Aktuálně: 5 171 inzerátů172 106 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Terven
Terven (102 příspěvků) 18.02.2024, 20:43:23 xxx.xxx.110.191
sutrik:

Tý jo, super! Jak píše Kilian, lépe později než nikdy. Oni se ti naši bonsai dobrmanů rychle učí. I vkládat si do naučeného vlastní prvky. Obedience je už vyšší škola. Bonnie by na to asi měla, s jiným majitelem. Přeji hodně radosti při cvičení.

Postroj mi připadá stejný, jako jsem před lety koupila jezevčici rodičů. Tenhle nový vypadá širší než Váš, ale to je hra optiky. Přemýšlela jsem, jestli nechat oranžový střed a černé kraje, jak máte Vy. Nebo naopak, což nakonec vyhrálo.


Díky…obedience zatím cvičila jen Vikina, ale v plánu je to s oběma. Jen na tom tréninku byl s námi ještě další pes a tři cvičící už by byli moc.

Věřím, že dobrmaní bonsaje se rychle učí, jako veliký plus vidím, že jsou závisláci a zajímá je názor majitele 😀. Bohužel, Čikina má díky své ne úplně pohodové minulosti přistřižená křidýlka, moc kreativity v ní není, spíš mívá nervíky na pochodu. Aby mohla zapojit hlavu a psychicky se u toho nehroutit, musí být fyzicky vypohybovaná 😀. Mám vysledováno, že pokud je nevezmu na utahávací prochajdu s tím, že přece mají odpoledne trénink noseworku a unaví je práce hlavou, dopadá to blbě. Resp. dopadá to blbě u Čikiny. Nerví se, překotně nabízí, dělá chyby.

Vikina je pravej opak - pokud jí nechám před tréninkem odležet, má drive do práce, je to super 👌.

Každej pes je jinej…

Obrázek Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 17.02.2024, 20:23:47 xxx.xxx.110.191
Kilian:

….lépe později než nikdy….moc držím palce, jste holky šikovné a to tak, že velmi…mně mrzí,že jsme s Kelisem sportovku začali teprve před dvěma roky…


To mi povídejte…člověk furt žije v zajetí nějakých předsudků a ty psy i sebe si nálepkuje. Léta jsem žila v domnění, že pro samorostlýho ignorantskýho jezevčíkoida takový sporty jako obedience nebo dogdancing absolutně nejsou, že je to proti jeho přirozenosti…nepotrpí si na přesnost a na přílišnou buzeraci 🤣…jak už jsem psala, nosework příroda nebo urbany- sport zn. ideál.

No a hele - překvapila. Prostě, když z toho může něco kápnout, proč ze sebe na chvíli neudělat echt hujera, žejo 😂 

Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 16.02.2024, 22:07:31 xxx.xxx.110.191
sutrik:

Zero DC Short. Má ho na pinčovou i Terven.


Máte asi nějakej novější typ, ne?

Jo, hele, dneska Vikina absolvovala úplně první trénink obedience 😄…v 8 letech. Holky ze cvičáku mě přesvědčily, že nikdy není pozdě 🙂.

A teda, překvapila. Je to takovej trucovitej samorost s vlastním názorem, nejraději má samostatnou práci- v noseworku přírodu a urbany.

Ale když na to přijde, umí i pěkně hujeřit, vytuší-li, že z toho něco kápne🤣…tak dneska vytušila a hujeřila 🤣.

 Měly jsme začít dřív.

Obrázek Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 10.02.2024, 20:37:19 xxx.xxx.110.191
Verun:

A třeba to i už měla….má delší dobu, když to není tak na pohmat patrné,  já bych to nešťourala , jen pozorovala, zda to něco dělá. (bradavičky na kůži nebo tukové pod kůží?) 


Je to pod kůží, bradavičky ne, ty jsou jiný, nebožka Kokina je měla. Bradavička by šla rozškrabat, tohle těžko.

Jak dlouho to mà, je otázka, dcera jí ochmatlàvá pořád a tvrdí, že by si všimla. Ta souvislost s očkováním se nabízí, lokalita souhlasí 😃

Uvidíme,no…

Terven
Terven (102 příspěvků) 09.02.2024, 18:43:46 xxx.xxx.110.191

Zdravím vespolek, máme záhadu- nesetkal se někdo s něčím podobným?

Pinčovà byla 24.1. na očkování proti nákazám - vakcína Versican plus. Včera, když se vyvalovala na boku, nahmatala jsem jí v podkoží výsev malých bouliček plus mínus kolem místa vpichu. Velikostně cca jako čočky i menší. 

Jako - jednu velkou bouli po očkování už jsem u ní zažila, ta by mě nepřekvapila. Tohle je divný. Divný to přišlo i vetovi, dneska jsem tam hned naběhla, primárně teda z jinýho důvodu. Ale nijak moc ho to nezneklidnilo, píchnul jí něco protizánětlivýho, máme sledovat. Bral to jako postvakcinační reakci. 

Jak už jsem psala, vloni se jí po vzteklině udělala boule velikosti cca pingpongovýho míčku až za tři neděle po vpichu. 

Zažili jste někdo?

Terven
Terven (102 příspěvků) 12.01.2024, 21:51:41 xxx.xxx.110.191
lupus4:

Nepřijdete si už kapánek komisní ?

v 1. příspěvku jsem napsal cca 40%

v 2. dle info hospodáře Boba  - 3-4 z 10 , tj  30 - 40%

ve vaší staré tabulce je cituji : Písek PI uloveno 1 943 x  pozitivních - 712 x no a to máme 36,6%, takže zase debata k …ale jinak máte samozřejmě pravdu, aby se vám lépe usínalo 😉


A víte, že ani nepřijdu? Z tý tabulky je tento výstup- cituju:

Průměrná hodnota procenta pozitivních prasat v celé ČR činí 21,4%.

Takže mi to furt vychází jako cca čtvrtina a to ještě neznamená, že ta čtvrtina je fakt infekční.

Terven
Terven (102 příspěvků) 12.01.2024, 20:58:59 xxx.xxx.110.191
lupus4:

já vyšel z info našeho mysl. hospodáře, který mi loni pravil, že to maj tak 3 - 4 z 10 (okr, Písek) to ale nic nemění na tom, že maso z č.z. je třeba řádně psům uvařit… 😉 já bych ho ale stejně nekrmil

páč jsme se bavili  o tom, zda se nebojí chodit na divočáky se psy


Já bych to taky nekrmila, jen podle KVS to s tou pozitivitou tak žhavý není- pozitivní je plus mínus čtvrtina. A že je prase pozitivní, znamená pouze to, že se s chorobou někdy setkalo. Ne, že je infekční a vylučuje virus. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 11.01.2024, 21:03:46 xxx.xxx.110.191
lupus4:

nízká ? cca 40% to má…


Kde jste vzal takový vysoký číslo? Opakovaně se uvádí zhruba čtvrtina prasat s pozitivníma protilátkama. To znamená pouze to, že prase se s virem setkalo, nikoli, že aktivně vylučuje virus. Tudíž procento opravdu infekčních prasat je reálně ještě nižší. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 16.12.2023, 22:15:22 xxx.xxx.110.191
Verun:

…i když nebožka stříhání měla ráda, nikdy jsem jí tam nenechala samotnou, paní s tím neměla nikdy problém, hodinu jsme prokecaly a všichni byly spokojení….kdyby tam byla sama, musela by mít náhubek, a “viset na šibenici”. a pak čekat v kleci 😲, to je pro psa jako kdyby každej čtvrt rok chodili čerti….

Připomíná mi to dráždivý tračník u lidí.


Nevím, jestli jsem to psala nebo ne…nechce se mi rolovat…

Já jsem právěže k téhle střihačce přešla poté, co jsem neudělala dobrou zkušenost s jedním salónem…už je to dááávno, to byla Vikina ještě malá. Postěžovala jsem si kamarádce a ona mi dohodila tuhle paní s tím, že klidně můžu být u stříhání, nebude problém, je to její dobrá známá a další mý kamarádky sousedka. 

Takže jsem u stříhání bývala s Vikinou, celou dobu jsme kecaly, Vikina si to úplně neužívala, ale nic hroznýho se nedělo. Pak přišel covid, ani nevím, jestli stříhání psů bylo legální nebo ilegální, paní souhlasila, že mi Vikinu ostříhá, ale nechala jsem jí tam samotnou. Neměla jsem s tím problém, paní jsem už znala…no a po covidových opatřeních už jsme tu moji přítomnost u stříhání neobnovily. Náhubek mít nemusí, nekouše, v kleci nečeká, paní tam klec ani nemá. Beru si ji rovnou ze stolu, trvá to cca 45 minut, posledně 30. Stříhají nasucho, bez koupání…nemyslím si, že se jí tam děje něco zlýho, ona se takhle klepala, i když jsem tam bývala. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:55:21 xxx.xxx.110.191
Vahine:

Jo a neblízala nebo dokonce nežrala sníh? To může způsobit i gastritidu, nachlazení a pak tedy i průjem třeba. Rýmy byste si ani nemusela všimnout, mají to oblíznutý v cuku letu. Není nastydlá?


Nastydlá není, sníh bych řekla, že nežere, oblízat něco na sněhu určitě mohla. Nikdy tedy nebyla na sníh háklivá a taky si myslím, že by se to projevilo dřív…sníh už máme skoro tejden. Ale samozřejmě, možnost to je. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:20:59 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 07.12.2023, 21:08:34

To jo, to Čikina měla po příchodu z útulku stejně. Střídající se normální stolice, průjem s krví a tvrdý šutry. Srovnalo se to Probicanem a úplně barfem. 

A pak se to začalo vracet. Bylo to na bednu, ale shodou okolností naši noví veti otevřeli u nás ordinaci a zachránili nás. Čikině Entizolová kúra zabrala a hlavně jí asi zabrala kastrace z jinýho důvodu. Ty trávicí problémy se jí rozjížděly hlavně při faleškách. 

Vikiny případ to nebude, ta mimochodem nehárá - to nevím , jestli mám řešit, zeptám se veta. Odjakživa hárá po 10 měsících, mívala to přesný jak švýcarský hodinky. Teď to vypadá, že si to protáhla na rok. Jestli to nemůže být tím, že jí teď odpadla Čikina jako konkurence? Nevím…každopádně normálně hárala celý ty 4 roky před Čikinou. 

A přes všechny ty zádrhely je čilá, hravá, má fůru energie. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:13:16 xxx.xxx.110.191
Plaka:

Byla by to zvláštní náhoda. Spíš mi to přijde jako společný jmenovatel. Stres dokáže se psem udělat divy, Vořech blahé paměti toho byl ukázkovým přikladem. Tak ať se Vikina brzo srovná a nejedete zase stejnou trasu. Přístě lepší tam být s ní, mmchodem, nějaký pamlsky nepovolený od paní asi fenka dostat nemohla?


Myslím, že nemohla, ale i kdyby - jak už jsem psala, není to náchylný na nepovolený pamlsky. Ona v podstatě nebyla na dietě. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 20:55:25 xxx.xxx.110.191
janaa:

To si piš,že se průjem může rozjet stresem,zvlášť když je to zažívání nabouraný


Ráda bych tomu věřila, aspoň bych měla příčinu…

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 20:30:52 xxx.xxx.110.191

Éhm, ehm…posledně zabralo napsat na Chov zvířat, tak to zase zkouším 🙏

Přesně po 21 dnech ukázkových bobků je to dneska zpátky. Nejdřív v předsíni blitek - tím to posledně začalo taky - a pak x neforemných stolic s hlenem.

Během těch 21 dnů nebylo nic problém, žrala vařený krůtí, kuřecí, hovězí, rybu…jako přílohu dýni, brambor, batát, výjimečně vločky, zeleninu vařenou, syrovou strouhanou mrkev, banán, jablko. Vše v pohodě. Ráno do žrádla jablečná vláknina od Dromy, Pangamin, zpočátku i Forti flóra- ke konci už jsem ji vysadila. Po večeři náš zázračnej Protexin. 

Mám pocit, že ty průjmy nikdy nejsou následkem nějaký konkrétní dietní chyby. Už jsem říkala i vetovi, že mám pocit, že je úplně jedno, co do ní hrnu- ať už potravu nebo léčiva, že si to žije svým životem. Výjimka je asi ten Protexin, ten 2x úžasně zafungoval. 

Ale třeba Enterozoo mi přijde, že na to nemá vůbec žádnej vliv - a furt mi ho všichni doporučujou. Anebo i různý ty veterinární pasty - Diar Vet, Zoolac…

Jediný, co mě napadlo a vrtá mi to v hlavě - když se jí vrátila srajda po vysazení Entizolu, bylo to následující den po stříhání v salónu. No a včera byla taky na stříhání 🤔

Ona se toho hodně bojí, vždycky se tam klepe, tolik se neklepe ani na veterině.

Přitom máme hodnou paní na stříhání, jezdíme tam léta, doporučila mi ji kdysi kamarádka právě proto, že jsem neměla úplně dobrou zkušenost s prvním salónem.

Zpočátku jsem bývala u stříhání celou dobu s ní, pak přišla covidová opatření, začala tam zůstávat sama - neviděla jsem v tom problém, měla jsem s paní stříhačkou výbornou zkušenost.

Jenže Vikina holt je jinýho názoru, do hlavy jí nevidím. Nechce se mi věřit, že by se tam k ní chovaly ošklivě - je tam momentálně paní i s dcerou, obě pejskařky, znají nás, my známe je.

Tak jestli je možný, že stres nabourá imunitu a mrchy klostridie najednou mají navrch…nebo nevím 🤔 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 19:58:40 xxx.xxx.110.191
Zrzavci:

dělá je ručně, dyk má váleček. ale ! Je spořivá a chce jich mít z jedné dáfky hodně - jako já a pak to udělá hubený a tenký a tim pádem to má Rrrramštajn rohliky 😀


Dělám je ručně a dokonce i bez válečku 🤣

Máte talent, to se musí nechat, to mě pobavilo…hlavně ten čokl fuč. Aspoň něco veselýho, dneska…jdu obnovit vlákno Refrakterní průjem (opice zakrejvající si oči).

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 06:33:21 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 06.12.2023, 15:17:05

Jak tak na tu vaši malou koukám, vidím, že my ty oblečky máme všechny víc na těsno. Kapsa při sklonění hlavy se nám nedělá, nebo jsem si aspoň nevšimla. Ale teda, to sepnutí pod ocasem u Extreme Warmer nepoužívám. Zachytávaly se jí do toho bobky a čůrala si na to 🤣

Fotky nejsou letošní, ale to je fuk 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 06.12.2023, 20:02:51 xxx.xxx.110.191
hmn:

….jen Moiře ještě nedošlo, že procházka je od slova CHODIT! 😄😎


Uniklo mi, že máte miminko, dlouho jsem chyběla 😀

Já se v medvědech nevyznám úplně dobře - je to pyreneják?

Terven
Terven (102 příspěvků) 05.12.2023, 22:00:00 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 05.12.2023, 21:51:59

Nebojte se, číst umím. Ale vzhledem k tomu, že Ronja v jiné diskuzi píše cosi o tom, že pes má velikost bundy 50 či tak nějak, nejspíš to jenom motejl nebude 🙄

Ale důležitý je mít ve všem hned jasno…

Terven
Terven (102 příspěvků) 05.12.2023, 21:08:37 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 05.12.2023, 20:50:52

Prosímvás, můžete mi říct, co máte za psa? Já jsem sklerotik anebo jsem to možná nikdy nevěděla…psala jste, že jste se mnou na ifauně řešila oblečky, jenže já mám vokno (opice zakrejvající si oči) …pod jakým jste tam byla nickem?