli financím? Nebudu téma procházet, ale nemyslím, že bych o dívce psala jakkoli špatně. Vyjma toho, že MUJ názor je, že by jí bývalo bohatě postačovalo jedno štěně. 

Obávám se, Janae, že děláte z komára velblouda. Ta dívka je dospělá. Studuje jednu z nejobtížnějších škol a v praxi pak bude muset fungovat jo zoceleně!!! I kdyby se čistě hypoteticky sem proklikala, téma našla a našla samu sebe, tak co konkrétně by neměla zvládnout ustát? To, že se pak téma zevšeobecnilo a psalo se o “sněhových vločkách”? 

No a máte-li peněz nazbyt, přispějte. Zcela transparentně dívce peníze předám.


A o čem teda toto  téma je? Na co konkrétně se ptáte? A vlastně proč se ptáte, vaši psi to nejsou, týraní také nejsou, tak kde je ten problém?

Nějak jsem to od začátku nepochopila. Sama píšete, že dívka není hloupá, přivydělává si. Nepořídila si dva bernardýny nebo bully, pořídila si maličké čivavy.

Fakt nechápu kde je teda ten problém, dospělá osoba si pořídí dva psy a tím si zaslouží vlastní diskuzi. Schválně jsem vytáhla podpásovku o vaší situaci, protože  zrovna vy nemáte dívce uplně co vyčítat.

MMCHD, ví o té diskuzi její matka, když už je tedy drbeme. Kdyby to založily školní děti, máme vztyčený prst a opatrně sledujeme, jestli se nejedná o počínající šikanu. Celkem mě zaráží, že něco takového  založí dospělý člověk. Píšete, že se bojí spolužáků, že se bála i přijít na vaší přednášku, že bála lidí i vás. Myslíte, že pokud to tu najde, udělá ji to dobře na duši?  

Větu o závisti a poslání peněz dívce už nechápu vůbec, to už je fakt úlet. A tím končím, od teď si k tomuto sedím na prstech.

A fakt to nechte smazat.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.03.2024, 20:22:01 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 17.03.2024, 20:01:30

Schválně jsem vytáhla podpásovku o vaší situaci, protože zrovna vy nemáte dívce uplně co vyčítat.”

Pěkně jste se odkopala! Jen co je pravda… Nemám potřebu s Vámi diskutovat a už vůbec ne se obhajovat!!! Ale já dívce NIC nevyčítala. Tak vážená madam příště pozorněji čtěte!

Hodí se na Vás: Káže vodu, pije víno.

Nashle nebo spíš sbohem.

Leithian
Leithian (555 příspěvků) 17.03.2024, 20:42:52 xxx.xxx.51.111
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 17.03.2024, 20:01:30

Tak je snad kuwa rozdil prijmout penize na lecbu zvirete co mam x let ktere poslali dotycni dobrovolne a sami. Nikde zadne prosby. A je rozdil jit sosat mamu neb je lina makat i studovat s tim at navali prachy na koupi naprosty zbytecnosti a druhej pes proste zbytecnost je. Jestli nevidite rozdil dejte si facku. 

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.03.2024, 20:53:16 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 17.03.2024, 20:42:52

K té pomoci na léčbu Fida: Zbyněk mi tehdy opakovaně nabízel, že zde vyvěsí sbírku. Odmítla jsem to. To, že si půjčuji peníze, je spíš ostuda našeho školství, které je prostě tak podfinancováno, že se o tom těžko dá mluvit. Každopádně si půjčuji od nejlepší přítelkyně, půjčuji si extrémně nerada a ihned po výplatě jí vždy vše vracím. Nemusela bych to sem psát, ale pro případ, že by se někdo domníval, že žiju z cizích peněz…jsem to sem napsala. Protože zadlužování se považuji za určitý druh selhání.

Doron
Doron (1864 příspěvků) 17.03.2024, 21:10:43 xxx.xxx.162.21

Mně ta debata nakonec přišla  zajímavá .

Podnítila mě k různým myšlenkám. Třeba jsem se rozhodla, že když už dneska děti nemůžou chodit ven, budu vnoučkovi zvát kámoše k nám domů, nechám je  si hrát svobodně  alespoň na zahradě a budu pouze dobře vařit a večer předčítat. 🤣

Hele, a napadla mě ještě jedna věc..

Všimli jste si, kolik je dneska mezi psy sněhových vloček?  To taky dřív nebývalo..

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.03.2024, 21:14:42 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.03.2024, 21:10:43

Počkej, proč děti nemůžou chodit ven?

Jako že…nebezpečí?

Flokáč byl možná taky trochu sněhová vločka😢, jako směs všech směsí se dožil necelých 12 let. Ostatní vestajové určo přes 15, nejstarší a ten úplně první (panebože to je už skoro 50 let!) se dožil asi 17 let.

Ph (neregistrovaný) 17.03.2024, 21:24:33 xxx:xxx.5b31:4e3d
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.03.2024, 21:10:43

kolik je dneska mezi psy sněhových vloček? To taky dřív nebývalo..

1. vlocky drive neopustili zahradu spis retez

2. mnozstvi psu vzrostlo geometrickou radou  

podle me je to neporovnatelne

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 17.03.2024, 22:38:56 xxx.xxx.64.54

Jsem ráda, že jste znovu “vločky” otevřely.  Přemýšlela jsem o tom hodně dřív, teď už mě to tak “nepálí”, nebo už jsem si zvykla - na násilí, všude. Stačí se podívat na TV program, násilí, počítačové hry - násilí. Jen k tomu velkému % psychických problémů - umí se s tím křehké duše dětí srovnat? Snad nemusí psychologové tolik pátrat, kde se to bere. 

https://www.youtube.com/watch?v=obijzdqfpTo 

Tohle je taky “dobré” - přesný popis zbraní, na co je která dobrá…atd. Je toho asi 6 dílů, jeden lepší než druhý.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.