Aktuálně: 2 693 inzerátů263 361 diskuzních příspěvků19 192 uživatelů

Příspěvky uživatele

Doron

Doron
Doron 20.08.2024, 21:29:00 xxx.xxx.166.104

Nějajakého menšího pastevce?

Třeba fenku čuvače?

To jsou úžasní psi, tedy alespoň jak je pamatuju z dětství. 

I ten režim by mohl vyhovovat, přes den si hlídam svoje a pospávám, večer jsem se svými a na vycházky a výlety rád doprovodím🙂.

Doron
Doron 20.08.2024, 13:34:05 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 20.08.2024, 12:47:25

Zrovna tady mám zahradníka,  takový šikovný mladý kluk ( ten by se Vám líbil), žádný blbec, vystudoval lesnickou, a ten mi říkal před chvílí to samé. Že strašně ubylo hmyzu a ptáků. Já si jenom všimla, že u nás  nejsou letos motýli. 

Vnouček, teprve půjde do školy,  ale chodí do kroužku mladých přírodovědců a je to takový rozumbrada, mě včera žádal abych mu vyhledala sršen obecnou, mandarinskou a asijskou, protože viděl jak sršen odnáší včelu.

Pak s úlevou podle obrázku určil, že to byla sršeň obecná protože: “Až tady bude sršen asijská , to budeme mít,babí, oplavdu vážný ploblém”🙂  

Doron
Doron 20.08.2024, 11:57:34 xxx.xxx.166.104

Vos si nevšímat nejde ! 

Byla jsem s vnoučaty v Krkonoších, úplná apokalypsa.  Všude na na stolech plácačky, pasti, vosy sedaly dětem na obličej, padaly do skleniček s pitím, slétaly se do talířů, jedna paní u našeho stolu dostala žihadlo do jazyka, koupit zmrlinu to vůbec nešlo..  

U nás doma ale dobrý,máme tady sršně a opravdu to asi pomáhá .Tak já si jich vážím, když k nám nějaká vletí opatrně ji vyndám a pustím ven 🙂).

Někde jsem četla, že je dobré umístit na zahradu zmačkanou papírovou tašku, že si to prý pletou se sršním hnízdem a bojí se přiblížit.  Možná blbost, ale každý to u nás v ulici teď dělá,  tak já taky🙂)

Doron
Doron 20.08.2024, 11:32:41 xxx.xxx.166.104

My nebraní jidla natrénovaný nemáme,hlavně doma . Psi si vzájemně dojídají misky, jdou se podívat jestli nezbylo syrové maso po kočce,  když něco spadne vnoučatům na zem tak to taky vyluxujou plus si sbírají nebo trhají na zahradě ovoce a žerou trávu a různý bylinky a hmyz.

Venku ale o jídlo zájem moc vlastně nemají , lidské exkrementy mají zapovězené a už to všichni vědí. Všechna h..na jsou moje🙂)), kdyby si jich všimli, už bych k nim běžela a křičela ošklivým vrčivým hlasem a postavila se nad ně a zabrala si to pro sebe;))) a to oni nechcou. Já za to nemůžu,tak se mi to hnusí, že se zlobím úplně autenticky.

Mršiny nežerou, ale vyválet by se v nich mohli.

Framovi dávám pamlsky do stopy , tak to je pak těžký po něm chtít,  aby nic nesbíral ze země. Tuhle v třeba pojídal ovčí bobky než jsem si toho všimla. 

U vody se teď u nás hodně griluje a lidi pohazujou kosti i na cestě, to je pochopitelně lákavý , stačí říct jemným hlasem že je to"fuják" a kluci to minou bez povšimnutí,  ale kdybych to neřekla,  určitě je schroupou.

Takže jsem vlastně svým dlouhým příspěvkem chtěla říct,  že to neumíme a zachraňuje nás hlavně to, že psi nejsou moc žraví a nemívají hlad🙂))

Doron
Doron 19.08.2024, 19:50:10 xxx.xxx.166.104

A co je to bylo za spolek, pamatujete někdo?

Odchytávat psy, kteří se courají po vesnici by mě nikdy nenapadlo, ale těch zavřenejch a opuštenejch je mi líto. Dřív docela často mívali lidi na vesnici boudy na zápraží, to svým způsobem bylo podle mě šetrnější než nějaký kotec v rohu zahrady, kde je pes věčně sám. K tomu psi nejsou stvořený. 

V sousedství přes ulici měli krásnou černou fenu NO, byla v takové uličce za domem, prostor měla 6×1 metr, zepředu prkenný dveře,  takže aby viděla ven, musela skákat jako pérák na zadních.  To taky celý dny dělala. Boudu měla,  hubená nebyla, ale byla ve dne v noci sama a bylo vidět,  jak moc touží po pozornosti a společnosti a vůbec po nějakém vzruchu.

Pokoušela jsem se ji vykoupit, ale nechtěli,  že prý ji mají strašně rádi. 

Nabízela jsem, že ji můžu venčit (bylo  opravdu těžký ji takhle vidět), to taky nechtěli, že by si prý zvykla. Nebyli to zlí lidi, nebyli na ni suroví, vždycky navečer ji i na chvíli pustili na zahrádku,  lítala tam jako šílená a vzrušeně štěkala. A pak ticho a zase jen hop hop, její hlava se v pravidelných intervalech objevovala nad prkenou ohradou.

Neukradla jsem ji a pak se odstěhovali. 

Doron
Doron 19.08.2024, 17:42:07 xxx.xxx.166.104

A jakou mají ty lapiny povahu ?

Žádnou osobně neznám..

Pro mě je takové důležité kritérium,  jestli můžou chodit venku navolno..

Doron
Doron 19.08.2024, 15:24:54 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.08.2024, 14:57:28

Na těch fotkách toho je toho vidět dost, to není fabulace, ale pozorování. 

V každým případě doufám, že jestli ho někdo ukradl, je to z toho lepšího důvodu. 

A kdybych ho někde viděla, jak se má dobře, určitě bych to nikam nehlásila. Ostatně,  sama se chystám ukrást koťata🙂))

Doron
Doron 19.08.2024, 12:36:29 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 19.08.2024, 12:22:44

Taky netrénuju nasucho.

Na procházce v lese jsem si chtěla prohlídnout židovský hřbitov,uvázala jsem dva zkušené čekače a k nim briárdě. Čekali hezky tiše. Za minutu cítím jemný štouchnutí zezadu a Framík   “ neboj neboj, už jsem tady s tebou , byly nějaký problémy s vodítkem ale rychle jsem to vyřešil”.

Mno, tak tam jsem se tedy nácviku trochu věnovat měla 🙂))).

Doron
Doron 19.08.2024, 12:14:20 xxx.xxx.166.104

Však to taky u toho bulíka neklaplo..

Asi je něco jiného,když si nechá vycvičit psa pejskař a nepejskař. Jsou ale přeci lidi, kteří cvičí služební psy a pak je předávají, kamarád teď v New Yorku slyšel policajty, jak dávají psům české povely 🙂

Pamatuju, že si lidé půjčovali lovecké psy, ovčáci si prý půjčují borderky.

Doron
Doron 19.08.2024, 11:51:07 xxx.xxx.166.104
balu:

To je zajímavé, tady vadí poměrně prostorný zastřešený kotec s přiměřeně velkou boudou. A zloděj, který zřejmě psa ukradl, je považován za zachránce. 

Ale bytová klec, v níž se pes sotva otočí a tráví v ní mnohdy celou pracovní dobu páníka, je zde mnohými považována za skvělou věc. 


Ty klece v bytech přece nejsou vidět..

To je to, co mě na tom taky děsí. Nikdo to nevidí, nikdo se jich nezastane..

Chápu, někdy to může být extrémní opatření pro extrémního psa, ale to plošné požívání…taky s tím bytostně nesouhlasím. 

Doron
Doron 19.08.2024, 09:28:59 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.08.2024, 08:25:05

To bylo první, co mě napadlo. Kéž by to tak bylo.

On i ten úvaz někde u dveří domu, nebo to, čemu se říkalo trolej ( řezěz připnutý k napnutému ocelovému lanu , umožňující relativní volnost pohybu) by bylo lepší,  než tahle klec, postavená ve sluneční výhni.

Přemýšlím, jestli by tam moji psi vůbec přežili a bojim se , že ne..

Doron
Doron 18.08.2024, 09:23:04 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.08.2024, 08:26:30

Podle fotek to vypadá,  že ho měli spíš na na úvaze, než v kotci.Je tam vidět slabý řetěz a kýbl s vodou. A pes je dost tlustej. Možná jenom utekl ?

  

Doron
Doron 17.08.2024, 19:54:19 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 17.08.2024, 19:36:23

Cože?!?!

To jako opravdu?

Doron
Doron 17.08.2024, 10:18:41 xxx.xxx.166.104

My dnes na procházce ještě nebyli, půjdeme až večer.  

Včera jsme se koupali ve Vltavě snad tři hodiny, tak teplou ji napamatuju. Fram se konečně odvážil plavat daleko od břehu, zdá se, že bude dobrý plavec, klidný a úsporný,  ale ještě úplně neví,  kde má ve vodě tělo a tak jsem od něj inkasovala pár kopaček zadní nohou a on má fakt sílu..;(

Dorouš strašně frajeřil, protože je ve vodě jako ryba ve vodě🙂

Uvědomila jsem si taky, že Gučka už asi opravdu stárne, protože mu byla po koupání zima, nosím pro něj ručník,  ale tentokrát  si vynutil i mojí osušku a ležel pak na břehu v “županu” a jen koukal, jak mladí ve vodě blbnou.

Jinak to teď u nás moc hezký není,všude plno cyklistů a břehy řeky obsazené grilujícími a rybařícími partičkami, které po sobě nechávají docela bordel. Dost je to u nás za poslední roky změnilo. 

Toužím po klidné krajině bez lidí,tak alespoň, že mám vaše fotky..🙂  

Doron
Doron 17.08.2024, 09:35:23 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 17.08.2024, 08:16:52

To je neuvěřitelná krása. A ti dva skřítci..🥰

Doron
Doron 16.08.2024, 00:48:03 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 16.08.2024, 00:10:26

To je tedy kynologický oříšek,  ten vořech pruhatej..🙂

Já tomu věřím,  že on musí být zavřenej, vadí mi ale, že se teď používání klecí  normalizuje a z klece se stává  téměř povinná výbava i pro naprosto “ normální” psy.

Je to jako s klecovými lůžky, která se používala v ústavech sociální péčě a na psychiatriích. Někteří lidé je opravdu potřebovali a bylo jim v nich i dobře,ale to procento bylo opravdu malý. 

Doron
Doron 15.08.2024, 11:13:29 xxx.xxx.166.104

Vy jste všechny tak produktivní a pracovité 👍

To já si na příští týden objednala zahradníka. 

Jmenuje se pan Konvalinka🙂.  

Doron
Doron 15.08.2024, 00:55:45 xxx.xxx.166.104

Já jsem teď kupovala za dvěstě korun láhev(díky hodné kamarádce odsud) a přijde mi to strašně podhodnocený, když si představím, kolik práce a znalostí do toho musí včelař investovat.

A včely pochopitelně taky🙂

No nic, příspěvek naprostého laika, jen jsem chtěla říct , že vy, včelaři, máte můj obdiv!

Doron
Doron 14.08.2024, 18:20:30 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 14.08.2024, 17:37:44

🤣🤣🤣

Doron
Doron 14.08.2024, 18:19:20 xxx.xxx.166.104

Mého vnoučka zapomněla paní učitelka na zahradě školky, zamkla a odešla domů. Vylezl na strom na strom a volal “ponóct!”

Ale jinak je ta školka úžasná, s tou, kam jsem chodila já nebo i moje děti se vůbec nedá srovnat, mají tam děti opravdu rádi .