Aktuálně: 4 832 inzerátů175 151 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
J5
J5 (270 příspěvků) 22.06.2023, 15:19:06 xxx.xxx.0.1
assil:

Tak až doteď člověk domestikoval zvířata, která mu byla něčím užitečná a to fakt had v terárku ani tygr v zoo není. Pokud teda lidskou zábavu nepovažujeme za užitečnost, což teda já nepovažuju.


A od teď se snaží chovat a poznávat pouze druhy které jsou k ničemu. Nebo jak tomu rozumět? Dál to rozvíjet nebudu ale jestli máte dojem že ten váš pejsek je užitečný lidem tak není, máte ho jen pro svou zábavu, tedy ze stejného důvodu který odsuzujete u ostatních lidí. Zbytečně tak jeho chovem prohlubujete svou ekologickou stopu.

 

 

J5
J5 (270 příspěvků) 22.06.2023, 13:36:49 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 22.06.2023, 13:05:19

Máte pravdu. Shodnout se s někým kdo na celou problematiku nahlíží bez ohledu na fakta a pouze podle svých pocitů prostě nejde. Bez základních znalostí etologie rozvíjíte myšlenku volnosti ve volné přírodě. Evoluce druhů vás unavuje. Historie vás nezajímá, stejně tak jako snaha uvést věci na přijatelnou míru. Ano neshodneme se, přechod na jiné téma však nepomůže. 

J5
J5 (270 příspěvků) 22.06.2023, 11:50:34 xxx.xxx.0.1
assil:

Odkaz na co? Na to, že v Americe původní koně vyhynuli? Nebo že na to měl nejspíš podíl i člověk? To najdete všude, kde se píše o historii koní v Americe.


Odkaz na cokoliv co by pomohlo objasnit na jakém základě docházíte ke svému přesvědčení. Ať hledám jak hledám nic nenacházím a už vůbec ne "všude". Doufal jsem že pomůžete.

Musím se tedy nadále spokojit s tím že je zcela vyloučené aby lidé mohli jakkoliv ovlivnit vývoj původních koní v Americe páč tam v té Americe vůbec žádní lidé nebyli. Možná však máte na mysli populace zdivočelých koní. Takovým nepůvodním populacím se občas příkoří děje. Není to ale náhodou zcela v souladu se současnými trendy? To že zdivočelé koně vnímá většina lidí jako krásná a ušlechtilá zvířata nic nemění na skutečnosti že jsou na stejné úrovni jako třeba velbloudi, skot, králíci, kočky atd. v Austrálii. O nežádoucích,  nepůvodních, tudíž potencionálně "nebezpečných" druzích v Evropě se nemusím rozepisovat protože to si zanedlouho přečteme respektive nepřečteme, tam budou totiž napsána jen ta hodná zvířátka, v pozitivním seznamu.

J5
J5 (270 příspěvků) 21.06.2023, 15:57:17 xxx.xxx.0.1
assil:

No dneska už je celkem obecná shoda, že lidi vyhubili ty velké savce jako mamuty, velké lenochody, hrochy, šavlozubé tygry atd. A chybí někomu? Sýček nebo sysel bude chybět vám, ale další generace už po něm ani nevzdechne a bude zase znát třeba jiné druhy, které my teď ani neznáme. Jak říkám, je to jen lidská snaha zachovat status quo, protože lidem je to vlastní, že neradi změny.


Navzdory "obecné shodě" bych vás assil chtěl upozornit na takovou maličkost. Velké šavlozubé kočky prožívaly svůj rozkvět před zhruba 13 miliony lety. Zhruba v období pleistocénu tj. přibližně před  1,5 milionem let již skupina těchto šelem vymírala a byla postupně nahrazena současnými druhy. Zbytkové populace se ojediněle vyskytovaly ještě před 10 tisíci lety. Podobné to je u ostatních "velkých savců". Informace si lze lehce dohledat. Celkový kolaps mnohých dávných ekosystémů a s ním souběžné vymírání megafauny byl možná zaviněn změnou klimatu, to je pravděpodobné. Tu ovšem, jak jistě uznáte, jen ztěžka mohla způsobit banda chytrých opičáků ať už si dělala ohně jakkoliv velké. Stejně tak je těžko uvěřitelné že primární důvod vyhynutí byl přímý lov. Prosperující populace by se jistě vyrovnala s predací v tehdejších možnostech, jak píšete, lidí. Možná hráli lidé nějakou tu roli v konečné fázi vymírání, vzhledem k jejich počtu a schopnostem to však nutně musel být pouze lokální problém.

S druhou částí souhlasím. Ano lidem chybí to co znají a co najednou není. Na druhou stranu kdyby nebylo Zoo a chovatelů koho by ve Střední Evropě zajímal třeba osud goril, slonů, ptakopysků, zubrů, pštrosů a mnoha jiných druhů které by v životě neviděli. Řekl bych že jejich zájem by se omezil tak maximálně na známou otázku "co to žere". 

Takže obecná shoda může být v některých případech až příliš obecná.

J5
J5 (270 příspěvků) 20.06.2023, 13:58:16 xxx.xxx.0.1

Tak se nám vlákno pěkně, zcela podle mého předpokladu, rozvíjí. Původní záměr autora je rozmělněn, takže si také neodpustím vyjádřit své přání. Když už ten zatracený seznam musí být tak pevně doufám že bude zakázán také chov ovcí. Tak blbé a neužitečné zvíře si nezaslouží žít v lidské péči. Jíst se to nedá, vlna bezcená, mléko na nic, všude ploty, randál od zvonců v přírodě, samá ohrada v horším případě elektrická, nikoho až na pár jedinců kteří dávají jehňatum život aby jim ho vzápětí vzali, ovce nezajímají. Zbytečná a odpudivá  činnost. Dokonce jsem slyšel že někteří majitelé nárokují náhradu za svou neschopnost udržet ovce naživu alespoň do doby než si je sami zabijí a snědí. 

Hezký den přeji.

J5
J5 (270 příspěvků) 19.06.2023, 09:32:29 xxx.xxx.0.1

chvd:

To byly spise otazky pro onu osobu, nebot ty prispevk pro mne mi neprisly moc OK rekneme :)


 

Dotyčné osobě nevadí možnost rozšíření seznamu. Dotyčné osobě vadí seznam sám o sobě.

Poukázání na možnost rozšíření a jiné manipulace je pouze upozornění pro chovatele kteří nenašli v aktuální podobě seznamu přímé omezení svých zájmů. 

Pokud by jste měl "chvd" i nadále problém s identifikací mé "Oné" osoby jak je z vašeho příspěvku zřejmé, tak vězte že jsem pohlaví mužského, stáří úctyhodného a moje přezdívka J5 vyplívá z prosté skutečnosti že zde nelze napsat Jiří5. a komolit svůj nick nechci. Stačí to chvd takto?

 

J5
J5 (270 příspěvků) 14.06.2023, 09:56:43 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele misimisi z 14.06.2023, 08:11:28

Každá troška dobrá. Pokud se ale nezapojí pet průmysl v celé své šíři, veterináři atd. tak si nás zelení aktivisté z neziskovek namažou na chleba. Vždyť si je za to platíme. Jen si uvědomte jak dokáží rozvrátit celá odvětví průmyslu, pokřivit vnímání reality u nezúčasněné veřejnosti atd.

Četl jsem si anonymní odkaz 

http://www.cschdz.eu/home/nepozitivnimuseznamu.aspx 

Vidíte jak rozšiřují nenápadně téma upozorněním na nebezpečí hrozící majitelům psů a koček aniž by něco přímo zakazovali. To je přesně ten "prstíček". Tak postupují.

J5
J5 (270 příspěvků) 13.06.2023, 23:44:54 xxx.xxx.0.1

Mám takový nepříjemný pocit že zdánlivě sebezničující jednání Ifauny začíná dávat smysl. To že chovatelská veřejnost velice snadno podlehne lidem kteří nejlépe vědí jak mají žít ti ostatní, není pochyb. Pokud to nepůjde najednou, zvolí léty osvědčenou "salámovou metodu". Ostatně s tím již dávno začali. Rozdrobí možnou chovatelskou loby na malé zájmové skupinky a je po odmlouvání. Přece si zelení aktivisté nenechají vzít téma a tím způsob jednoduché obživy. Nejhoší na tom je to, že chovatelé svým přístupem podobnému zacházení přímo nahrávají. Pokud nejde zrovna o jejich úzký zájem mívají pocit že se jich takové sankce nijak netýkají. V tomto vláknu diskutuje cca 5-6 lidí a to je vše, co k tomu dodat. Snad jen, držím Vám při této snaze palce a můj podpis jistě bude figurovat mezi ostatními, bude-li příležitost. Naděje na úspěch si ale nedělejte, dopadne to tak jako vždycky. Moc bych si přál abych se mýlil.

J5
J5 (270 příspěvků) 07.06.2023, 13:28:27 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 07.06.2023, 12:42:34

Na suchozemských želvách to samé. Není to pěkný pohled. I když tam bude žít jiný druh klíšťat, každopádně jsou větší a hnusnější než naše.

J5
J5 (270 příspěvků) 05.06.2023, 07:12:43 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 05.06.2023, 05:27:25

Dobré ráno,

Nejste Dájo přihlášená trvale. Až se budete znovu přihlašovat, k čemuž asi dojde, tak tam je mrňavý čtvereček "přihlásit trvale na tomto počítači", klikněte a je vystaráno. Mám nyní fofr tak jen toto.

J5
J5 (270 příspěvků) 04.06.2023, 18:09:39 xxx.xxx.0.1

Co k tomu říci. Přesně takové fotky od "Daja" a "Zbynek" ve mě evokují pocit že vzájemná pomoc teraristů, třeba formou diskuse, má smysl. 👏

J5
J5 (270 příspěvků) 04.06.2023, 13:55:20 xxx.xxx.0.1

Nabídnu svůj, možná trochu neobjektiní, názor včetně zdůvodnění.

1/ Zoo Praha - Moje první Zoo kam jsem se kdy podíval, což je již tak dlouho že pamatuji všechny původní pavilony, lépe řečeno pokusy o pavilony a tudíž vím jak mnoho se pro welfare chovanců za tu dobu udělalo. V neposlední řadě je tam p. Velenský.

znovu za 1/ Zoo Pzeň - p. Trávníček, fajn chlap. Také jsem tam viděl policejní hlídku na koních která se skládala ze dvou nádherných děvčat. Koně byli pěkní také, asi. Děvčatům to ale slušelo tak moc že mě v tu ránu přestala zvířátka zajímat.

a ještě jednou za 1/ Zoo Dvůr Králové. Je mě blízký celkový koncept zahrady. Navíc pana Vagnera uznávám za houževnatost se kterou prosadil své představy přes neustálý odpor zelených klik. Ti se mimo jiné v současné době ani nestydí připisovat si jako svoji zásluhu to proti čemu dříve brojili. Jaksi by jim bez Vágnera chybělo téma, viz. třeba nosorožci.

Tak už přestanu plevelit vlákno ale napsat jsem to musel, protože jsem chtěl.

J5
J5 (270 příspěvků) 03.06.2023, 14:10:40 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 03.06.2023, 10:32:03

Děkuji. Koukám že se stále těší plnému zdraví a je v pohodě. To je moc dobře😢