Aktuálně: 4 635 inzerátů177 753 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
bassrock
bassrock (75 příspěvků) 31.01.2024, 14:09:33 xxx.xxx.251.2

Mám koně naboso, ale pamatuji na Janově Hoře měli koně podkovy s ozuby na podzim a jaro - právě do bláta, ale jen koně, kteří tahali sáně nebo kočár. Ozuby byly šroubovací, nandavací zastamdací, neříkám, že to byla výhra, občas jsme je ztratili, ale účel to plnilo. Když koně netahali, ozuby byly sundané.

Jinak pokud je kluzko, přizpůsobím rychlost, popř.nejedu vůbec. Mám lesokoně pro radost, nemusím jezdit, když není dobré počasí. 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 29.01.2024, 11:21:56 xxx.xxx.251.2

Kamarádka mám z Decathlonu uzdečku a vůbec není špatná.

Hodně si chválí muchařské deky. Co se týká věcí pro jezdce, je to dobrá kvalita za rozumnou cenu, helmu bych tam asi nekoupila, ale bundu, rajtky, perka ano.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 12.12.2023, 08:30:59 xxx.xxx.251.2

No zrovna u huculů bych se nebála - však jak oni žijí ve své domovině - rumunské hory?

Ti, co jsou potřeba zrovna na práci jsou doma a snad něco jako seno dostanou, ti, co nepracují - alou ven do hor a živte se jak umíte. Uvidíme se na jaře ;-)

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 04.12.2023, 09:40:45 xxx.xxx.251.2

Já znechucená nejsem, sníh je lepší než bláto a tady vedle Prahy ho zase tak často v takovém množství nemáme.

Myš se tváří spokojeně - konečně prý počasí bez much a nepotí se 😉 Na  ohonu, hřívě a rousech měla rampouchy a na vyjížďce lehounce cinkala - romantika skoro jak z Popelky 😀 Quacula má dlouhou zimní srst a rampoušky měla i na bocích a na bříšku, ta cinkala ještě víc 😀 A plnokrevnice, co jela s námi, měla bederku a znechucený výraz, se kterým sledovala ty dvě, jak se rochní ve sněhu 😄

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 30.11.2023, 11:29:00 xxx.xxx.251.2

Mám huculici, naboso, dle kovářky kopyta jak mustang, nikdy žádný problém.

Když jsme jely na výlet - 75 km ve dvou dnech, měla boty (cestou pár měst, silnice apod.)

Boty máme napasované, byla na ně zvyklá už před výletem. Jinak chodí bosky, jen občas, když vyrážíme směrem, kde je hodně cest s úlomky břidlice (je ostrá) tak dám botky. Takže za mě jsou boty - dobře napasované a koni pohodlné - dobrá alternativa pro zdravá kopyta.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 29.11.2023, 11:10:00 xxx.xxx.251.2

Včerejší veselá vyjížďka ve vánici, Myš byla nadšená, já již méně 😂

Nechci plevelit u dekování, ale toliko k tomu, kdo si užívá jaké počasí 😀

Obrázek
bassrock
bassrock (75 příspěvků) 29.11.2023, 10:56:40 xxx.xxx.251.2
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 29.11.2023, 10:05:13

Jojo, jak začal teď ten první sníh, huculům ve výběhu jeblo, lítali jak čerti a zbytek stáda (klusačky a plnokrevnice) z přístřechu znechuceně čuměly a paty nevytáhly. Většinu roku je to naopak 😀

Ale to jen potvrzuje, že každý kůň to má jinak a může to mít jinak každý rok. Druhá plnokrevnice, kerá se kamarádí s huculy a zřejmě si vsugerovala, že je též hucul, minulou zimu klepala kejtičkama a musela mít bundu, letos jí soudružky huculice zřejmě poučily, kterak se zasrsťuje - je chlupatá jak medvěd, neklepe se a ve sněhu řádila s partou H 😂

Sledujeme jí, jestli to dá celou zimu, deky má majitelka připravené, ale zatím nejsou třeba. Druhá plnokrevnice je v bundě už od začátku listopadu, jak se prudce ochladilo, začala projevovat diskomfort. 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 29.11.2023, 09:21:56 xxx.xxx.251.2

K těm zimám - první sezonu, co jsem měla kobylu se udělalo -17st. To mi ráno ukazovalo auto, kolik bylo v noci nevím. Ale samozřejmě místo do práce jsem jela vyklepaná za koněm, lehce v nervu, co tam najdu. Byl sníh, trochu mráčky, občas jukalo sluníčko a opravdu třeskutá zima - zamrzaly mi nosní dírky, když jsem popotáhla. A když jsem zaparkovala u výběhu jako první jsem viděla šedivou hroudu jak leží na boku, hlavu na zemi a nehýbe se. Vylítla jsem z auta, totálně zhroucená, že koníček zmrznul.

Při přiblížení jsem zaslechla podivné zvuky - “zmrzlý” koníček chrápal jak dřevorubec a vůbec se mu nelíbilo, že ho budím 🙃 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 06.11.2023, 13:19:47 xxx.xxx.251.2
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.11.2023, 12:48:33

Joj, to jsem taky měla v merku, jenže Myš je dosti nepřizpůsobivá, zrovna onehdá byl opět “škandál” když vedle cesty přibyly pokácené stromky - asi v nich viděla anakondy či co 🤭

V mládí i zatahaná byla, ale pouze v páru, sama by to psychicky nedala. 😄

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 05.10.2023, 11:20:13 xxx.xxx.251.2

Tak kamarádka normálně nosí XL věci, ani tu vestu nechtěla zkoušet, ale prodavačka v Kraemeru (u Drážďan v Nossenu normálně česky mluvící ;-)) řekla Zkuste uvidíte a dostala se do ní.

Řekla bych, že se lehce vytáhly ty části látkové, co jsou v bocích. A v létě tedy vedro je, to je jasné, v zimě jí nosí pod bundu.

A musím říct, že výlet do Krameru se nám vyplatil, máme od tama zimní rajtky i zimní bundu 2x, úžasně teplé a vychytané na jízdu, boty zimní, tuhle vestu, rukavice, o dečkách na koně a různých pičičárnách ani nemluvím. A ty hadry tam mají super a za menší cenu než tady. Jely jsme tam prostě jako na nákupní výlet, jak někdo jezdí do Polska, my jely tam 😀  Je to asi 3 roky, od té doby jsem objednávala ještě 2x poštou a vždy došlo vše v pořádku.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 04.10.2023, 10:23:06 xxx.xxx.251.2
KatyQ:

Snad nebude vadit, když se sem přidám s vlastním dotazem:

Po posledním držkopádu (spadly jsme s kobylou obě 👎) uvažuji o pořízení vesty. Můj problém ale je, že mám docela prsa. Všechny, co jsem měla na sobě, pokud napasuji přes hrudník, tak odstávají na břiše a ten spodní konec se pak o všechno zachytává (např. o hrušku na sedle kdykoliv se ohnu pod větví). Máte někdo tip na pohodlnou vestu pro prsaté ženské? Na tu Komperdell jsem koukala a mají největší L a tam by mi podle tabulky velikostí ještě pár cm chybělo.


Já bych jí zkusila - ona kamarádka je taky žensky tvarovaná a podle tabulek by se neměla do vesty vejít, ale zkusily jsme jí na prodejně a ejhle, do té L se zapnula. I když ze začátku trochu s mojí dopomocí, teď už v pohodě sama, vesta se trochu přizbůsobila - vytáhla a je to OK.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 04.10.2023, 09:26:26 xxx.xxx.251.2

Za mě - stejně jako helma, musí vesta hlavně sedět. A protože má každý jinou postavu, je třeba zkoušet a zkoušet. Kamarádka nejdříve investovala do vesty Racesafe - dost chválená vesta, doporučovaná, ochrana vysoká. Ale po několika vyjížďkách zjistila, že se v sedle jakoby hrbí a naklání dopředu a nakonec jsme zjistily, že je to tou vestou. Tak trochu jí to táhlo přes ramena a i tahla malá nepohoda se projevila na sedu a celkové rovnováze.

Protože nechtěla jezdit bez vesty, nakonec jsme objevily v Kraemeru vestu Komperdell a najednou zázrak - sed opět v rovnováze, žádné hrbení a o vestě ani neví. V Racesafe se cítila jako v brnění, cítila jí celou vyjížďku, o Komperdellce vůbec neví po pár minutách. Stane se i, že dojedeme a ona začne odsedlávat, čistit a zjistí, že si vestu nesundala 🙂

Takže můžu tuto vestu doporučit, ale s tím, že je třeba vyzkoušet na vlastní tělo 🙂

https://www.kraemer.de/Reitbekleidung/Sicherheitsbekleidung/Rueckenprotektoren/by-KOMPERDELL-Rueckenprotektorweste-Anatomic-FLEX-PRO

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 02.10.2023, 12:59:16 xxx.xxx.251.2

Přesně, mám Casco Mistrall 2 a je krásně lehká, vzdušná a dají se k ní na zimu přidělat klapky na uši, což je pro mě skvělé, pač nesnesu čelenku či čepici pod helmu.

Předtím jsem měla Uvex - taky byla fajn, jen po jednom pádu jsem radši měnila.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 12.09.2023, 13:13:41 xxx.xxx.251.2

Já jsem pořídila zimní jezdecké oblečení od Kreameru, jejich bundy, mikiny, rajtky - vše vymakané a funční a konečně mi není zima. A ještě to dobře vypadá - novou bundu jsem chvíli nosila normálně do práce, než jsem se odhodlala ji vzít na koně.

A cenově přijatelnější než mnohé naše obchody. S dodáním do Čech jsem nikdy problém neměla. A minulý pátek mi akorát dorazil nový zimní katalog … 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 12.09.2023, 13:05:21 xxx.xxx.251.2

Swat je nepřekonatelný! Jakožto majitelka muchařky vidím srovnání a růžovka je pouze udržující mazátko, kdežto Swat jediný hojí. 

Bohužel se opravdu špatně shání, nejlépe objednat z Němec, popř.nějaký nadšenec, který ho propašuje z Amériky a pak prodává dále. Každopádně na psa mě to nenapadlo mazat a to teď všude po lese otravují minimušky a Piraňa je z nich šílená - jsem trubka, že mě to nenapadlo, hned dnes to zkusím!

Tímto děkuji za nakopnutí 😊

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 30.08.2023, 08:08:15 xxx.xxx.251.2

Bolestivé to není - vezmete mokrou houbu, přiložíte na zadek šablonu a přejedete houbou proti srsti a je to. Vzor vytváří otočené chlupy, které při prvním čištění kartáčem opět srovnáte a je to. 

Něco jako když si člověk udělá pěšinku místo napravo nalevo, ale těm koním to více sluší 😊

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 30.08.2023, 08:03:41 xxx.xxx.251.2

Mnojo, Liška bude po mamince 😊 i na tom ocásku je to vidět. Je krásná 🥰

Efe a velký hlubosklon před prezentací morgáněte, nádhera, oko se pokochalo 😍

Já byla 14 dní pryč a za tu dobu Myš nahodila počátek zimní srsti a založila na kvalitní okrasný tukový prstenec, vauu 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 07.08.2023, 10:03:26 xxx.xxx.251.2

Můžu doporučit zajet si někam, kde huculy chovají, a objednat si tam vyjížďku nebo jízdárenskou lekci. Poznáte na vlastní zadek, hlavu a vůbec celé tělo, jestli je to kůň pro Vás.

Na Janově Hoře v Krkonoších nebo na farmě /Y na Cunkově u Tábora nabízejí vyjížďky výhradně na huculech. Janova Hora organizuje i vícedenní putování, můžete zkusit a pak uvidíte. 

Mám 173cm a kobyla cca 138 v kohoutku, nemáme problém spolu projet kdeco, pokud jedeme s velkým koněm (jezdíme s plnokrevnou kobylou), tak na loukách jsme pozadu, o tom žádná, ale v terénu zase čekáme my na ně. Než přepočítá plnokrevné nožičky a najde cestu kopcem dolů, huculice dole požere nějaký ten trs, aby neměla zbytečné prostoje 😀

Obrázek