Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
J5
J5 (270 příspěvků) 24.07.2023, 14:24:40 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.07.2023, 12:27:11

Spolehnu se na vaší zkušenost, až přijde čas. Sám zkoušet nemohu páč není kde a také výsledek testu má pro mne spíš hodnotu orientační než praktickou. Nechystám se k zasíťování výběhu, stejně bych ale rád věděl jak to dopadne. Jedno vím jistě, pokud někdo před cca 20ti lety nutně potřeboval kvalitně zasíťovat větší plochu na co nejdelší možnou dobu, bylo mu doporučeno použít pletené stabilizované PET sítě a to přes jejich výrazně vyšší cenu. Uznávám že doba jde dopředu a je docela dobře možné že dnes už je vše jinak. Tak uvidíme.

J5
J5 (270 příspěvků) 24.07.2023, 12:10:53 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.07.2023, 10:40:48

Právě proto že obecné vlastnosti PP jsou lehce dohledatelné tak bych byl rád aby byl uveden v nabídce způsob jak řeší, pokud vůbec, ochranu před UV a vlivu teplot pod 5°C. V případě že problém neřeší, nedá se síť použít celoročně s perspektivou trvanlivosti delší než 1-2 roky. 

J5
J5 (270 příspěvků) 24.07.2023, 09:22:27 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

J5: pro ty, co se jim nechce vůbec investovat a radši by stříleli - tohle fakt dobrá síť a je to za pár šupů. Neriskujte střet se zákonem a natáhněte si síť. Vyzkoušejte, uvidíte. Je to spolehlivý.

https://www.megaknihy.cz/zahrada/3290361-sit-na-okurky-podpurna-1-7x20m-nortene.html?utm_ce=ns

https://www.brufus.cz/sit-podpurna-na-okurky-150cm-x-10m-oko-13x13cm-zelena-strend-pro-ean2210351-skup51589.php


Síť opravdu nevypadá špatně. Navíc cena za m2 je opravdu příznivá. Škoda že jsem se v popisu nedopídil nějaké záruky na trvanlivost (UV, působení teplot atd.) Já už bohužel nemám možnost vyzkoušet síť v praxi ale asi bych si dal říct, už s ohledem na pořizovací cenu, protože mnou navrhované řešení stálo komplet i s prací na 300m2 cca 18000,-. Taková cena nemusí být pro každého přijatelná, což chápu. Ovšem fakt je že ani s odstupem času nijak té částky nelituji protože 16 let bez starostí holt něco stojí, v tomto případě ani ne 100,- měsíčně.

J5
J5 (270 příspěvků) 23.07.2023, 22:58:32 xxx.xxx.0.1

U takové sítě nemusíte mít obavy. Jde jen, tak jako vždy, o ochotu investovat.

Po dobu 16ti let, kdy jsem měl možnost sledovat funkčnost, nebyla zaznamenána žádná změna kvality ani jiný problém. Zasíťovaný výběh cca 300m2.

Voliérová síť na chov bažantů PET 27/1,5 mm černá - 1 PET 27/1,5 mm Naprosto nesavé plošné sítě vysoké pevnosti s výjimečnou odolností proti dešti, slunci, větru a mrazu, bez tvarových reakcí na změny teploty a vlhkosti vzduchu (srážení atd). Sítě jsou velmi lehké a snadno se instalují. V ceně výrobku jsou obvodová lana, u velkých ploch pomocná nosná lana v ploše sítě dodáme po dohodě. Záruka na poškození materiálu vlivem slunečního záření (UV) je 5 let od dne vystavení faktury, předpokládaná životnost je 10 a více let. Jednotlivé kusy sítí (m2) se pro výpočet finální ceny sčítají. Sítě Vám rádi navrhneme a nainstalujeme, také Vám dodáme instalační materiál včetně ocelových lanek.

J5
J5 (270 příspěvků) 23.07.2023, 21:00:43 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 23.07.2023, 19:48:23

Vypadá to že s vámi v podstatě souhlasím. Mám tedy odlišný pohled na etiku v podání A. Schweitzera. Mohu se mýlit ale úcta k životu není úcta ke konkrétnímu druhu.

Chránim prednostne seba, svoje deti, blízkych a svoj druh - človeka. Tak, ako potkan a jastrab chráni svoj druh, seba a potomkov, a kašle na to, že škodí nášmu druhu.

Žádné námitky, zcela přirozené.

Drobné rozdíly ve vnímání celé problematiky pominu.

J5
J5 (270 příspěvků) 23.07.2023, 19:12:02 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě. Ovčáci a vlci. Rybáři a kormoráni. Ti střílet mohou, to je ok že? Ale hospodáři s drůbeží na dvoře a jestřáb, tam je najednou problém. Trochu pokrytecký ten Váš názor. 


Je to můj názor na sakra zapeklitý problém. Pokud se Vám zdá pokrytecký tak s tím nic nenadělám a přesvědčovat Vás nebudu. Jen jsem si zcela jist že při řešení podobných problémů je vhodnější využívat v maximální možné míře výhody plynoucí z příslušnosti k druhu H. sapiens, než vzít jed nebo flintu a vybít své okolí od “neužitečných” zvířat ať už je to co je to.

J5
J5 (270 příspěvků) 23.07.2023, 18:34:06 xxx.xxx.0.1

Doron, kvalitně provedené zasíťování (napjaté sítě třeba na vodicích lankách) nijak dravce neohrozí. Možná snad pouze náhodou. Rozhodně je taková případná nehoda alespoň podle mého názoru přijatelnější než cílená, nekompromisní likvidace “škůdce”. Inspiraci si můžete vzít v bažantnicích případně v Zoo. Pravda finanční nároky budou větší. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že volný ničím neomezený výběh, tam kde to jde, je ideální.

zvedavec, jdete na to ze špatné strany. Samozřejmě že se řádný chovatel snaží zamezit přímému přístupu myší a potkanů do svého chovatelského zařízení, dokonce se snaží zlikvidovat i čmelíky. To však, alespoň doufám, neznamená že jim vyhlásí “světovou válku” libovolnými prostředky, navíc v širokém okolí kam jeho kompetence dozajista nedosahují.

Jinak pro vaší informaci i myš nebo potkan, jako nezpochybnitelná a nenahraditelná součást potravního řetězce mají právo na život. Zkuste se na celý problém podívat kapku hlouběji, nejen z hlediska svých zájmů a chovatelského zařízení. Ono se dá vyjmenovat mnoho nepříjemných druhů které nejsou na první pohled nikomu nijak prospěšné. To je ovšem právě chyba toho prvního pohledu. Na druhý pohled zpravidla zjistíte že žádný druh, byť člověku “škodlivý”, neexistuje v přírodě jen tak pro svoji zábavu a jeho plošná likvidace mívá mnohdy netušené následky.

J5
J5 (270 příspěvků) 23.07.2023, 15:55:06 xxx.xxx.0.1
mogos:

Jestřábice mi likviduje drůbež přímo ve výběhu. Dravci škodí a nikdo se nemůže bránit. Co je to za spravedlnost? Zelený mozci zakazujou hovadiny, přitom dřív se stříleli na potkání zahnutej zobák v revíru byl ostuda.


Pozoruhodný názor.

Pokud nedokážete zabezpečit svůj chov natolik aby vám okolní přirozené prostředí nešlo na nervy a nepřekáželo, nechovejte nic. Prostředí není vaše, snad možná na relativně krátkou dobu pár m2. Jestřáb, případně jiná “škodná”, nedělá nic nepřirozeného, jen se mu podařilo zabít a sežrat slepici dřív než vám. Připadalo by vám snad spravedlivější vymlátit vše živé co by mohlo těch vašich pár slepic ohrozit? Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě.  Nestěžujte si a raději přemýšlejte jak jestřábici přelstít, máte k tomu jistě všechny předpoklady.

K zeleným mám asi tak stejně daleko jako k červeným tj. hodně, jen nesnáším střelbu, jedy a podobné sofistikované metody obrany krátkodobých sobeckých zájmů.

J5
J5 (270 příspěvků) 17.07.2023, 09:28:20 xxx.xxx.0.1

Dobrý den,

aby bylo možné smysluplně řešit váš problém, je fotka karapaxu vážně podmiňující. Stačí z mobilu (detail). Může se jednat o zcela banální problém ale také o problém který je třeba řešit.

Pár otázek:

1/ proč neustále miska s vodou.

2/ proč lignocel jako součást substrátu.

3/ z jakého důvodu netráví želva noc ve vlhku? Nutné "přirozené" podmínky se věkem želvy nijak nemění, pouze deficit není tak dramaticky patrný.

Z krmné dávky vynechte saláty. Až na to že želvám obecně chutnají, tak při pravidelném krmení neprospějí, spíše naopak.

J5
J5 (270 příspěvků) 16.07.2023, 07:38:11 xxx.xxx.0.1

Dobrý den.

Obvyklá cena akvária uvedených rozměrů se pohybuje od deseti tisíc +.

Ve znaménku plus se ukrývá řada dalších možných investic které jsou zcela závislé na vašich finančních možnostech.

1/ kvalita skla a zpracování 

2/ způsob dopravy a samotné instalace

3/ příprava konečného umístění akvária (stojan nebo alternativa).

4/ samotné technické vybavení ( filtry, osvětlení, vytápění atd.)

Počítejte tedy s tím že cena samotného akvária může být v celkové ceně zcela zanedbatelná položka. 

J5
J5 (270 příspěvků) 14.07.2023, 07:41:44 xxx.xxx.0.1
Case:

Jestli to neni nahpdou roztoc.


Což mě připadá daleko pravděpodobnější. Škoda že není k dispozici fotka, bylo by to vyřešené raz dva.

J5
J5 (270 příspěvků) 11.07.2023, 08:23:08 xxx.xxx.0.1

Já jako malý kluk choval rybičku v propisce. Vesele plavala nahoru a dolů, tvářila se spokojeně a vydržela až do doby kdy mě propisku nějaký závistivý spolužák zcizil.

Přes tuto zkušenost nepovažuji za vhodné radit nováčkům zkoušet co všechno dokáže život vydržet. Osobně bych považoval 5,5l nádobu vhodnou tak maximálně pro kolonii nezmarů a ještě s výhradou. Chápu že zvídavý klouček či dívenka s omezeným kapesným se chtějí realizovat, za to ovšem živí tvorové nemohou. Je to podobné jako radit že třeba želvu lze chovat pod postelí v krabici od bot, nebo slepici v bedně od banánů na panelákovém balkóně. Také vydrží a možná bude v případě slepice i vajíčko. Doufal jsem že doba zavařovacích sklenic vyrovnaných na parapetu je již historie, kterou jsem si bohužel také prošel a ono zjevně nikoliv. Škoda. 

Proto říkám, nedělejte to. Bez zkušeností a konkrétního záměru už vůbec ne. Výsledkem bude vaše zklamání a mrtvé rybičky v páchnoucí vodě.

J5
J5 (270 příspěvků) 07.07.2023, 20:23:53 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 07.07.2023, 14:43:20

Moc rád bych vám Horsano odmlouval ale na to prostě nemám "patrony". Nezbývá tedy nic jiného než poděkovat že jste mne vrátila nohama na zem. Já je několikrát krátce viděl v Holandsku při práci i na pastvě a nemohu zapomenout na ten pocit a dojem dokonalosti. V mých očích prostě zůstává toto plemeno vrcholem krásy, elegance, prostě nej.

J5
J5 (270 příspěvků) 07.07.2023, 08:06:10 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Já zas miluju achaly, raději puvodnejsi typy a tam zas slýchám jaka je to sbirka konskejch vad a jak je to k prdu taky😁 ale je fakt ze jsou zdravější a o dost. 


To je moc dobře, alespoň pro koně určitě. Možnost výběru a volby toho nejkrásnějšího plemene je fajn zábava. I když tedy, alespoň v mém případě, jde čistě o snění páč základní předpoklady neodpovídají mému vkusu😕

J5
J5 (270 příspěvků) 06.07.2023, 18:29:36 xxx.xxx.0.1

Takže jedinci tohoto plemene jsou vlastně po smrti, nebo těsně před, již v okamžiku zrození. Pokud náhodou některý pár let přežije, tak alespoň škodí kudy chodí.

Jako laika by mně zajímalo by kde je ten háček. Proč patří na západ od našich hranic takové negativně hodnocené plemeno mezi jedno ze žádaných a drahých plemen. Napadá mne jediný důvod, neochota či nemožnost investovat v tuzemsku do kvalitních jedinců. 

Přiznávám že pro mne je a zůstane takový kvalitní hřebec tohoto plemene jedním z nejúžasnějších “degenerátů” ze všech degenerátů co jsem kdy okolo sebe viděl. 

J5
J5 (270 příspěvků) 29.06.2023, 16:15:04 xxx.xxx.0.1

A úplně ze všeho nejhorší je rozčílit pár ženských. Neuteče ani písmenko.

 

Ne že bych tedy nesouhlasil ale jde z toho skoro strach.😄

J5
J5 (270 příspěvků) 27.06.2023, 03:57:47 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.06.2023, 00:14:34

Ano to máte pravdu. Je to marné ale je to škoda. Mně ani tak nevadí jiný názor, viz. třeba Megi. Té se také zadařilo s tím uzavřením a ohromným množstvím úhynů. Přestože si tu dobu velice dobře pamatuji, jdu si tak maximálně ověřit zda jsem někde něco nepřehlédl, protože vím že názor Megi je dobré brát v úvahu a spokojím se s vědomím že chyba není u mne (někdy tedy).

Ovšem vehementní prosazování názoru vybudovaného pravděpodobně na bulváru, článcích typu "vědci zjistili", "je vědecky dokázáno" a okořeněných zelenou agitkou, tak to na mně působí jak červený hadr přímo před nosem. Navíc hrozí nebezpečí že někteří pohodlnější či méně zvídaví lidé takové nesmysly vezmou za své, vždyť kdo by chtěl trápit ta ubohá žvížátka když je tak jednoduché je zachránit.

J5
J5 (270 příspěvků) 26.06.2023, 23:35:37 xxx.xxx.0.1

assil:

Ne, pár druhů, žádné návštěvníky a klidně pak dotace nebo vůbec státní financování jako každé jiné vědy. Financovat ze státního zábavní park se mi prostě nelíbí.

 


Ne že by mne to u vás překvapovalo assil ale srovnávat uznanou kulturní památku navíc založenou světově respektovaným odborníkem a v době kdy prosadit cokoliv mimořádného se zábavním parkem, to je pozoruhodná ukázka raději ani nebudu psát čeho. Bylo by zajímavé vědět jaké další instituce nejsou hodny financování z vašich daní. Opravdu jsem nechtěl na vaše moudra již reagovat ale co je moc to je moc.