Aktuálně: 4 624 inzerátů177 836 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
frufru
frufru (26 příspěvků) 11.07.2023, 13:31:57 xxx.xxx.198.194

No, pšenice a voda když kvoká a sedí (aby se nepodesrala v hnízdě a zrní déle tráví a vydrží nežrat), když odkvokat, tak pestrou a plnohodnotnou stravu, aby se obnovila funkce vaječníků, které (laicky řečeno, jak jsem kdysi pochopil) se nějak “zvrknou”). A myslím, že je právě ledpší ji dát někam, kde vidí na zbytek hejna a nedávat do temnoty. Naopak do temnoty a klidu se dávají pokvokávající slepice, aby se pořádně rozkvokaly (moje zkušenost a zdroje ze staré iFauny).

frufru
frufru (26 příspěvků) 02.07.2023, 07:33:02 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Filipec z 02.07.2023, 06:24:40

POdle obrázku (a podle vlastní zkušenosti s podobným kurníkem) se do tohoto typu normální slepice nevejdou. Je to ak pro 3 liliputky nebo zakrslé plemeno. Nakonec jsem ho používal jen jako odchovnu pro kvočnu s kuřaty. Vše ostatní a podstatné uvedl Honza.

frufru
frufru (26 příspěvků) 08.06.2023, 11:09:18 xxx.xxx.198.194
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.06.2023, 08:09:55

Ten polystyren mají k dokrmení?😄 Ne, vážně, asi by bylo lepší ho dát pryč, zbytečně ho zobou a zaplňují střeva a vole. Prostě jim chutná.

frufru
frufru (26 příspěvků) 05.06.2023, 18:44:35 xxx.xxx.0.1
honzapm:

Po 10 letech jsem si koupil hybridky.

Z Drůbež Červený Hrádek David Dráb.

Přijel přesně na čas, sexy řidič s očima tak modrýma,

že by i Terence Hill blendul závistí. Nejdřív uspokojil sousedku

a pak šel na mě. Bylo krásný sledovat, jak si slepičky v bednách

před ním sedají - chtěly kohouta! Ovšem, kdo ne, že...

Bylo jasné, že brzo ponesou, ale jak brzo - to jsem nečekal.

Dal jsem holky do chlívku, zakrátil jim zobáky, nechal přes noc svítit

a jaké bylo mé překvapení, když hned druhý den bylo 7 vajíček.

Od té doby neměly nikdy pod 8 vajec denně, převčírem dokonce 11 vajec

od 10 komtes. Asi si v Drůbež Červený Hrádek zase něco objednám.

Hlavně aby přijel ten samý řidič... heart


A teď, Honzíku, tu o Karkulce, prosím:-)

frufru
frufru (26 příspěvků) 29.05.2023, 11:23:19 xxx.xxx.198.194
zvedavec:

Mám podsadenú kvočku, sedí 9. deň.

Ráno som ju dala z hniezda dole, aby sa najedla, vyprázdnila, pobehala, okúpala - tak, ako každý deň - a keď som asi po pol až trištvrte hodine išla skontrolovať, či sa vrátila (ako sa vracala každý deň), nebola na hniezde, vajcia boli takmer studené, niektoré mali náznaky vlažnosti. Keď som ju preniesla pred hniezdo, sadla na vajcia.

Aké máte skúsenosti, sú šance, že zárodky prežijú?

Ďakujem.


je lépe poštět až k večeru, kdy nejsou slpice obecně moc aktivní. Jinak mě se jednou vylíhla vejce pod hedvábkou, která byla skoro 2 hodiny mimo asi po týdnu inkubae, rpostě jsem na ni zapomněl. A vylíhlo se vše.