Aktuálně: 4 903 inzerátů174 702 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů
Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:39:22 xxx.xxx.110.191
janaa:

A co manželky?🤣


Ty asi taky…žere každýho, kdo u nás zazvoní. Takže chvíli po příchodu kohokoliv cizího do našeho bytu jí podržím v náručí než opadnou největší emoce z návštěvy. Dělám to od dob, co se vyřítila na chodbu na poštovní doručovatelku a začala jí chňapat po obálkách, který držela v ruce.

Nedávno přišel hodinovej manžel, asi jsem jí dala na zem moc brzy, a chytla mu trošičku zubama kalhoty. On pak vykládal u mý ségry, že mám ty psy pěkně vostrý, že mu ten mrňavej pinč visel na nohavici  🤣

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:20:48 xxx.xxx.110.191
janaa:

A druhak je po kastraci, takže pohyb potřebuje - pokud bude celou zimu cvičit doma za pamlsky, bude z ní na jaře dělová koule 🤣

Jsi vošklivá nejvošklivější,jí by se to jistojistě moooc líbilo😛


Ale venku jí strašně baví honit (a žrát, samozřejmě) tréninkový Azorky 😄

Jsou to takový mrňavý kuličky o fous větší než antiperle, nádherně lítají a nádherně se kutálí a myslím, že víc vyběhá než sežere kalorií (doufám, že se nepletu) 🤣

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:15:29 xxx.xxx.110.191
janaa:

Ty jo,a teď mě napadlo, proč ještě nikdo nevymyslel vyhřívané oblečení pro psy? Pro lidi je toho spousta, spodní,vesty,bundy,vložky do bot,ponožky,rukavice… mám podnikatelskej plán,kdo jde do toho se mnou? Terven poskytne pokusnýho králíka


Hele, z dob, kdy Čikinu zlobily záda, máme doma back - on - track fleecovou deku. 

Ona si jí z těch dob asi pamatuje nebo co… 🤔

Já se do ní občas zabalím po procházce na křesle, dám si kafe a klimbnu a Čikina začne chodit okolo a dožaduje se tý  konkrétní deky, ačkoliv u mě v posteli má tu běžnou, pod kterou žije většinu roku 🤣

A jakmile jí dostane, je od ní pokoj 😄

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:06:42 xxx.xxx.110.191
janaa:

Terven,bez jakéhokoli rýpání, a je nutné s ní v těhle mrazech a sněhu chodit na dýl,než jen na čurandu? A nějakou aktivitu vymyslet doma? Belina v tomhle počasí rozhodně ani krátkou procházku neocení,tak jí nenutím


Dělám kompromisy, řekla bych. Pro mě a pro Vikinu je tohle období úplně TOP, nebýt Čikiny, byly bychom venku o hodně dýl. Když teda pominu naši zábavu a čistou radost, tak zatímco Čikina se po ránu vyčůrá i vykadí během prvních deseti minut venčení, spíš i dřív, tak Vikina prostě potřebuje na rozhejbání střev delší čas a nemám koule na to, vrátit ji domů nevyprázdněnou. 

Dneska ráno byl u nás zatím největší mráz letošního podzimu …-12°C. Řekla jsem si, že to tedy zkrátíme na max, jenže ono to překvapivě pocitově bylo o dost lepší než minulý dny, bylo sluníčko a Čikina nevypadala nijak extrémně vyřízená, zajímala se o trasu, čuchala…jen mě napadlo, že by ty nohy v teple mohly být větší komfort.

Ona má echt separačku a nechat ji samotnou doma by byl mnohem větší stres než prochajda v mrazu. 

Aktivity na doma samozřejmě u nás v zimě frčí - cvičení na balančkách, různý relaxační čuchačky, lízací podložky, cvičení na sebeovládání, nosework…

Ale zima je dlouhá a tak nějak nelze ji strávit jen krátkýma čůračkama a hraním doma. Neberu ji na žádný treky a dlouhý štreky, neberu ji na  venkovní akce, kde hrozí prostoje bez pohybu. Pokud extrémně fučí, sněží apod. tak fakt jdeme jen nejnutněji vyčůrat. 

Občas ji nosím a zahřejvám tlapy, koupila jsem i klokanku, která je, mimochodem, úplně k prdu.

Ten sníh na zemi ještě nějakou dobu bude a o zimě ani nemluvím- nedovedu si představit neobejít si náš klasickej okruh kolem lesa, což je rychlejší chůzí 45 minut - mimochodem, ten pobyt venku potřebuje i ona - jednak se tím otužuje…obvykle je největší problém listopad, prosinec. Jak přejde slunovrat, už se zřejmě aklimatizuje a není to takový drama. A druhak je po kastraci, takže pohyb potřebuje - pokud bude celou zimu cvičit doma za pamlsky, bude z ní na jaře dělová koule 🤣

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 20:32:55 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 04.12.2023, 20:26:59

Jsem si myslela, že jsem na oblíkání psů celkem odborník (opice zakrejvající si oči) 🤣

Jdu si najít ten Non-stop wool…

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 20:16:42 xxx.xxx.110.191
Anonymní:

Rajčata musí být dostatečně zralá, pak jsou naprosto neškodná. Méně zralá a zelená rajčata obsahují rostlinný jed tomatin (příbuzný solaninu z brambor). 


Přesně tak, vadí solanin (nebo teda tomatin) a pokud je rajče pěkně vyzrálé, psovi neublíží, ba naopak. 

Nedávala bych tedy ty zimní nedovybarvený rajčata dovezený bůhvíodkud, co jsou celoročně k dostání v marketech. Ty mimochodem nejsou dobrý ani pro lidi. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 20:12:11 xxx.xxx.110.191
Lily:

Můj nosí NonStop protector. Jinak oni je lidi neumí zapnout. Musí se to nasadit fakt natěsno a mít správnou velikost (u skoro každého vidím, že má viditelně botičky velké). Jinak ztrácí všechny botičky. Šli jsme tím hodinu ve sněhu a neztratil ani jednu. Já to beru kvůli soli v Brně. Jinak nemá se sněhem problém, ale v Brně je rád, že mu je nasadím, ta sůl je děs. 


Tak jsem teda nahlodaná…

Já jsem si vždycky říkala, že to není levná sranda a aby je za tu cenu ztrácela, ale Čikina by je určitě ocenila. Pokud by si tedy na ně zvykla…

V současných mrazech je venku vyřízená, takže už oblečení i vrstvím - vespod má tričko back-on- track. Jenže jsem zjistila, že pod oblečkama má teplo, jen tlapičky má ledový a nechce chodit po tom studeným. 

Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 22:16:10 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 21:59:07

Ono teda, chovatele pinčů by to označení psycho pěkně nadzvedlo😄

Pinč by měl být vyrovnanej neohroženej pes, žádná třesoucí se troska. Historicky se používal k lovu hlodavců, takže hodně aktivní, není to gaučák. Je to spíš pes na sporty, pro aktivní lidi- a od toho se to odvíjí. Lidi si ho pořizujou jako bárbínu, nevychovávají, nesocializujou, nezaměstnají - a psovi logicky bzíká. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 21:52:01 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 20:45:44

No a ten buldoček je oproti pinčovi aspoň trochu obalenej, má hmotu 😄

Jasně, že to můžou být i nervy, ale k těm nervům musí mít důvod. Pinčové jsou, řekněme, trochu senzitivnější, ale zas to není tak, že by prožili život v nervech. Určitě se nebojí nonstop většinu procházky - to ani naše Čikina, která má jako bonus trauma a útulkovou minulost. A překvapivě - u ní se ty nervy neprojevujou třesem, ale tím, že se mi sápe do náruče 😉, případně plaší, krčí se, stahuje ocas mezi nohy, schovává se…pokud se třese, nejsou to nervy, je to zima. Případně bolest, ale to jsem naštěstí u ní zažila jen párkrát.

Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 20:33:23 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 20:14:59

Jo jo…chodím pravidelně na farmářský trhy a lidi tam běžně vodí psy. Vždycky bych vraždila, když vidím, jak popocházejí od stánku ke stánku, klábosí se známejma - čili pohyb nula nula nic, a vedle nich se klepe nahatej krátkosrsťák. 

A taková perlička - někteří lidi si myslí, že u pinčů je třes plemenným znakem 🙄. Kolikrát jsem upozorňovala, že Čikině je zima, klepe se, a oni na to, ale to je přece ratlík, ti se klepou…🙄

No jo, klepou, historicky jim prostě většinu roku je zima, protože nemají chlupy ani podkožní tuk a lidi to až na výjimky ignorujou. A tak vzniklo rčení “klepe se jak ratlík”.

Terven
Terven (102 příspěvků) 02.12.2023, 21:09:26 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 02.12.2023, 21:03:43

Asi to máme v pořádku - nerozjíždí se to, ani když za to násilím tahám a snažím se rozepnout.

Terven
Terven (102 příspěvků) 02.12.2023, 20:38:31 xxx.xxx.110.191

Tý jo, koukám, že co se týče psího outdoorovýho vybavení už za váma těžce zaostávám 🤣

Až vyzkoušíte ten Non stop s merino podšívkou, dejte vědět. Jj. Expedition parka je pro nás čajíček, to je tak na říjen 🤣. I když dneska jsem udělala pokus a dala jsem pod ní vestičku Back on track. Moc to nepomohlo, momentálně jí vadí sníh od nohou a to by vyřešily leda ponožky a boty (opice zakrejvající si oči)

Pardon - chtěla jsem citovat šutříka a nejde mi to změnit.

Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 02.12.2023, 20:32:11 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 02.12.2023, 17:04:25

Přesně tenhle overal máme. Viz foto - Rukka u ruky 😀

Bohužel v něm Čikina není schopná chodit a zpočátku to vypadalo, že nezvládne ani čůrat. Přitom máme jiný overal od Rukky, takový svetrovitý a v tom je to o dost lepší. 

Vysvětluju si to tím, že má fakt nožičky jako párátka a v tomhle neprůstřelným overalu není schopná ty zadní ohýbat v kloubech. Takže přestože je to echt drtič zimy, kterej by se nám hodil, prakticky ho nepoužíváme a zvažuju, že ho pošlu dál. 

Jo a zip se nám nikdy nerozjížděl. 

Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 01.12.2023, 23:09:13 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 01.12.2023, 22:42:19

Tak vy máte psy s poměrně funkční srstí, tudíž ty nároky na oblečení nemáte takový 😀

To na fotkách je spíš jen taková deka, aby neofoukly záda…pokud to psům stačí, tak samozřejmě ok. V tom by mi pinčová  zešílela zimou.

Hubeným krátkosrsťákům lidi dávají zhusta overaly, ten by pro pinčovou byl ideální co se týče pokrytí těla, bohužel v něm ale odmítá chodit 🙄

Terven
Terven (102 příspěvků) 01.12.2023, 20:59:06 xxx.xxx.110.191

Berete to rozumně. Já jsem první fenu - typ srsti jako šeltie- neoblíkala nikdy. Dneska zpětně vidím, že k stáru a do deště zejména, by bývala možná něco snesla.

Vikina má mizernou podsadu. Nijak extrémně zmrzlá není. Ale je nízkopodlažní a v mokru a lezavu, když nebyla nonstop v pohybu, se klepala. Například, když jsme ji braly ke koním nebo na noseworkových akcích. Pořídila jsem nějaké levnější oblečky od Samohýlu, dneska zpětně vidím, že jsem šetřila na nesprávným místě. Sucháče se zanesly bordelem - Vikina je hodně přírodní pes 😄- a to zateplení taky nic moc. 

Na jedněch zimních noseworkových závodech jsem procitla - ostatní účastnice tam měly psy ve funkčním oblečení od Hurtty nebo Non-stopu a jejich psi byli happy.

Takže od tý doby kupuju tyhle dražší renomovaný značky -a s příchodem extrémně zimomřivý pinčový je to naprostá nutnost. Značky máme Pomppa - to jsou docela slušivý věci a hezký střihy, ale mně tam chybí díra na postroj a gumičky kolem zadních nohou. Kolem bloku dobrý, ale při bezhlavým lítání v přírodě se to Vikině přetáčí.

Hurtta je vymakaná, vymazlená, ale má takový specifický střihy - dlouhý šosy a vysoký límce. Každej to nemusí. Má to svoji funkci, o tom žádná, ale třeba u nízkopodlažní Vikiny to úplně praktický není. Krom toho to tak úplně mýmu oku nelahodí. Přesto toho od Hurtty máme nejvíc.

Non- stop - to jsou za mě hezčí střihy, takový decentnější, sportovnější. My od nich máme jenom nezateplený pláštěnky. Vikině to opět moc dobře nesedí.

Ale váš pes je naprosto konfekční se souměrnejma proporcema, tomu bude slušet a sedět cokoliv.

Asi si výrobky těch značek projděte - doporučuju eshop MushGO - to jsou naprosto výjimečný ženy, poskytující super poradenství - podle popisů uvidíte, co potřebujete. 

Jinak samozřejmě mohu dodat bohatou fotodokumentaci🤣

Terven
Terven (102 příspěvků) 29.11.2023, 21:14:33 xxx.xxx.110.191
balu:

Nebudu se přít, vy jste odborník. Asi jsem viděla nesprávná videa. 

K tomu sportu - rozumím, že je to sport. I tak mi to, že pes jde a neví kam, přijde divné. Ale je to můj názor, to já s tím nejsem vnitřně v pohodě. 


V tom jsem s váma zajedno - nesnáším to. Občas mi to dělá Vikina, hujeří, chce si vysloužit pamlsek. Beru to jako nežádoucí chování, odměňuju zásadně až když uběhne pár desítek metrů s hlavou ve směru pohybu. 

Mimochodem, už párkrát jí při tom vyvracení hlavy na mě spadly tlapy do kanálu 🤣…zřejmě teda moje máslo, koukat má psovod 🤣

Terven
Terven (102 příspěvků) 29.11.2023, 21:04:46 xxx.xxx.110.191
efe:

eště botičky prosim 😀


Děláš si srandu, jenomže ty pidi pinčí nožičky jsou fakt v tom počasí úplně ledový, Čikina je vyřízená - na sobě má nejteplejší Hurttu, ale potřebovala by i boty a ponožky (opice zakrejvající si oči) 😄

Bílýmu povrchu se vyhejbá, ve městě preferuje černej chodník. Jenomže, bohužel - od dnešního rána černej chodník = posypová sůl ☹️

Terven
Terven (102 příspěvků) 28.11.2023, 19:54:31 xxx.xxx.110.191
Sardullah:

U nás přes den sníh tak nějak zmokral a teď přituhuje…mám strach, že do rána by z toho mohla být solidní klouzačka a já mám zrovna docela běhání a popojíždění, tak jen doufám, že si někde nenamelu hubu….


Na klouzačku to bohužel vypadá, už teď to na chodnících mírně prokluzuje a měla jsem přimrzlý dveře u auta. 

Tak doufám, že se ráno se psama nezabiju. Ale zas radši riskuju to zabití než aby to všude posolili, to pak nevím, kudy chodit, aby jim to nesežralo packy.